obowiązkowe szkolenia nauczycieli

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

n_zaw
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-11, 08:09
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

obowiązkowe szkolenia nauczycieli

Postautor: n_zaw » 2021-08-11, 08:18

Witajcie.

Nie do końca wiem czy to ten dział, ale z tego co kojarzę to do sierpnia 2022 roku nauczyciele przedmiotów zawodowych (z wyjątkiem tych co mają własne firmy) muszą zrobić te obowiązkowe szkolenia, które są co 3 czy 4 lata. I teraz pytanie czy to taka sama procedura jak w przypadku zgłoszenia się na jakieś szkolenia, gdzie szkoła zgłasza to do Wydziału i ten przyznaje lub nie pieniądze na to, czy inaczej? No i drugie pytanie w tym temacie. Te szkolenia to niby takie praktyki. W związku z tym czy firma, która ma nauczycieli przeszkolić musi mieć wpisane w PKD usługi szkoleniowe czy wystarczy zwykła firma?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 347
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: obowiązkowe szkolenia nauczycieli

Postautor: Ritter von Rodewald » 2021-09-18, 21:29

Przecież nikt na takie szkolenie nie pójdzie. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są już praktycznie wszyscy w wieku emerytalnym. Jak im jakiś dyrektor nakaże uczestniczyć w niepotrzebnym nikomu szkoleniu, to na drugi dzień już ich w szkole nie ma. A nikt nowy nie przyjdzie. I co zrobi dyrektor? Kogo stronę będzie trzymał?
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”