Nr programu i nr dopuszczenia

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

antidotum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-21, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: antidotum » 2010-09-02, 00:21

Witam.

Mam takie pytanie, ponieważ to moje początki w pracy. Na konferencji była mowa o jakis numrach programu i numerach dopuszczenia. Jezeli ktos byłby tak uprzejmy mi to wyjaśnic czy to jest to samo, gdyz wnioskuję, ze chyba jedank nie.

Komkretnie potrzebne mi numery programu i numery dospuszczenia do
Sky High 1
oraz Maxi Taxi 1 i 2

Oczywiscie, posatnowilem sie wysilic i poszukac i faktycznie znalazłem jakies numery dopuszczenia MEN.

Tylko nie moge znalezc jakis numerow programu do tego ? Już się w tym gubię. Czym to się różni i gdzie to mam znaleźc ? Albo podac jakies przykladowe ? Za wyrozumiałośc i dobrą rade dziękuję, bo w szkole, w której mam podjąc pracę te pojęcia to jakaś abstrakcja, a ten caly natłok informacji dla kogoś zupełnie zielonego jak ja jest ogromny . Jeżeli ta prośba jest glupia to przepraszam, ale wielu rzeczy po prostu nie rozumiem jeszcze. Pomożcie .

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: vuem » 2010-09-02, 06:39

Tu znajdziesz programy nauczania Longmana:

http://www.pearsonlongman.pl/pl/dla_nau ... /programy/

Na stronie pwn nie rzuca mi się w oczy, a nie mam czasu zbyt długo szukać, więc wklejam to co znalazło google:

Program nauczania języka angielskiego dla klas IV - VI szkoły podstawowej
DKW 4014-42/99




Uczysz zgodnie z:

a) podstawa programową ( taka konstytucja - ogólny zapis umiejętności i wiedzy pożądanej w przypadku uczniów w danym cyklu edukacyjnym -podst-gimn-lo )

b) programu nauczania (taka ustawa i rozporządzenie :wink: - szczegółowa - oparta na podstawie programowej - lista materiału, który zrealizujesz z podręcznikami danego wydawnictwa, choć są one dośc uniwersalne. Każde wydawnictwo jednak ma program swoich autorów. Taki program ma swój numer, czy numer dopuszczenia.
Taki program możesz napisać sama - to tzw. autorski.

c) masz podręcznik, który musi być dopuszczony do użytku przez MEN, stąd jego numer dopuszczenia.

antidotum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-21, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: antidotum » 2010-09-02, 12:54

Dziekuje za sprecyzowanie

Tu znajdziesz programy nauczania Longmana:

http://www.pearsonlongman...tkowe/programy/


To akurat znalazłem również, ale nie widzę, żeby byl przy tym jakis numer programu konkretny w postaci cyfr.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: motylek8 » 2010-09-02, 13:40

Jeśli program jest do nowej podstawy, to nie ma numeru. jeśli idziesz starą podstawą, to na dole strony masz do niej programy i tam już znajdziesz numery:)

antidotum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-21, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: antidotum » 2010-09-02, 14:48

Czyli wystarczy wziąc dowolny program nauczania klas 4-6, obojętnie czyjego autorstwa i wpisac ten numerek z DKW ??

A jezeli to program to nowej podstawy to mam wpisac tylko numer dopuszczenia MEN i nic wiecej ?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: motylek8 » 2010-09-02, 15:03

Każdy podręcznik jest pisany wg programu nauczania, najczęściej właśnie tego samego wydawnictwa, więc najwygodniej jest po prostu spisać nr programu, który udostępnia wydawnictwo. A co do nowej podstawy, to na początku dziennika (bo chyba o tym mowa?), wpisujesz nazwę programu. A gdzie chcesz wpisać nr MEN? Bo my po prostu podajemy dyrekcji tytuły i autorów podręczników, numery MEN praz programy nauczania. Nigdzie dopuszczeń jako tako nie wpisujemy (no chyba że po wakacjach zapomniałam, że gdzieś się to wpisuje :wink: )

antidotum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-21, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: antidotum » 2010-09-02, 15:22

Dzieki za wyrozumiałośc i informacje, omieszane to wszystko.

Moze prosciej. Mam 3 mozliwosci do podrecznika Sky High 1, ktore znalazłem , dla klasy 4, ktora rozpoczyna nauke z tym podrecznikiem.

Program nauczania j.ang : DKW-4014-138/99

Nr dopuszczenia (stara podstawa programowa) : 147/2/2009

Nr dopuszczenia (nowa podstawa programowa) : 227/08

To co mam w koncu wpisac na rozkladzie i w dzienniku ?
Tak bedzie latwiej.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: motylek8 » 2010-09-02, 15:36

Z tego co kojarzę, to Sky High jest dla 4-6 SP, czyli dla klas, które idą starą podstawą (nowa jest od ubiegłego roku, czyli obejmuje tylko 1 i 2 klasy SP i gim.).Wobec tego wpisujesz nr programu, który znalazłeś, natomiast nr dopuszczenia wg starej podstawy.
A chyba coś namieszałeś z tymi numerami, bo te kończące na /2009 kojarzą mi się z nową podstawą (choćby ze względu na rok). Tu masz dopuszczenia dla Longmana wg starej podstawy:
http://www.longman.pl/pl/dla_nauczyciel ... odstawowa/

antidotum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-21, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: antidotum » 2010-09-02, 15:58

Ok. numery na odwrót oczywiście.

Chyba juz to zrozumiałem.

Jeszcze tylko jedno pytanie jesli można. Czy numer programu nauczania DKW cos tam jest dla kazdego podrecznika inny czy na przyklad 3 albo 4 podreczniki moga miec ten sam numer programu (np. ten sam numer programu nauczania dla sky high i innych tytułów) ?

Za odpowiedzi na poprzeddnie posty, serdecznie dziekuję.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nr programu i nr dopuszczenia

Postautor: motylek8 » 2010-09-02, 16:06

Program jest do całego cyklu nauczania (czyli np. klasy 1-3SP, 4-6SP itd.). Jeśli jakaś część podręcznika jest do danego programu, to pozostałe z pewnością też:)


Wróć do „Języki obce”

cron