Egzamin zawodowy a ukończenie szkoły

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ghrian
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-24, 09:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Egzamin zawodowy a ukończenie szkoły

Postautor: ghrian » 2017-04-24, 09:23

Dzień dobry!
Mam pewien problem i piszę z nadzieją, że mi z nim Państwo pomogą.
Rok temu mój brat był uczniem czwartej klasy Technikum Morskiego. Uzyskał świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie (technik mechanik okrętowy). Niestety na koniec roku szkolnego został nieklasyfikowany z jednego przedmiotu i nie zdał z niego poprawki. Aby mieć średnie wykształcenie, postanowił ukończyć liceum dla dorosłych i po uzgodnieniach z dyrekcją rozpoczął naukę od razu w trzeciej klasie. Rok szkolny się skończył, pozostała przed nim matura, ale głowimy się wciąż nad jedną sprawą: czy mój brat ma uprawnienia do wykonywania zawodu? Świadectwo otrzymał, ale wciąż słyszymy od różnych osób, że bez skończonego technikum dyplom technika nie jest ważny. Proszę mądrzejszych ode mnie o rozwianie wątpliwości. Co prawda mój brat zrobił przeskok z technikum do liceum, ale skoro dyplom technika fizycznie otrzymał, zdał egzaminy, to czemu nie miałby z niego skorzystać? Czy w razie czego możemy gdzieś napisać/zadzwonić jeśli wciąż nie będziemy mieć pewności? I jakie w takim razie wykształcenie ma mój brat - zawodowe, technik, średnie? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, może to błaha sprawa ale dla nas niezwykle ważna.

mpotasznik
Posty: 5
Rejestracja: 2014-02-23, 14:18
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin zawodowy a ukończenie szkoły

Postautor: mpotasznik » 2017-04-27, 19:31

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli brat zdał wszystkie wymagane kwalifikacje wchodzące w skład kierunku na którym się kształcił oraz posiada wykształcenie średnie, to może legitymować się tytułem technika.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”