Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kat.nor.
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-24, 17:09

Pytanko.

Postautor: Kat.nor. » 2008-02-24, 20:32

Witajcie!!!!
Mam do Was pytanie :? , ile średnio tracicie czasu na przygotowanie się do lekcji. Jestem tego ciekawa, ponieważ ucząc w liceum potrzebowałam więcej czasu niż teraz kiedy uczę w podstawówce. I szczerze mówiąc mam małe wyrzuty sumienia kiedy moje koleżanki spędzają wiele godzin nad książkami a ja ............ :oops: Dodam, że korzystam z podręczników "Punkt".
Pozdrowionka!!!!!!!
Katarzyna

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Pytanko.

Postautor: Jethro Tull » 2008-02-24, 20:43

Kat.nor. pisze: ile średnio tracicie czasu na przygotowanie się do lekcji.

ja nie tracę ani minuty ale wyłącznie zyskuję

Kat.nor.
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-24, 17:09

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: Kat.nor. » 2008-02-24, 20:54

Przepraszam bardzo :( , ale nie przemyślałam do końca tego co napisałam. Nie chodziło mi oczywiści o marnotrawienie czasu nad przygotowaniem się do lekcji, bo w każdej minucie uczymy się czegoś nowego. Interesuje mnie tylko ile czasu spędzacie nad książkami aby dobrze się przygotować.
Katarzyna

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: lieblingin » 2008-02-26, 19:18

no no łapanie za słówka... przyznam ze kiedy pisalam konspekty na studiach to faktycznie jeden zajmowal mi okolo godzine czasu, tz napisanie jego bo wczesniej jeszcze wszystko musialam przemyslec i poukladac sobie w glowie :) a teraz.... hmm okolo 10 min, heh tez czasem mam wyrzuty sumienia ale jak pomysle ze ci moi gimnazjalisci i tak nie doceniaja pracy, jesli przygotuje jakies super materialy dodatkowe itp itd... to juz mi nie szkoda.

Busy bee
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-16, 11:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: Busy bee » 2008-03-01, 13:31

lieblingin pisze: tez czasem mam wyrzuty sumienia ale jak pomysle ze ci moi gimnazjalisci i tak nie doceniaja pracy, jesli przygotuje jakies super materialy dodatkowe itp itd... to juz mi nie szkoda.



Dokładnie :) Nie ma się co za dużo przejmować :D

Mnie zajmuje jakąś godzine przygotowanie lekcji na trzy poziomy gimnazjum, jesli nie wymyślam żadnych dodatkowych zadań. Po prostu przeglądam co mam z nimi zrobić i rozwiazuję te zadania co planuję zrobić na lekcji, żeby czasami nie bylo żadnych surprises :lol: (np. po ktorej stronie pływają łodzie w Anglii?) Dodatkową godzinę na przygotowanie lekcji dla podstawowki 1-3 bo oni to sie trochę inaczej ucza więc muszę mieć spisane jakieś gry i zabawy przez ktore mogą się naczyć.

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-11, 17:55

W tym roku zaczelam prace jako stazystka w szkole. Mam prace 13 godzin w tygodniu. I nie znajduje czasu na nic! Caly czas siedze albo w papierach, albo cos przygotowuje na zajecia. Jak wy znajdujecie czas na dodatkowa prace???


Myslalam ze praca w szkole jest inna.Papierologia mnie przerasta.. Do tego jeszcze te ograniczenia czasowe i strach ze nie wyrobisz sie z realizacja podstawy programowej..

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: Andulencja » 2009-09-11, 19:12

elizabethmorgan, spokojnie! Wyluzuj. Po prostu musisz się przestawić na nowy tryb pracy. Ja mam 24 godziny w tygodniu, 6 godzin kursu językowego w innej szkole (projekt edukacyjny) i jeszcze studiuję. I daję radę. Jeden dzień w tygodniu (środa) przeznaczyłam na leniuchowanie. Po pracy nic nie sprawdzam, nie piszę kolejnych papierów tylko umawiam się ze znajomymi, czytam, itp. Papierologia wkrótce się skończy (najgorszy wrzesień) 8)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-11, 19:45

tak, wyluzuj.
Z czasem nabierzesz doswiadczenia. W każdej pracy nowicjusz jest wolniejszy i mniej precyzyjny niż ten doświadczony.
poza tym chyba troche przesadzasz. 2-3 godziny to lekcje, co robisz pozostałe 10 godzin. Nie wierzę, ze papierologia i przygotowania do zajęć.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: Ewryl » 2009-09-11, 20:42

elizabethmorgan, to tylko we wrześniu jest tyle tego wszystkiego. Rzeczywiście, może to przerazić, ale zobaczysz, że już za miesiąc będzie lepiej :)
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

elizabethmorgan
Posty: 36
Rejestracja: 2009-09-08, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: elizabethmorgan » 2009-09-11, 23:40

Mam nadzieje ze tak bedzie..

Póki co jestem zmuszona sama ulozyc plan wynikowy dla klas 1-3 bo ten zaproponowany przez wydawnictwo ma sie nijak do poziomu uczniów.. Ten z wydawnictwa zakłada ze dziecko potrafi juz pisac od razu w pierwszej klasie..

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: ala.forum » 2009-09-12, 11:26

elizabethmorgan, myslisz ze ktos ten plan wynikowy bedzie czytal???
jak juz jestes taka staranna i chcesz zeby byl dostosowany do poziomu uczniow to po prostu wyrzyc kilka rzeczy z gotowca, ale daj sobie spokoj z pisaniem go od poczatku

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak znajdujecie czas na prace w szkole jezykowej, korki..??

Postautor: motylek8 » 2009-09-12, 13:05

Ja swojego czasu też miałam 25 godzin, studiowałam i dorabiałam w szkole językowej. I dałam radę. Ze szkoły prywatnej zrezygnowałam w tym roku z kilku względów: m.in. to, że teraz mam 27 godzin, no i po tych kilku latach wiecznie zajętych popołudni mam w końcu czas iść o przyzwoitej porze na zakupy, zapisać się na aerobic czy po prostu wyjść na spacer:)


Wróć do „Języki obce”