Programy i podręczniki

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Programy i podręczniki

Postautor: ms.elephant » 2015-08-31, 23:08

Ten wf w Nowej Erze w ogóle jest żałosny. Brak możliwości zapisania na dysku i wydrukowania w sumie uniemożliwia wykorzystanie go. Na wf mam zabierać ze sobą komputer? :D haha Oczywiście mogę ćwiczenia przepisać, mogę nauczyć się ich na pamięć, mogę zrobić zrzut ekranu, tylko że w tym momencie to mam te scenariusze gdzieś. Zupełnie nieprzemyślana decyzja wydawnictwa.

mania28
Posty: 21
Rejestracja: 2012-12-12, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: mania28 » 2015-09-02, 12:55

Poszukuję planu dydaktycznego z wychowania fizycznego do klasy II. Wspomożecie?

katarzyna.rogozinska1
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-02, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: katarzyna.rogozinska1 » 2015-09-02, 19:17

Pomocy. pilnie potrzebuje scenariusza zajęć chociaż na 2 tyg. i planu wynikowego z wsipu Ćwiczenia z pomysłem.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: lieblingin » 2015-09-05, 06:52

sprawdz na stronie wsip, powinny byc na miesiac lub dwa

nastawienie
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-14, 10:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: nastawienie » 2015-09-06, 12:56

Mam pytanie do tych co pracują z Nową Erą "Nasze ćwiczenia". Był w czerwcu u nas przemiły pan konsultant, zaczarował wszystkie panie i rzekł, że dzieci oprócz ćwiczeń dostają też wyprawkę i zeszyty z ćwiczeniami do pisania i do liczenia. A potem przyszedł wrzesień i zostałyśmy z samymi ćwiczeniami. Teraz się przekopuję przez plan pracy na wrzesień i mam mieć piosenki z płyt ichniejszych i dzieci mają mieć liczmany z wyprawki, a ja robię coraz to większe oczy, bo nie wiem czy nie dostaliśmy i dostaniemy czy 'kiełbasa wyborcza' w szkole też zadziałała.
Ktoś ma? Ktoś dostał? Dzwonić do przemiłego pana konsultanta i pytać?
Oczywiście kodu też nie mam ale tu to już chyba do dyrekcji powinnam uderzyć.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2015-09-06, 13:06

Aleś szczęściara :)
Ja nie mam NIC.
Dojdzie w tym tygodniu.
Obiecanki będę miała. Przemiłemu panu rzekłam, że na forum popiszę o NE :)
A skąd dyrekcja ma mieć kody?
W tej sprawie koniecznie skonsultuj się z przedstawicielem.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

kasiacie
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-15, 20:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: kasiacie » 2015-09-06, 13:34

U nas też jeszcze nie ma ćwiczeń :( Dostałyśmy tylko rozkłady materiału i przewodnik. Czy któraś z Was dostała płyty z muzyką?
Czy wyprawka jest przy ćwiczeniach? Czy tylko dla tych co będą korzystać z Elementarza NE?

mania28
Posty: 21
Rejestracja: 2012-12-12, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: mania28 » 2015-09-06, 13:45

U nas ćwiczenia z NE dostały tylko dzieci, nauczyciele nie dostaną :roll:

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Programy i podręczniki

Postautor: ms.elephant » 2015-09-06, 15:02

Ja wprawdzie do 2 klasy, a nie do 1, ale też nie mam nic. Przemiła pani z NE, w czerwcu obiecała, że pewnie wydawnictwo drugim klasom też coś dorzuci - jeszcze nie wie co, ale na pewno coś będzie. Tymczasem 2 tydzień nauki się zacznie, a my nawet podstawowych ćwiczeń nie mamy. ;D

Dodatkowo dołożę, iż w lipcu zamówiłam sobie normalnie przez księgarnię NE ćwiczenia do 2 klasy - cz. 1 i 2 - bo były dostępne. Zapłaciłam. Po długim czasie oczekiwania przyszedł mail od przemiłego pana, że cz.1 ćwiczeń zabrakło, a dodruk będzie dopiero w 2 połowie sierpnia i co ma zrobić. Poprosiłam więc o przesłanie tych ćwiczeń, które są, a jak w sierpniu się pojawi dodruk, to dosłanie części 1. Jest 7 września, dodruk się pojawił - w księgarni znów widnieje jako dostępny, a moich opłaconych ćwiczeń ani widu, ani słychu. :(

nastawienie
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-14, 10:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: nastawienie » 2015-09-06, 15:52

Okej, czyli jednak chcę za dużo jak na pierwszy raz :D
Wiem, że jedna z pań z pierwszych klas już dzwoniła się wykłócać o to wszystko, bo miało być i w ogóle jak tak można. Zobaczę po łikendzie co wykrzyczała.
A najwyżej ja będę dzwonić i próbować wszystko załatwiać z uśmiechem i miłością. Jak na razie to działa na wszystko :D

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: ann » 2015-09-06, 15:57

Może nie wczesnoszkolna (bo tu akurat wszystko dotarło, a przynajmniej dotarło to, co jest na początek potrzebne), ale do IV klasy jedno z wydawnictw pomyliło część książek, części w ogóle nie przysłali ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Majka986
Posty: 16
Rejestracja: 2015-09-06, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Majka986 » 2015-09-06, 17:06

witam serdecznie wszystkich, dziewczyny potrzebuję pomocy dopiero rozpoczynam swoją karierę w szkole to mój pierwszy rok pracy samodzielnej z klasą III pracujemy na podręcznikach Razem w Szkole nigdzie nie mogę znaleźć żadnych przewodników metodycznych do tych podręczników, proszę o informację gdzie mogę je nabyć być może któraś z was je ma a już nie korzysta chętnie odkupię przyjmę każdą pomoc w postaci podręczników scenariuszy itp., oraz gdyby ktoś mógł się ze mną podzielić każdą wiedzą jak pracować jak sobie radzić w klasie na lekcji z dziećmi będę wdzięczna

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: laurka78 » 2015-09-06, 19:56

nastawienie pisze:Mam pytanie do tych co pracują z Nową Erą "Nasze ćwiczenia". Był w czerwcu u nas przemiły pan konsultant, zaczarował wszystkie panie i rzekł, że dzieci oprócz ćwiczeń dostają też wyprawkę i zeszyty z ćwiczeniami do pisania i do liczenia. A potem przyszedł wrzesień i zostałyśmy z samymi ćwiczeniami. Teraz się przekopuję przez plan pracy na wrzesień i mam mieć piosenki z płyt ichniejszych i dzieci mają mieć liczmany z wyprawki, a ja robię coraz to większe oczy, bo nie wiem czy nie dostaliśmy i dostaniemy czy 'kiełbasa wyborcza' w szkole też zadziałała.
Ktoś ma? Ktoś dostał? Dzwonić do przemiłego pana konsultanta i pytać?
Oczywiście kodu też nie mam ale tu to już chyba do dyrekcji powinnam uderzyć.

Również pracuje na NE i dzieci dostały ćwiczenia, 2 zeszyty z ćwiczeniami i wynegocjowałam podręcznik z ćwiczeniami do zajęć komputerowych. Przewodników jeszcze nie dostałam.

graga71
Posty: 81
Rejestracja: 2014-04-17, 19:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: graga71 » 2015-09-06, 20:26

U mnie WSiP stanął na wysokości zadania klasy 2 mają ćwiczenia także do drugiej części menowskiego cuda:) plus dodatkowe 2 ćwiczenia. Pierwsze klasy Z NE też mają. Natomiast my nie mamy nic ,materiały dla nauczyciela mamy sobie sami wydrukować a ćwiczeń dla siebie nie mamy bo doszły dzieci już po wysłaniu zamówień i musimy czekać na dodruk. Piosenki ze strony menu oraz WSiPu, komputerowe działalność własna / paint, word pad, notatnik, pisupisu i co ciekawego znajdziemy:)Gdy prosimy o kasę na nasze materiały do pracy dyrekcja nie widzi problemu , przecież kiedyś też same wszystko kupowałyśmy a limit na ksero nie podniesiony więc znowu za własne papier, tusze, drukarka . Żeby tylko zarobić dali ale bez nadgodzin w tym roku więc kichawa.
pogodna71

mar.lena
Posty: 28
Rejestracja: 2015-09-04, 17:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: mar.lena » 2015-09-06, 20:36

Majka986 pisze:witam serdecznie wszystkich, dziewczyny potrzebuję pomocy dopiero rozpoczynam swoją karierę w szkole to mój pierwszy rok pracy samodzielnej z klasą III pracujemy na podręcznikach Razem w Szkole nigdzie nie mogę znaleźć żadnych przewodników metodycznych do tych podręczników, proszę o informację gdzie mogę je nabyć być może któraś z was je ma a już nie korzysta chętnie odkupię przyjmę każdą pomoc w postaci podręczników scenariuszy itp., oraz gdyby ktoś mógł się ze mną podzielić każdą wiedzą jak pracować jak sobie radzić w klasie na lekcji z dziećmi będę wdzięczna


A czy sprawdzałaś na stronie int. wydawnictwa? W Klubie nauczyciela ucze.pl są scenariusze i inne materiały. Musisz być jednak zalogowana, by je pobrać.
Marlena :D


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”