Praca jako programista

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Amilmaldur
Posty: 2
Rejestracja: 2019-12-03, 00:54
Przedmiot: Język hiszpański, Historia sztuki
Lokalizacja: opolskie

Praca jako programista

Postautor: Amilmaldur » 2021-02-05, 15:55

Cześć,
W tym roku kończę techniku informatyczne i zastanawiam sie czy po takiej szkole mam szanse pracy jako programista. Czy załapie sie na jakiś staż.
Mam w pobliżu firmę, która zajmuje sie tworzeniem stron i aplikacji ale nie jestem pewien czy mogę pytać bez żadnego doświadczenia, aby nie spalić swojej pozycji...

KuchorzKFC
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-08, 00:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Praca jako programista

Postautor: KuchorzKFC » 2022-06-30, 03:37

Oczywiście że możesz a nawet musisz

KuchorzKFC
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-08, 00:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Praca jako programista

Postautor: KuchorzKFC » 2022-06-30, 03:38

Amilmaldur pisze:Cześć,
W tym roku kończę techniku informatyczne i zastanawiam sie czy po takiej szkole mam szanse pracy jako programista. Czy załapie sie na jakiś staż.
Mam w pobliżu firmę, która zajmuje sie tworzeniem stron i aplikacji ale nie jestem pewien czy mogę pytać bez żadnego doświadczenia, aby nie spalić swojej pozycji...

Dlatego też proponuje zabrać ze sobą jakieś cv w jakich językach programowałeś

anna883
Posty: 7
Rejestracja: 2023-01-30, 22:49
Kto: student
Przedmiot: Przyroda, Ekonomia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Praca jako programista

Postautor: anna883 » 2023-01-30, 23:54

Najlepiej przygotować jakiś projekt związany z działalnością firmy, albo szukać takiej firmy która zajmuje się po części tym z czym Ty miałeś kontakt. Na pewno w szkole robiliście jakieś projekty. Więc wystarczy odświeżyć nieco wiedze zebrać to w jedną całość i ruszyć na podbój :) A i nie ma się czego bać, to tylko ludzie ;)
Kiedy rzucam wszystko i jadę w Bieszczady, czuje jak budzą się we mnie energii pokłady. Po górach wędruje, zwiedzam, maszeruje. Odkrywam wszystko co mnie intryguje.

minutmen
Posty: 9
Rejestracja: 2023-03-17, 13:59

Re: Praca jako programista

Postautor: minutmen » 2023-03-17, 14:02

Cześć!

Gratuluję końca technikum informatycznego! Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako programista, to na pewno masz szanse na znalezienie pracy lub stażu.

Właśnie w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest firma zajmująca się tworzeniem stron i aplikacji, co jest bardzo korzystne. Możesz spróbować skontaktować się z nimi i zapytać o możliwość odbycia stażu lub pracy na początku swojej kariery.

Nie musisz się martwić, że spalisz swoją pozycję, jeśli poprosisz o możliwość odbycia stażu lub pracy. Fakt, że jesteś absolwentem technikum informatycznego, może być dla nich cennym atutem i wskazywać na Twoją wiedzę i umiejętności.

Jeśli jednak czujesz się niepewnie, możesz najpierw spróbować zdobyć doświadczenie w inny sposób, np. przez realizację własnych projektów lub wzięcie udziału w projektach open source. To pozwoli Ci rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć wiedzę, która przyda Ci się w przyszłej pracy jako programista.

Powodzenia!

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Praca jako programista

Postautor: tomeh » 2023-10-27, 23:45

W tym zawodzie papier nie ma znaczenia tylko umiejętności faktyczne. Wielkie firmy nie patrzą na papiery tylko to co umiesz robić i na czym się znasz. Papier to jest do pracy humanistycznych aby całkiem głąby nie przychodziły.

Zrób jakieś własne projekty i możesz z nich robić swoje wizytówki przecież również.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”