kursy dla nauczycieli angielskiego

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olenka78
Posty: 14
Rejestracja: 2009-10-22, 13:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

kursy dla nauczycieli angielskiego

Postautor: olenka78 » 2010-02-27, 19:42

Czy ktos wie coś na temat kursów dla nauczycieli dotowanych przez Unię europejską? Kiedys znajoma pojechał do Anglii i się dobrze bawiła. Czy sa takie kusy jeszcze organizowane? Czy ktoś z Was wyjeżdża się dokształcać w wakacje? Ewentualnie gdzie i za ile?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: kursy dla nauczycieli angielskiego

Postautor: vuem » 2010-02-27, 19:58

olenka78 pisze:się dobrze bawiła


A nic nie mówiła, że kurs podniósł jej kwalifikacje, umiejętności? :mrgreen:

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: kursy dla nauczycieli angielskiego

Postautor: małpamarta » 2010-03-17, 21:39

Witam

Dwa lata temu wyjechałam do Anglii na szkolenie w ramach programu Comenius (finansowane przez Unię) - mobilność szkolnej kadry edukacyjnej.
Wszelkie informacje znajdziesz tu: www.comenius.org.pl
pozdrawiam

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: kursy dla nauczycieli angielskiego

Postautor: ala.forum » 2010-03-19, 15:06

ja wlasnie czekam na wyniki selekcji z comeniusa..

a znacie jakies inne ???

barb01
Posty: 56
Rejestracja: 2010-04-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: kursy dla nauczycieli angielskiego

Postautor: barb01 » 2010-04-28, 10:15

Witam,

Nie wiem jak jest w przypadku innych języków, ale mnie jako nauczycielowi j. francuskiego udało się skorzystać z kursu miesięcznego dzięki Ambasadzie Francji. Być może inne Ambasady też to organizują lub pomagają znaleźć czy sfinansować takie kursy, ja opłacałam tylko podróż a oprócz tego, że pokój, wyżywienie, kurs miałam za darmo to dostałam jeszcze stypendium, może raczej mini-stypendium, ale zawsze to co... :). Wyjazd do Montpellier wspominam wspaniale, nie tylko dlatego, że świetnie się bawiłam, było mnóstwo zwiedzania i ciekawych imprez, poznałam ludzi z całego świata, ale też nauczyłam się bardzo dużo, dostałam ciekawe materiały do wykorzystania natychmiast na zajęciach, poznałam metody, o których u nas nikt nie mówi, pokazano mi zupełnie inne spojrzenie na nauczanie j. francuskiego. No i możliwość kontaktu z językiem, sami wiecie.. :) Później korzystałam jeszcze z kursów organizowanych przez szkołę języka francuskiego w Belgii, jako reklamę ich działalności i organizację współpracującą z Domem Bretanii w Poznaniu, i mimo, że poziom tych kursów był znacznie niższy, to warto było. Myślę, że trzeba może poszukać takich odpowiedników dla innych języków w Internecie. Comenius jest trochę przeładowany ilością ofert, dlatego nie każdy się dostanie, ale warto próbować...
Barbara Lewińska
eduZnami.pl - internetowe kursy dla nauczycieli j. obcych
Barbara Lewińska


Wróć do „Języki obce”

cron