Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

muzzik man
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-13, 19:54
Kto: uczeń
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Uniwersytet czy Kolegium Nauczycielskie?

Postautor: muzzik man » 2008-06-30, 14:12

Jeszcze raz powrócę do wątku studiów edukacji artystycznej. :rotfl: Gdzie, waszym zdaniem, lepiej podjąć studia w zakresie edukacji muzycznej? Ja nastawiam się na Kolegium Nauczycielskie w Wałczu, ponieważ tam kształciłbym się dwutorowo (spec. edukacja artystyczna w zakresie muzyki i plastyki bądź język polski z muzyką). Później i tak zrobiłbym magistra z muzyki na uczelni patronackiej. Bilans - po 3 latach nauki w KN i po zrobieniu magistra z edukacji muzycznej na uniwersytecie - mogę uczyć muzyki, plastyki (lub języka polskiego, w zależności od specjalności), sztuki, zajęć w szkolnictwie muzycznym i wyższym na kierunkach muzycznych. Miałbym to samo po uniwersytecie tylko, że bez kwalifikacji do nauczania plastyki (lub języka polskiego). A wiadomo przecież, jak ważne jest obecnie, aby nauczyciel miał ten drugi przedmiot w zanadrzu - zwłaszcza jeśli chodzi o muzyków i plastyków. Co wy na to?
'Idź tam gdzie słyszysz śpiew, tam ludzie dobre serca mają. Źli ludzie - ach wierzaj mi - ci nigdy nie śpiewają.'
Goethe

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Postautor: ann » 2008-06-30, 16:54

muzzik man, ja bym wybrała kolegium - właśnie ze względu na to, że od razu masz dwa przedmioty ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

muzzik man
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-13, 19:54
Kto: uczeń
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Postautor: muzzik man » 2008-06-30, 19:09

Niektórzy mówią, że Uniwersytet to coś lepszego od Kolegium - nie rozumiem tego. Przecież ja po kolegium otrzymam dyplom uczelni patronackiej...:/
'Idź tam gdzie słyszysz śpiew, tam ludzie dobre serca mają. Źli ludzie - ach wierzaj mi - ci nigdy nie śpiewają.'

Goethe

Ejszja
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-22, 16:37
Przedmiot: Muzyka, Plastyka
Lokalizacja: wielkopolskie

witaj!

Postautor: Ejszja » 2008-07-22, 17:08

skończyłam własnie to kolegium na edukacji artystycznej (muzyka i plastyka). Znam tez zycie uniwersyteckie. Uwazam ze w wałczu nie jest się takim anoninowym jak na uniwersytecie z tego względu można wiecej sie nauczyc, ale niekoniecznie wszystko zalezy od Ciebie :wink: Uwazam ze w naszym kolegium plusem jest ilosc praktyk jesli rzeczywiscie chcesz uczyc w szkole. Mysle ze atrakcyjne jest to ze patronacka uczelnia jest ASP z Poznania gdzie mozna kontynuowac nauke :) jesli nie stawiasz nauczycielstwa jako priorytet to radziłabym isc na uniwersytet lub akademie muzyczna :))) Pozdrawiam!

samael1980
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-27, 13:00
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: podkarpackie

Jak zostać nauczycielem?

Postautor: samael1980 » 2009-07-27, 13:37

Witam!
Jestem tutaj pierwszy raz i jeszcze nie bardzo wiem co gdzie pisać. Sprawa jest następująca: 2lata temu ukończyłam ASP we Wrocławiu (katedra grafiki) uzyskałam tytuł magistra, dyplom na piąteczkę, znajomość 5 programów graficznych, wszystko pięknie, wszystko ładnie tyle, że musiałam zmienić miejsce zamieszkania (okolice Rzeszowa) i tu zaczynają się schody. Sytuacja z pracą tragiczna, znalazło by się coś dla nauczyciela plastyki (godzinka w jednej szkole, 2 godzinki w innej...) ale niestety nie posiadam uprawnień pedagogicznych i co gorsze nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego kursu (jedyny jaki znalazłam dla absolwentów ASP jest we Wrocławiu). Jeżeli ktoś wie gdzie można coś takiego zrobić w okolicach Rzeszowa (Sandomierz, Lublin, Tarnobrzeg, Kraków...byle bliżej niż Wrocław) to bardzo proszę o informację i z góry dziękuję za pomoc.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Postautor: edzia » 2009-07-27, 16:54

samael1980 pisze:Sytuacja z pracą tragiczna, znalazło by się coś dla nauczyciela plastyki (godzinka w jednej szkole, 2 godzinki w innej...) ale niestety nie posiadam uprawnień pedagogicznych
Nie żartuj, że w takiej sytuacji chcesz szukać pracy w szkole. Gdzie Ty uzbierasz na tyle godzin plastyki, żeby mieć choć pół etatu? Musieliby chyba pozwalniać wszystkich nauczycieli plastyki z okolicy! No, chyba, że masz na myśli np. uczenie w liceum plastycznym (a jest takie w Rz-wie) różnych przedmiotów.

O kurs pedagogiczny zapytaj np. tu: http://www.pcen.rzeszow.pl/ lub tu: http://www.pro-futuro.pl/

Pani Muzyka
Posty: 50
Rejestracja: 2009-07-12, 00:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Postautor: Pani Muzyka » 2009-07-28, 08:39

Ja po Akademii Muzycznej mam pół etatu w szkole, wiec jak sie chce szukac to sie znajdzie, mam prace dodatkowe, zwiazane rowniez z plastyką i nie narzekam. Kto szuka i ma pomysły to znajdzie. Zyczę sukcesu.

Anna86
Posty: 1
Rejestracja: 2017-12-09, 20:06
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Postautor: Anna86 » 2017-12-09, 20:16

Interesują mnie kursy z zakresu arteterapii. Poniżej wstawię linki do poszczególnych kursów. Może ktoś z Państwa skończył któryś z nich? Może mi coś polecić. Założyciel wątku zwracał szczególną uwagę na muzykę. Osobiście preferuję inne formy kulturoterapii.

reklama

Ten szczególnie zwrócił moją uwagę, ale 3 semestry przy takim ogromie materiału wydają mi się nierealne.
reklama

KarolinaStessa
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-22, 12:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Plastyka, Muzyka, ...
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel przedmiotów artystycznych

Postautor: KarolinaStessa » 2021-07-22, 12:50

samael1980 jak potoczyły się Twoje poszukiwania przygotowania pedagogicznego? Podjęłaś zatrudnienie w szkole? Ja własnie miałam podobną sytacje, ale szukałam uprawnien do nauczania plastyki i szukałam i czytałam i znalazłam reklama i tam też się zapisałam na podyplomówkę z plastyki i co najlepsze 100% online więc nie musiałam martwić się dojazdami :D


Wróć do „Przedmioty artystyczne”