SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
m.koziej
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-28, 09:56
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

Postautor: m.koziej » 2010-09-20, 12:11

Wydaje mi się, że jednak trzeba isc na tą podyplomówkę. W nazwie kierunku nie ma słowa ' zawodowy'. To zależy jeszcze, jaki zawód figuruje na dyplomie.
Moim zdaniem wszystko zależy od dyrektora szkoły. Czy przyjmie cię od tak, czy jednak będziesz musiała się dokształcać.
Tak czy inaczej POWODZENIA :))

Awatar użytkownika
m.koziej
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-28, 09:56
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

Postautor: m.koziej » 2010-09-20, 12:19

edzia pisze:Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Niedociągnięć nie widzę
No, niestety. Nieotrzymalam pozwolenia ze zdz [zwiazek doradcow zawodowych] czy jakoś tak.
Napisali, że pomysl sam w sobie dobry, ale gorzej z wykonaniem. Szkola nie mozze zajmowac sie posrednictwem pracy. Tym bardziej, że byłaby to praca 'na czarno';/

dorqua
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-20, 11:30
Kto: student
Lokalizacja: opolskie

Re: SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

Postautor: dorqua » 2010-09-20, 12:40

Jak przeglądałam przedmioty na moim kierunku to jest uwzględniony warsztat pracy doradcy zawodowego....

Poza przedmiotami kształcenia ogólnego na specjalizacji tej (Zarządzanie oświatą i doradztwo) możemy wyróżnić następujące przedmioty specjalizacyjne:


Ekonomika oświaty
Instytucje doradztwa społecznego
Instytucje oświatowo-wychowawcze
Managment w oświacie
Metody rekrutacji i selekcji pracowników
Mierzenie jakości placówki oświatowej
Nadzór pedagogiczny w placówkach oświatowych
Organizacja sekretariatu w placówce oświatowo-wychowawczej
Orientacja i reorientacja zawodowa
Planowanie w placówkach oświatowych
Polski system edukacyjny na tle porównawczym
Poradnictwo opiekuńczo-wychowawcze
Poradnictwo rodzinne
Prawo oświatowe
Programy edukacyjne we współpracy europejskiej
Projekt oświatowy
Rynek edukacyjny
Systemy profilaktyki społecznej
Teoretyczne podstawy poradnictwa
Warsztat pracy doradcy zawodowego
Wybrane zagadnienia interwencji kryzysowej

chyba się popytam jeszcze w dziekanacie, ale tak myśle że na tą podyplomówkę jednak się wybiorę, nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził:):):):)

wikimiki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-14, 14:34
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

Postautor: wikimiki » 2011-04-14, 16:15

m.koziej pisze:
edzia pisze:Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Niedociągnięć nie widzę
No, niestety. Nieotrzymalam pozwolenia ze zdz [zwiazek doradcow zawodowych] czy jakoś tak.
Napisali, że pomysl sam w sobie dobry, ale gorzej z wykonaniem. Szkola nie mozze zajmowac sie posrednictwem pracy. Tym bardziej, że byłaby to praca 'na czarno';/



Wydaje mi się, iż szkoła ma inne cele niż zajmowanie się szukaniem pracy dla dzieciaków. Praca dla dzieciaków - dlaczego na czarno?
Wspomniana już tutaj była taka instytucja jak ohp - ona zajmuje się między innymi szukaniem pracy dla młodzieży. Aby pracować legalnie należy mieć conajmniej 15 lat ale to w ramach zdobywania wykształcenia. młodsi też mogą np przy roznoszeniu ulotek ale tylko za zgodą opiekuna.

ewunia34
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-22, 19:07
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

Postautor: ewunia34 » 2018-02-22, 19:11

Mam ogromny dylemat, gdyż chciałabym pracować w szkole z młodzieżą jako doradca zawodowy ale nie wiem czy mam uprawnienia pedagogiczne gdyż nigdzie w suplemencie nie mam takiego stwierdzenia ?? Dyrektor szkoły podstawowej, gdzie miałabym pracować chce mieć czarno na białym, że posiadam uprawnienia pedagogiczne?? i już sama nie wiem co jest co.... czytam różne rozporządzenia próbuje je analizować, ale potrzebuje pomocy.

Ukończyłam UWM w Olsztynie kierunek studiów: Pedagogika, specjalność: doradztwo zawodowe. Na studiach zaliczyłam 150 godz praktyk zawodowych oraz przedmioty: kształcenia ogólnego 140 godz, przedmioty podstawowe 170 godz, przedmioty kierunkowe 110, przedmioty specjalizacyjne i specjalnościowe 282 godz, razem 702 godz.
Do tej pory pracowałam jako doradca zawodowy w PUP Maków Maz tam zdobyłam licencje zawodową oraz przez kolejnych 8 lat jako doradca zawodowy w projektach Unii Europejskiej POKL.
czy jest tu ktoś kto może mi pomóc, mogę podesłać suplement


Wróć do „Przedmioty zawodowe”