Jakie podreczniki i ktore lepsze?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kimi
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-18, 13:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Kimi » 2006-09-18, 13:24

Z jakich podrecznikow korzystacie w pracy?
Ja przez 3 lata korzystalam z Juki i uwazam, ze jest kiepska. Teraz zaczelam Didasko. Na razie jest niezle, choc zdarzaja sie dziwne , jakby na sile wsadzane scenariusze lekcyjne.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2006-09-18, 20:05

Z całego serca odradzam Przygodę z klasą!!!
Zawiera błedy, mnóstwo będów, i to w książkach oznaczonych jako integracja. Błędnie wprowadzane są litery, przykłady wyrazów dobrane nieodpowiednio, źle pokazane głoskowanie....Zgroza :neutral:

Od 2 lat pracuję na Wesołej szkole, wreszcie się do niej przekonałam :) Zadań jest dużo, wiec duży wybór - przecież nie trzeba wszystkiego robić. Sensownie rozłożony materiał na 3 lata. Sporo książek wspomagających, z których nauczyciel moze czerpać inspirację. Polecam tu szczególnie zbiory zadań matematycznych - bardzo pomysowe zadania :)

Robert
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-22, 08:37

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Robert » 2006-09-22, 08:47

Witam serdecznie wszystkich zmagajacych się z kształceniem młodych umysłów.Mam do Państwa ogromna prośbę.Czy macie tematy lekcji do jezyka polskiego dla klas 6, na podstawie podręcznika "Między nami"?Jeśli ktoś miałby i podzieliłby sie nimi ze mną, to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.Bardzo Bardzo. Życzę miłego dnia, szybkiej pracy no i zasłuzonego odpoczynku.
Oto mój mail:
robertg7@vp.pl

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2006-09-22, 17:12

Wiesz, przesadziłeś chyba trochę...Napisałeś 3 takie same posty, a w zasadzie możesz kupic potrzebną ci rzecz.

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Matamatyka w II Klasie MAC Matematyczna szkoła marzeń

Postautor: izmo » 2007-08-29, 08:16

Od następnego wtorku rozpoczynam pracę w II klasie, ale nie jest to mój debiut i wygląda następująco. Zmieniła się dyrekcja. Nową Panią Dyrektor została pani z nauczania. Uczy tylko 10 godzin. Pozostałe 8 dostałam ja i zrobiłyśmy podział na 5 matematyk i 3 wf-y. Proszę dajcie znać, jak uczy się na tym pieroństwie z MAC-a, bo ja już kiedyś uczyłam w nauczaniu, ale na wesołej szkole i jakoś lepiej mi się to widziało.
Pozdrawiam Obrazek
No, to super.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2007-08-29, 18:02

a jak te godziny są rozłożone w tygodniu? przychodzisz na 1 albo 2 dziennie? Powiem szczerze, ze akurat przy MACu, niepodzielonym na część matematyczną i polonistyczno-środowiskową (jak właśnie Wesoła szkoła czy Juka), taki podział nie jest najrozsądniejszy. Nie lepiej podzielić się tak, zebyś miala 2 dni w tygodniu pełne?
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: izmo » 2007-08-29, 18:12

Wiesz, Basiek. Niestety, bo jeszcze mam w mojej szkole 16 godzin polskiego i w sumie w tygodniu mam 25 godzin (jeszcze godzina wychowawstwa w 4 klasie). No i niestety tylko matma i wf. Ale podzielić to jakoś dam radę. Tylko napiszcie czy ten MAC jako tako jest sensowny, czy nie? Bo wesoła szkoła miała karty mat. i było spoko (kiedyś uczyłam na wesołej szkole).
No to jak z tym MACem? Może być czy nie?
No, to super.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2007-08-29, 18:17

moim zdaniem MAC jest najlepszym podręcznikiem do nauczania zintegrowanego na rynku obecnie. Al;e jest własnie najbardziej zintegrowany, bardzo Wam będzie cieżko podzielić treści, zresztą weź książkę do ręki i popatrz, a zrozumiesz, dlaczego.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: izmo » 2007-08-31, 08:51

Oj, no już widziałam. Wiem, co mnie czeka. Ale inaczej się nie da. Sama rozumiesz.
Życz mi za to powodzenia
Obrazek
No, to super.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2007-08-31, 13:27

Życzę gorąco, nie będzie łatwo... wiesz, ja bym przygotowała trochę materiałów dodatkowo, pioza książką, w macu tej matematyki trochę mało (moje młodsze dziecię na nim pracuje) i należy podokladać, to taka sugestia.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: izmo » 2007-09-02, 14:33

Dzięki Basiek70. Dzieci dostały jeszcze dodatkowe ćwiczenia do matmy, chociaż też ubogie. Ale ja się nie dam. pozdrawiam :twisted:
No, to super.

ode
Posty: 5
Rejestracja: 2007-11-20, 21:02

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ode » 2007-11-22, 19:19

Dushko, jestem zaskoczona tym co piszesz o Przygodzie z klasą, gdyż jest to podręcznik rozreklamowany jako rozwijający aktywność twórczą dziecka. nie znam jego treści dokładnie, ale skuszona tym hasłem miałam zminić Weołą szkołę właśnie na Przygode z klasą. Wesoła szkoła nie jest zła, ale chcę sobie zapewnić od niej odpoczynek na kolejne 3 lata i też mam dylemat, bo nie wiem co wybrać. Regularnie pojawia sie u nas pani z Nowej Ery, ale nie jestem przekonana...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2007-11-22, 19:35

Sama piszesz, że podręcznika nie znasz. Co z tego, ze rozreklamowany? Myśmy w szkole spisywali błędy, które prawie na każdej stronie tego dla grupy integracyjnej podręcznika się znajdowały (przynajmniej w 1 klasie), potem poleciało to do wydawnictwa. Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi, nie mam więc pojęcia, czy dokonali korekty. A Nowa Era mnie się podoba - byłam rok temu na szkoleniu, prezentowali podręczniki, bardzo fajne są. Rewelacyjne czytanki mają, poruszają bardzo mądre, ważne dla dziecka problemy i zagadnienia, dobre zeszyty ćwiczeń.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2007-11-22, 19:38

dla mnie zdecydowanie najlepszy Mac!
zarówno dla klas integracyjnych, jak i "zwykłych"
mam wiele przemyśleń dotyczących tej książki, znam wiele efektów pracy na nim
dlatego, mimo ze nie jest wolny od błędów, jak wszystkie zresztą, zdecydowanie jest dla mnie numero uno
na drugim miejscu widzę Nową Erę, chociaż nie chciałabym na niej pracować, nie jest zgodna z moim temperamentem :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Beata.ch
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-26, 16:21

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Beata.ch » 2007-11-26, 16:40

[color=darkblue]:D Witam
Od kilku lat uczę na "Wesołej szkole" .Uważam, że nie ma sobie równych! Zwłaszcza, że w tym roku została znowelizowana klasa 1.

Dalszą część wypowiedzi usunęłam ze względu na typową kryptoreklamę
Ostatnio zmieniony 2007-11-27, 15:41 przez Beata.ch, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”