Lekcje języka obcego w szkole

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

millena26
Posty: 10
Rejestracja: 2009-09-12, 17:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Lekcje języka obcego w szkole

Postautor: millena26 » 2010-01-16, 11:30

Witam :D
Mam pytanie do nauczycieli języków obcych. Czy prowadzicie swoje lekcje wyłącznie w języku obcym? Tak nas uczono na metodyce ale jak to wygląda w praktyce? Na pewno wiele zależy od klasy w której się uczy, jeśli to zaawansowana grupa to oczywiście że wtedy można tak pracować.
Ja mówię dużo po angielsku w trakcie lekcji, ale nie cały czas. Największy problem mam jednak z wyjaśnianiem gramatyki po angielsku, po prostu dzieciaki często nie rozumieją o co chodzi, wtedy zawsze przechodzę na język polski żeby wszystko było jasne.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Lekcje języka obcego w szkole

Postautor: Jolly Roger » 2010-01-17, 11:01

Czy prowadzicie swoje lekcje wyłącznie w języku obcym?

Nie, bo moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Aczkolwiek staram sie w dużej mierze prowadzić zajęcia w języku angielskim. Zwłaszcza w grupach zaawansowanych. Im starsi uczniowie tym większy procent lekcji jest w języku obcym. W gimnazjum w grupach zaawansowanych jest to 95%.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

tysol
Posty: 12
Rejestracja: 2009-04-22, 08:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lekcje języka obcego w szkole

Postautor: tysol » 2010-01-18, 23:15

Można, owszem, ale tylko w grupach zaawansowanych i nastawionych na naukę języka, a nie na zdobycie oceny. Ja przez 11 lat miałem 2 takie grupy. Poza tym, niestety, poziom podstawowy, a ponieważ jest to niemiecki, słyszę zwykle na dzień dobry że nikt nic nie rozumie, nie umie, nigdy się nie uczył, a w ogóle po co ten język (tzn. drugi obcy, bo przydatności pierwszego, zwykle angielskiego, nie negują). Zazdroszczę i życzę wytrwałości


Wróć do „Języki obce”