Korepetycje

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Livia
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-10, 15:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Korepetycje

Postautor: Livia » 2009-03-03, 11:20

hi !
Ukladam wlasnie lekcje na dzis dla dziewczynki z 5 klasy szkoly podstawowej. Na codzien ucze w wyzszej uczelni, oraz prowadze kursy dla mlodziezy i doroslych, ale tak mlodego studenta jeszcze nie mialam :P Jak zainteresowanc dziewczynke angielskim? Co z nia zrobic na pierwszej lekcji? Myslalam, zeby jej pokazac jak wiele slow pochodzi z jezyka angielskiego np: hot-dog, computer, hamburger, hotel, itp., ale czy to bedzie dobre w jej wieku? :oops: Czy lepiej zwierzatka przerobic, lub kolory? Dodam, ze dziewczynka jest beginner.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-08-16, 22:17 przez Livia, łącznie zmieniany 1 raz.

fronczewski2008
Posty: 41
Rejestracja: 2008-06-09, 18:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Korepetycje

Postautor: fronczewski2008 » 2009-03-03, 15:23

Jeżeli uczennica jest zupełnie początkująca i nie uczy się angielskiego w podstawówce to ja zaproponowałbym żeby kupiła sobie książke, podrecznik. Oczywiście Ty zdecyduj jaki to ma byc podręcznik. Pójdź do księgarni i sprawdź co mają w ofercie i wybierz cos dla takiego poziomu na którym jest twoja uczennica. A Tobie radze kupić sobie ksiązke nauczyciela do tego podręcznika. W ksiązce nauczyciela znajdziesz gotowe scenariusze lekcji, sprawdziany, materiały audio.
Na początku dokonasz Ty i Twoja studentka wydatków, ale myśle że jest to dobre rozwiązanie bo zaoszczędzi Ci to czasu związanego z przygotowaniem sie do lekcji. Nie bedziesz musiała układać własnych zadań lub szukac na internecie tylko będą one w książce którą zakupi Twój student. Można też poszukać scenariuszy lekcji na internecie wraz z jakimis materiałami dla ucznia jeśli nie chce sie kupować ksiązek.

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Korepetycje

Postautor: J.Pio » 2009-03-03, 16:02

Warto odwiedzać szkolenia metodyczne na których można dowiedzieć wiele się o specyfice pracy z określoną grupą wiekową, ale także (gratis) otrzymać wiele materiałów dodatkowych (książki, karty pracy, plakaty) :)

faktycznie o wiele łatwiej pracuje się z podręcznikiem- zawsze można wzbogacić pracę o materiały dodatkowe, ale nie trzeba robić tego na każdej lekcji.

Livia
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-10, 15:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Korepetycje

Postautor: Livia » 2009-03-03, 21:15

Faktycznie tak zrobie, bo teraz widze, ze przygotowywanie zajec dla dzieci jest dosc pracochlonne :faja: Dzis lekcja zakonczona sukcesem, ale ile sie narysowalam pisakami to moje :wink: Kupilam blok techniczny i poszalalam, ale na dluzsza mete pomysly mi sie skoncza. Na szczescie dziewczynka w szkole ma angielski i realizuje podrecznik (beginners), ale niezbyt jej idzie, dlatego rodzice poprosili mnie o pomoc. W zwiazku z powyzszym pierwsze 15 minut to odrabianie jej lekcji.

BTW dosc sie zdziwilam, gdy zobaczylam, ze dziewczynka, ktora ma 10 lat i przerabia teraz temat "food" na poziomie potatoes and hot dogs ma wklejone w zeszycie orginalne teskty Abby :shock: Ponoc Pani jest fanka i przerabia z dzieciakami wszystkie utwory Abby.

Thanks for help :)

Asikowaty
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-08, 14:08
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Korepetycje dla 3 klasistki szkoły podstawowej

Postautor: Asikowaty » 2009-09-10, 13:55

Witam wszystkich :)
Mój pierwszy i mam nadzieję nie ostatni post na tej stronie:)
Do rzeczy.
Od tego roku jestem studentką zaocznej filologii angielskiej. Poproszono mnie o udzielanie korepetycji 3klasistce, z tym że mam ją uczyć ponad program... Tak się składa, że nigdy nie udzielałam nikomu korepetycji i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać... Ogarnęłam trochę informacji z forum ale wolałabym jakieś praktyczne wskazówki. Na początek chciałam sobie zamówić książkę NEW BINGO klasa 3A i 3B wraz z poradnikiem dla nauczyciela. Co myślicie o tym? Jak powinnam zacząć pierwszą "lekcję"? Co może umieć dziecko w 3 klasie podstawówki?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję:)

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Korepetycje

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-09-10, 16:29

wyślij mi maila, podam Ci plan wynikowy do 3 klasy SP

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Korepetycje

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-10, 17:33

sprawdź co uczennica się uczy (treści w podręczniku, bo co podręcznik to inna filozofia) oraz co faktycznie umie
Bongo 3 sobie daruj
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Korepetycje

Postautor: Ewryl » 2009-09-10, 20:08

Popieram Cię JOlly Roger :) Bingo jest fatalne. Nie znoszę tego podręcznika.

A co do tematu... Na pierwszą lekcję przygotowałabym różne zabawy językowe. Są pewne standardowe zagadnienia, które dzieci w tym wieku realizują w szkole, niezależnie od podręcznika, np. kolory, liczby, nazwy zwierząt, jedzenie, części ciała, itp.
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

truskawka_ja
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-06, 11:22
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

co powinno wiedzieć dziecko po III klasie

Postautor: truskawka_ja » 2010-08-16, 11:20

Witam. Od września mam pomagać dziecku koleżanki w lekcjach z angielskiego. Dziecko to idzie do IV klasy szk.podst. Chciałabym zacząć od powtórki. W tym problem, bo nie wiem co takie dziecko powinno umieć po tej III klasie? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Korepetycje

Postautor: mateoo » 2010-08-17, 15:39

Po 3 kl. chyba niewiele.. Podstawowe wyrażenia typu "hello", "what's your name?", ewentualnie jakieś proste konstrukcje "What's this?". Najlepiej zacząć od samego początku
Sztuka jest pokarmem duszy.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Korepetycje

Postautor: Jolly Roger » 2010-08-17, 22:26

Od czwartej klasy zaczyna się właściwy kurs nauki języka angielskiego. Wcześniej jest to wprowadzenie do języka i głównie chodzi o słownictwo i proste wyrażenia. Choć wiele zależy od tego co to za szkoła i ile dziecko miało godzin w tygodniu.

W większości wypadków nauka języka angielskiego od czwartej klasy to jakby rozpoczęcie kursu nauczania. OD stopnia zaawansowania grupy uczniów można "przerobić" dany materiał szybciej lub wolniej ale zaczyna się od Hello,odmiany to be, liczenia do 10 a potem 100 itd.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

KOREPETYCJE DLA PÓŁTORAROCZNEGO DZIECKA

Postautor: upieczona.anglistk » 2011-04-14, 11:41

Poproszono mnie o poprowadzenie korepetycji dla póltorarocznego dziecka problem w tym, że zupełnie nie wiem jak poprowadzić takie zajęcia.

Czy mógłby mi ktoś wskazać jakiekolwiek materiały, artykuły, poradniki metodyczne jak uczyć angielskiego roczne, dwuletnie dzieci?

alraune
Posty: 11
Rejestracja: 2010-10-21, 22:37
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Korepetycje

Postautor: alraune » 2011-04-14, 13:11

KOREPETYCJE dla półtorarocznego dziecka... Wow!

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Korepetycje

Postautor: upieczona.anglistk » 2011-04-14, 13:22

alraune, a co w tym złego?

miwues, dzięki za podpowiedź!

alraune
Posty: 11
Rejestracja: 2010-10-21, 22:37
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Korepetycje

Postautor: alraune » 2011-04-15, 09:25

Zajęcia dla malucha są jak najbardziej ok, tylko rozśmieszyło mnie nazwanie tego korepetycjami... wyobraziłam sobie, że półtoraroczniak będzie siedział przy biurku i wkuwał słówka :D
Pozdrawiam :)


Wróć do „Języki obce”