Jestem załamana.. kompletnie..

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dragonfly
Posty: 10
Rejestracja: 2009-09-02, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Historia
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: dragonfly » 2009-09-08, 21:11

Jestem w identycznej sytuacji. Nie mam o tym zielonego pojęcia. W gimnazjum zrobi to za mnie mój opiekun stażu, za co mu chwała na wieki :P Gorzej z podstawówką. Uczę jeszcze klasy I,III i V podstawówki. Jestem dobity, bo mam to zrobić na czwartek, a wszyscy mają mnie gdzieś. Poza moim opiekunem stażu.

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-08, 21:11

Moj dyrektor nie jest tego pokroju ze pomoze tylko raczej jeszcze opierniczy ze nie wiem :/

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-08, 21:13

Dragon fly ty sie ciesz ze chociaz opiekuna masz sprzyjajacego. Ja na mojego nic nie moge liczyc. Jest tylko na papierze, a wrzeczywistosci go nie ma.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: ala.forum » 2009-09-08, 21:18

do autorki :
u mnie w każdej szkole było z tymi planami wynikowymi inaczej
w jednej szkole trzeba bylo miec plan wynikowy w ktorym byly wypisane wszystkie tematy i do tego wymagania podstawowe i ponadpodstawowe i jeszcze standardy.
w tym roku trafilam do szkoly gdzie wystarczy dac plan wynikowy ktory jest do ściagniecia na stronie wydawnictwa, zrobilam tylko strone tytulowa o wszytsko.
nie bardzo rozumiem o co Twojemu dyrektorowi chodzi niestety, mysle ze powinnas isc do swojego opiekuna stażu on ma obowiazek poinformowac cie o funkcjonowaniu szkoly itp, w koncu mu za to płacą.
ja tez zaczynam staz, chociaz to juz 4 rok jak pracuje w szkole ( ciagle zastepstwa albo umowa zlecenie), wiec troch sie orientuje co i jak.
mam juz oddany plan rozwoje zawodowego, w czwartek bede go omawiac z opiekunem, jesli chcesz to moge ci wysłać na maila swoj plan, dopracujsz go pod siebie ( zalezy w jakiej szkole pracujesz- sp czy gim?) ty go oddasz opiekunowi i ewentualnie on naniesie jakies poprawki.
mam tez pso, jesli chcesz tez moge ci podeslać.
jesli chodzi o te plany wynikowe- ściagnij ze strony wydawnictwa.
napisz w jakiej szkole uczysz i z jakich podrecznikow korzystasz.

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-08, 21:22

Ucze z Superworlda klasy 1,2,3

oraz Sky2 ( klasa VI) rodzaj kółka obowiązkowego dla wszystkich 1 godz w ty

New Enlgish Zone 1 (klasa V)
też kólko

i klasa IV ( Sky High)

Nie mam pojecia co mam zrobic.. serio.. nie zasne chyba dzisiaj..

Boje sie ze jak spisze ten plan rozkladu to potem sie z nim nie wyrobie- bo np jest tam za duzo tematow a z tego co wiem to trzeba reazliowac to co sie tam ujmie?

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: ala.forum » 2009-09-08, 21:31

elizabethmorgan , akurat tych podrecznikow nie znam, ale sprawdz jakie to wydawnictwo, wejdz tam gdzie sa materialy dla nauczycieli i sciagnij te plany wynikowe, najwyzej jesli trzeba wpisac tematy to je wpisz, ja musialam tak zrobic w poprzedniej pracy i niestety poswiecilam chyba na to caly dzien a mialam 9 roznych klas i 9 roznych podrecznikow...
troche ci to czasu zajmie, bo trzeba tez wymyslec tematy. ja np siadalam z podrecznikiem im planem wynikowym do niego i lecialam po kazfdym rozdziale, patrzac co jest i wymyslajac jakis temat ktory by pasowal, pozniej mialam latwiej bo tylko wpisywalam ten temat do dziennika i wiedzalam co bede na kazdej lekcji robic. mysle ze warto sie poswiecic w przyszlym roku juz bedziesz miala wszytsko napisane, chyba ze bedzie zmiana podrecznikow to robota od nowa...niestety niektorzy dyrektorzy maja takie wymagania, czego nie rozumiem bo wiekszosc to zwykla papierologia nikomu do niczego niepotrzebna.
jesli chcesz jakies dokumenty to napisz maila wysle ci co bedziesz potrzebowac.

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: ala.forum » 2009-09-08, 21:33

z tym ze sie z czyms nie wyrobisz teraz sie nie martw bo szkoda nerwow, mysle ze kazdy podrecznik jest tak skonstruowany zeby sie wyrobic ;)

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-08, 22:03

U mnie durektorka jasno zaznaczyla ze nie chce sytuacji gdzie ktos sie nie wyrabia z programem.. Mam to rozumiec- z realizowaniem tematów?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: malgala » 2009-09-08, 22:06

edzia pisze:Wygląda mi to na to, że dyrektor żąda od Ciebie programu nauczania (!!!) zgodnego z tym, co to tam jest wypisane.

Tym to bym się zbytnio nie przejmowała. Każdy porządnie napisany program spełnia następujące warunki:
1. stanowi opis sposobu realizacji celów kształcenia i zadań edukacyjnych ustalonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego
2. zawiera szczegółowe cele kształcenia i wychowania
3. jego treści są zgodne z treściami nauczania zawartymi w podstawie programowej kształcenia ogólnego
4.zawiera sposoby osiągania celów kształcenia i wychowania, z uwzględnieniem możliwości indywidualizacji pracy w zależności od potrzeb i możliwości uczniów oraz warunków, w jakich będzie realizowany
5. zawiera opis założonych osiągnięć ucznia (w przypadku nowej podstawy programowej)
6. zawiera opis założonych osiągnięć ucznia z uwzględnieniem standardów wymagań będących podstawą przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów, określonych w przepisach w sprawie standardów wymagań będących podstawą przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów, (w przypadku dotychczasowej podstawy programowej)
7. zawiera propozycje kryteriów oceny i metod sprawdzania osiągnięć ucznia
8. jest poprawny pod względem merytorycznym i dydaktycznym
W przypadku programów dotychczas realizowanych spełniony jest punkt 6, a tych zgodnych z nową podstawą punkt 5.
Wszystkie, z którymi do tej pory się zetknęłam z matematyki tak mają. Nawet specjalnie sprawdziłam teraz swoje i jest tam wyraźnie to wszystko napisane. Myślę, że do pozostałych przedmiotów ogólnokształcących również.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: dushka » 2009-09-08, 22:06

Tak. Tematy musisz zrealizować.

Dragonfly, czy angielski wziął ci się z fascynacji DM? :D

Awatar użytkownika
dragonfly
Posty: 10
Rejestracja: 2009-09-02, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Historia
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: dragonfly » 2009-09-08, 22:10

Hmmm... Raczej odwrotnie :P

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: edzia » 2009-09-08, 22:11

malgala, ale pisanie oświadczeń, że wybrany, dopuszczony już do użytku przez MEN program nauczania, zawiera te wszystkie elementy, które i tak musi zawierać, a zawiera, bo jest dopuszczony ;) uważam za duże nieporozumienie. Przecież młody nauczyciel nie wie, o co chodzi.

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-08, 22:17

Ale ponoc jakies wzmozone kontrloe beda w tym roku z kuratorium i wszystko ma byc na tip topa zrobione.. U was nic o tym nie mowili? U nas caly czas o tym mowia- zeby np. tematy zgadzaly sie z tym co w dzienniku, zeby numery lekcji byly przyporzadkowane temu co pisalismy w rozkladzie materialu..Tylko ze dla mnie to takie informacje niepelne gdzies tam zaslyszane i wciaz nie mam pojecia co i jak:/

Boje sie ze to popodpisuje a potem bedzie kontrola, zlapia mnie ze nie tak i bede miala problem:/ albo oberwie dyrektorka za mnie..

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: malgala » 2009-09-08, 22:19

edzia pisze:ale pisanie oświadczeń, że wybrany, dopuszczony już do użytku przez MEN program nauczania, zawiera te wszystkie elementy, które i tak musi zawierać, a zawiera, bo jest dopuszczony

Do starej podstawy tak, ale do nowej już numerów dopuszczenia raczej nie mają, bo teraz dyrektor programy w szkole do użytku dopuszcza, nie MEN. na stronie MEN nie ma już wykazu programów dopuszczonych do użytku. Jest tylko wykaz podręczników.
miwues pisze:Podpisz to wszystko i nic się nie bój, podpisz wszystko, co ten twój dyrek chce. I tak są to zwyczajne pi*rdolety i nie mają żadnego praktycznego znaczenia, żadnego przełożenia na twoją późniejszą pracę i codzienne życie szkoły. Ma być tylko papier - po złożeniu podpisu nikt więcej, nawet pies z kulawą nogą, się nim nie zainteresuje.

Racja. A dyrektor mając taki papierek przez nauczyciela podpisany pokaże go wizytatorowi jako potwierdzenie, że właściwe programy do użytku w szkole dopuścił. I o to właśnie chodzi.
Wpisz tylko w tym wniosku tytuł i autorów programu (tak jak napisałam wcześniej dotychczasowe spisz z ubiegłorocznych dzienników a do klasy pierwszej musisz jakiś znaleźć na stronie wydawnictwa.
Ostatnio zmieniony 2009-09-08, 22:23 przez malgala, łącznie zmieniany 1 raz.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jestem załamana.. kompletnie..

Postautor: edzia » 2009-09-08, 22:23

malgala pisze:Do starej podstawy tak, ale do nowej już numerów dopuszczenia raczej nie mają, bo teraz dyrektor programy w szkole do użytku dopuszcza, nie MEN.
A to o tym nie wiedziałam.

Dyrektor dopuszcza??? To on musi się znać na tym, czy jak? :)

malgala pisze:na stronie MEN nie ma już wykazu programów dopuszczonych do użytku.
Do przedmiotów zawodowych są.


Wróć do „Języki obce”