praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Magdalena3
Posty: 1
Rejestracja: 2020-04-25, 14:28
Kto: student
Przedmiot: WOS, Przysposobienie obronne
Lokalizacja: pomorskie

praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Postautor: Magdalena3 » 2020-04-25, 16:51

Dzień dobry,
mam pytanie do was. Czy po bezpieczeństwie wewnętrznym mogłabym uczyć w szkole WOS-u lub edukacji dla bezpieczeństwa? Musiałbym na pewno zrobić uprawnienia pedagogiczne. W tym roku kończę magisterkę. Bezpieczeństwo wewnętrzne to połączenie prawa i politologi. Czy mogłabym uzyskać jakąś odpowiedź od was? Poradę cokolwiek? Z góry dziękuję.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Postautor: Michalll_95 » 2020-04-27, 09:35

Należy porównać program studiów z podstawą programową przedmiotu. Każdy program studiów jest nieco inny, ale jeżeli w przedmiotach będzie zgodność to powinna by taka możliwość. Edukacja dla bezpieczeństwa to w 80% zagadnienia związane z pierwszą pomocą. Jeżeli na studiach odbywały się zajęcia, które pokrywają się z poszczególnymi punktami podstawy programowej to po tym kierunku zapewne można uczyć tego przedmiotu. Ostatecznie decyzja zależy od dyrektora szkoły.

peredhel
Posty: 9
Rejestracja: 2019-07-11, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Informatyka, Ekonomia, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Postautor: peredhel » 2020-05-03, 17:30

Mgr może być i z np. religioznawstwa - byle żeby była wola dyr. i w miarę możliwości podkładka podyplomowa z WoS. Z tego co wiem to zaczynanie tylko do WoS nie jest łatwe, bo ten przedmiot ew praktyce nieraz jest dodatkiem do jakiegoś innego, ważniejszego przedmiotu - zazwyczaj geografii, czy historii i chcąc uczyć WoS - trza uczyć zazwyczaj któregoś z tychże przedmiotów. Tak i ja zrobiłem, i jestem zadowolony :)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Postautor: ann » 2020-05-03, 18:00

peredhel pisze:Mgr może być i z np. religioznawstwa - byle żeby była wola dyr. i w miarę możliwości podkładka podyplomowa z WoS. Z tego co wiem to zaczynanie tylko do WoS nie jest łatwe, bo ten przedmiot ew praktyce nieraz jest dodatkiem do jakiegoś innego, ważniejszego przedmiotu - zazwyczaj geografii, czy historii i chcąc uczyć WoS

Ale bez problemu można znaleźć podyplomówki, które przygotowują do WOSu i innego przedmiotu, zazwyczaj historii :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Wikaaa_1717
Posty: 1
Rejestracja: 2023-07-25, 13:48
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Postautor: Wikaaa_1717 » 2023-07-25, 13:48

Na pewno musisz porównać program studiów z podstawą programową. Jeżeli w przedmiotach będziesz miała zajęcia, które pokrywają się z poszczególnymi punktami z podstawy programowej to tak. Ja w tym roku zaczynam też Bezpieczeństwo Wewnętrzne, ale online na WSKZ i dla mnie studia to podstawa jeżeli chce się pracować w zawodzie, a też miałam parę wątpliwości, więc zadzwoniłam do dziekanatu i o wszystko wypytałam. :) Panie odpowiedziały na każde moje pytanie, a sam kontakt był bardzo szybki i sprawny. Utwierdziły mnie, dzięki temu, w przekonaniu, że zarówno kierunek jak i uczelnia to był dobry wybór. 

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Postautor: tomeh » 2023-10-31, 17:16

Jeśli podstawa programowa będzie zbieżna to tak. Ale czemu samemu uczyłeś się takiego kierunku, jaki z zasady podcina ci skrzydła co do możliwości pracy w różnych firmach to już inna sprawa.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”