nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ajdka
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-13, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: Ajdka » 2009-09-03, 16:54

Witam uczę w szkole specjalnej : produkcji piekarskiej, wyposażenia technicznego piekarni, techniki w produkcji cukierniczej i technologii produkcji cukierniczej:):):)
Jeśli są nauczyciele uczący w tych zawodach to bardzo proszę o kontakt :)

Awatar użytkownika
barhel
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-18, 18:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: barhel » 2009-09-22, 12:39

Przywitałam się już ogólnie a teraz pozwolę raz jeszcze :) Nie znalazłam nikogo z mojej specjalności ale myślę, że nie będę tu Wam przeszkadzała. Uczę na kierunku technik usług kosmetycznych i ostatnio technik masażysta. Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze :flower:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: renati23 » 2009-09-22, 16:14

barhel, ja pracowałam kiedyś w szkole medycznej :lol: :lol: :lol: :lol: uczyłam masażystów, fizykoterapeutów i terapeutów zajęciowych :lol: oczywiście miałam z nimi zajęcia przedsiębiorczości :wink:

Awatar użytkownika
barhel
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-18, 18:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: barhel » 2009-09-22, 20:33

Renati, to już mi tu lepiej :D Właśnie pracuję w takiej szkole. Mamy ratowników medycznych, masażystów, terapeutów zajęciowych i kosmetyczki - jak na ten rok szkolny (udało się "uzbierać") :jupi:
Co będzie za rok, tego nie wie nikt, dlatego pracuję równolegle w kilku innych szkołach ale niestety w weekendy. I tak zbieram ziarnko do ziarnka a czasami mam :crazy:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: renati23 » 2009-09-24, 20:15

barhel pisze:Co będzie za rok, tego nie wie nikt

aktualnie uczę w szkole średniej i mamy taki sam problem :x
uczyłam jeszcze zaocznie w szkole policealnej techników ekonomistów i techników informatyków , ale brak słuchaczy i w tym roku lipa :? :? :?
za to moje zdziwienie wielkie :shock: - od dwóch lat bardzo dużo chętnych mamy do szkoły zaocznej uzupełniającej - gdzie uczniowie po zawodówce mogą po dwóch latach przystąpić do zdawania matury :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
barhel
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-18, 18:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: barhel » 2009-09-25, 00:28

Wcale się nie dziwię - ów "pęd do wiedzy" wydaje mi się być podyktowany wymaganiami pracodawców (minimum średnie wykształcenie) i chyba też szukaniem jakiegoś swojego miejsca w życiu przez ludzi (pozycji społecznej?itp.). Może to daje ludziom wiarę na lepszą przyszłość. Może dorośli po prostu do nauki bo np. wcześniej nie zdawali sobie sprawy z pewnych kolei życia :?:
Jeśli zaś chodzi o techników informatyków to myślę, że na tego typu kierunkach często byli słuchacze, którzy nie byli zainteresowani odbyciem służby wojskowej :wink:
A tak wracając do wymagań pracodawców, ostatnio przeglądałam stronę kuratorium z ofertami pracy i znalazłam bardzo dużo ogłoszeń poszukujących np. nauczyciela fryzjerstwa z wyższym wykształceniem i tytułem mgr :| No ludzie :shock:
Na kierunki z mojej specjalności słaby nabór bo mamy dwie "prężnie" działające prywatne uczelnie wyższe, które po trzech latach dają wyższe wykształcenie. Normalnie myślący młody człowiek kalkuluje sobie: dwa lata i zwykły technik lub trzy i licencjat :idea: . Tyle, że to nie to samo i nikt mi nie powie, że studentka która ćwiczenia ma w ilości 25 godz. w grupie 30- osobowej (za 520 zł miesięcznie)będzie lepszym specjalistą niż technik który ma te same ćwiczenia 200 godz. w grupie 10-osobowej (i za darmo). Dodam jeszcze na koniec, bo to nie miejsce na moje żale w tym temacie, że średnio obydwie uczelnie przyjmują po 300 osób na I sem na studia zaoczne. I jeszcze - po kiego licha tyle kosmetologów nam w Polsce :?: :?: :?: :roll:

ardenss
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-07, 17:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: ardenss » 2010-05-05, 16:25

Witam;
Jestem tutaj nowa. Uczę w Szkole Policealnej (technik administracji) dwóch przedmiotów: 1. Prawo cywilne, 2. Wstęp do nauki o państwie i prawie.

Pozdrawiam:))

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: renati23 » 2010-05-06, 09:26

Witaj ardenss, :D każdy nowy zawodowiec na forum cieszy moje serce :wink:

ardenss
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-07, 17:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: ardenss » 2010-05-06, 18:05

Dzięki za przyjęcie:))

Uczę od niedawna bo dopiero od lutego. Nie miałam wcześniej doświadczenia w tym zawodzie. Jestem po administracji i ekonomii, natomiast w czerwcu kończę przygotowanie pedagogiczne do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych. Pracę udał mi się dostać od lutego.
Bardzo lubię uczyć, natomiast przerasta mnie trochę dokumentacja szkoły. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, więc momentami nie wiem jak się do tego odnieść. Może mógłby mnie ktoś wesprzeć odnośnie protokołu z egzaminu semestralnego, jak ma wyglądać, co należy w nim ująć? Pozdrawiam :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: edzia » 2010-05-06, 18:21

O egzaminie semestralnym z rozporządzenia w sprawie oceniania:

Ocenianie, klasyfikowanie i promowanie słuchaczy w szkołach dla dorosłych

§ 23. 1. Do słuchaczy szkół dla dorosłych stosuje się odpowiednio przepisy § 2 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, § 3, § 4 ust. 1, § 5, § 6 ust. 1 i 2, § 8, § 9, § 11 ust. 1 i 9, § 12 ust. 1-4, § 13 ust. 1 i 2, § 14, § 16, § 17 ust. 1-3, 7-10 i 14-16, § 18 ust. 1 i 2, § 19 ust. 1, 2 pkt 1, ust. 3, 4 pkt 1, ust. 5, 6, 7 pkt 1 i ust. 8-10, § 20 ust. 3 i 8 i § 21 ust. 3 i 7-9.

2. W szkole dla dorosłych funkcjonującej w zakładzie karnym lub areszcie śledczym opinię, o której mowa w § 6 ust. 1, wydaje psycholog zatrudniony w zakładzie karnym lub areszcie śledczym.

3. W szkole dla dorosłych zachowania nie ocenia się.

4. W szkole dla dorosłych oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych według skali, o której mowa w § 13 ust. 2, ustala się po każdym semestrze. Oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych stanowią podstawę do promowania słuchacza na semestr programowo wyższy lub ukończenia przez niego szkoły.

5. W szkole dla dorosłych słuchacz jest promowany po każdym semestrze.

§ 24. 1. Podstawą oceniania i klasyfikowania słuchacza w szkole dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej są egzaminy semestralne przeprowadzane z poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania, a w przypadku szkoły dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej, która prowadzi kształcenie zawodowe na podstawie modułowego programu nauczania dla zawodu - zaliczeniowe prace kontrolne przeprowadzane z zakresu wszystkich w pełni zrealizowanych w danym semestrze jednostek modułowych.

2. Do egzaminu semestralnego w szkole dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej dopuszcza się słuchacza, który uczęszczał na obowiązkowe konsultacje oraz uzyskał z wymaganych ćwiczeń i prac kontrolnych oceny uznane za pozytywne w ramach wewnątrzszkolnego oceniania. W przypadku gdy słuchacz otrzymał ocenę negatywną z pracy kontrolnej, jest obowiązany wykonać, w terminie określonym przez nauczyciela prowadzącego dane zajęcia edukacyjne, drugą pracę kontrolną.

3. Do egzaminu semestralnego w szkole dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej może być również dopuszczony słuchacz, który nie uczęszczał z przyczyn usprawiedliwionych na obowiązkowe konsultacje, jeżeli z wymaganych ćwiczeń i prac kontrolnych uzyskał oceny uznane za pozytywne w ramach wewnątrzszkolnego oceniania.

4. Słuchacz szkoły dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej, który z przyczyn usprawiedliwionych nie przystąpił do egzaminu semestralnego w wyznaczonym terminie, zdaje ten egzamin w terminie dodatkowym, wyznaczonym przez dyrektora szkoły.

5. Termin dodatkowy, o którym mowa w ust. 4, wyznacza się po zakończeniu semestru jesiennego nie później niż do końca lutego lub po zakończeniu semestru wiosennego nie później niż do dnia 15 września.

6. W szkole dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej egzamin semestralny z języka polskiego, języka obcego i matematyki składa się z części pisemnej i części ustnej. Z pozostałych zajęć edukacyjnych egzaminy semestralne zdaje się w formie ustnej, z zastrzeżeniem § 25 ust. 1-3.

7. Oceny z części pisemnej i części ustnej egzaminów semestralnych, o których mowa w ust. 6, ustala się według skali, o której mowa w § 13 ust. 2.

8. W szkole dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej egzamin semestralny z zajęć praktycznych ma formę zadania praktycznego.

9. W szkole dla dorosłych kształcącej w formie zaocznej, która prowadzi kształcenie zawodowe na podstawie modułowego programu nauczania dla zawodu, semestralną ocenę klasyfikacyjną z danego modułu ustala się według skali, o której mowa w § 13 ust. 2.

10. Semestralna ocena klasyfikacyjna z danego modułu, o której mowa w ust. 9, uwzględnia oceny uzyskane przez słuchacza z zaliczeniowych prac kontrolnych przeprowadzonych z zakresu wszystkich w pełni zrealizowanych w danym semestrze jednostek modułowych przynależnych do tego modułu. Oceny z zaliczeniowych prac kontrolnych ustala się według skali, o której mowa w § 13 ust. 2.

11. Szczegółowe warunki i sposób ustalenia semestralnej oceny klasyfikacyjnej z danego modułu, o której mowa w ust. 9, określa statut szkoły.



Nie mam doświadczenia w przeprowadzaniu egzaminów semestralnych, ale podejrzewam, że w protokole powinno być zawarte mniej więcej to, co w protokole np. egzaminu klasyfikacyjnego, czyli:

14. Z przeprowadzonego egzaminu klasyfikacyjnego sporządza się protokół zawierający w szczególności:

1) imiona i nazwiska nauczycieli, o których mowa w ust. 10, a w przypadku egzaminu klasyfikacyjnego przeprowadzanego dla ucznia, o którym mowa w ust. 4 pkt 2 - skład komisji;

2) termin egzaminu klasyfikacyjnego;

3) zadania (ćwiczenia) egzaminacyjne;

4) wyniki egzaminu klasyfikacyjnego oraz uzyskane oceny.

Do protokołu dołącza się pisemne prace ucznia i zwięzłą informację o ustnych odpowiedziach ucznia. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.



Powinny być u Was w szkole druki, zapytaj w sekretariacie.

ardenss
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-07, 17:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: ardenss » 2010-05-06, 19:08

dziękuję:))

kirstucha
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-29, 23:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język francuski, Inne
Lokalizacja: pomorskie

No to i ja się przywitam ;)

Postautor: kirstucha » 2010-08-29, 23:53

10 dni temu dowiedziałam się, że zostałam rzucona na głęboką wodę. Koleżanka wzieła urlop zdrowotny i dostałam po niej godziny w Technikum Turystyki Wiejskiej. Własnie skończyłam podyplomówkę z Zarządzania Turystyką i Hotelarstwem ale nie liczyłam na godziny w tym roku szkolnym. Dostałam 2 nowe przedmioty i jestem przerażona!
Ten typ szkoły jest u nas nowy więc nawet nie mam kogo się doradzić...
Jest tu może ktoś uczący w szkole tego typu?
Mam uczyć obsługi ruchu turystycznego i organizacji usług noclegowych...
Szukam wszelkiego wsparcia ;)
Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: edzia » 2010-08-30, 00:07

Witaj, kirstucha, ale nie licz za bardzo na pokrewne dusze. Nauczycieli zawodowców jest tu na forum niewielu. Albo nie ujawniają się. :mrgreen:

kirstucha pisze:Ten typ szkoły jest u nas nowy więc nawet nie mam kogo się doradzić...
Może to i dobrze, że sama sobie "zorganizujesz" w swojej szkole ten typ od początku "po swojemu"?

Twoje obawy rozumiem, w wielu sprawach, zwłaszcza bardziej ogólnych, mogę pomóc. No i zależy w czym chciałabyś się poradzić...

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: renati23 » 2010-08-30, 20:39

Witaj na forum :D
kirstucha pisze:Szukam wszelkiego wsparcia ;)

Na wsparcie duchowe od nas zawsze możesz liczyć :wink:

saser25
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-08, 12:40
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubuskie

Re: nauczyciele zawodu ujawnijcie się

Postautor: saser25 » 2010-09-08, 13:10

Witam serdecznie. Ucze w Technikum jako nauczyciel starzysta przedmiotow zawodowych. Zarzadzanie dziallalnoscia spedycyjna, Ubezpieczenie ladunków i Prawa transportowego. Jest tu moze bratnia dusza do wymiany informacji :) Pozdrawiam.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron