TEST z ang. dla kl. VI.

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

englishst
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-03, 10:18
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

TEST z ang. dla kl. VI.

Postautor: englishst » 2010-05-20, 18:38

Witam,

Jestem świeżo upieczonym nauczycielem języka angielskiego i moi uczniowie chcą zdawać test sprawdzający z całego roku na lepsze oceny nawet na 6 mimo że z ocen wcale im to nie wychodzi;/
Proszę o radę jak i gdzie mogę znaleźć materiały oraz kryteria do tego testu?

Z góry dziękuje za pomoc:)

Pozdrawiam,
englishst

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: TEST z ang. dla kl. VI.

Postautor: motylek8 » 2010-05-20, 20:27

Nie daj się wkręcić w żadne testy tylko z powodu uczniów, którzy chcą mieć lepsze oceny, tym bardziej że nie zasługują! Na ocenę pracuje się cały rok, a nie w ostatnim miesiącu. Przynajmniej ja moim uczniom nie pozwalam - z prostego względu - cenię swój czas. Im się nie chce uczyć przez cały rok, a ja mam potem siedzieć najpierw nad ułożeniem testu, a potem nad jego sprawdzaniem. :?
Co innego, jeśli np. musisz dzielić klasę na poziomy (u nas jest zespół szkól, więc ci sami uczniowie przechodzą do gimnazjum, w którym są dzieleni wg poziomów) - taki test układamy wspólnie z koleżanką, potem wspólnie sprawdzamy,a opieramy się na materiale przerobionym w klasach 4-6. Ale gdyby nie to, nie wiem, czy decydowałabym się na układanie jakiegokolwiek testu.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: TEST z ang. dla kl. VI.

Postautor: vuem » 2010-05-21, 06:42

Mam ogromne wątpliwości, co do zasadności przeprowadzenia takiego testu - motylek8 ma tu rację - pamiętaj, że poprawianie ocen w ostatniej chwili jest bez sensu, uczeń ma kilka miesięcy w danym semestrze i poza nielicznymi przypadkami, gdzie faktycznie ocena jest "pomiędzy", nie powinno być wątpliwości co do wystawianego stopnia.
Po drugie, "uczniowie chcą zdawać" oznacza, że to oni ustalają reguły, czy Ty?

Zakładam, że już im obiecałeś, więc "większym złem" będzie wycofywanie się z tej obietnicy.

Test układasz do zrealizowanego materiału, w praktyce do danego podręcznika.

Nie masz gotowych w TB?

Jaki to podręcznik?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: TEST z ang. dla kl. VI.

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-22, 10:12

w SP nie ma systemu studenckiego, ze na koniec roku jest egzamin. Zgadzam się z motylkiem8.

Kryteria oceniania powinieneś podac na początku roku. Czy był tam punkt test na koniec roku.

Jeśli jednak dałeś się wkręcić to przygotuj test niezdawalny :) na podstawie tego co realizowałeś w trakcie roku szkolnego. test sprawdzający wszystkie umiejętności.

Z jakiej korzystasz książki?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

englishst
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-03, 10:18
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: TEST z ang. dla kl. VI.

Postautor: englishst » 2010-05-25, 19:12

W końcu sprawa sama się rozwiązała bo wszyscy zrezygnowali jak się dowiedzieli że mogą mieć z tego sprawdzianu stopnie niżej jeżeli go zdają na niższą ocenę:)

Prawdę mówiąc to ja jestem tylko na zastępstwie na dwa miesiące.
Korzystam z książek "New Friends".

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc:)


Wróć do „Języki obce”