Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Postautor: mateoo » 2011-03-09, 18:41

Jak tam życie kulturalne szkoły? Dużo pracy na wiosnę? Ja padam na twarz.. Dzień Patrona, Dni Frankofonii, prezentacja szkół.. coś strasznego. Teraz mam rekolekcje i zamiast robić jak każdy inny nauczyciel, siedzę jeszcze dłużej niż w normalny dzień. dziś byłem w pracy od 8 do 15. Nie mam siły na nic... Żadnego uznania- bo ja po prostu Muszę :|
Sztuka jest pokarmem duszy.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Postautor: Cytryn » 2011-03-10, 17:58

No to witaj w klubie. Też mam na głowie przygotowania do trzech konkursów, rekolekcji
( orkiestra ma grać, zespół śpiewać), w dodatku robię ten projekt w gimnazjum i latam za uczniami( bo są tacy, którym się nic nie chce i oczywiście ja się bardziej przejmuję od nich), zaraz się zacznie Dzień Patrona...ech...I po co mi te głupie karciane, jak plan jest tak ułożony, że z tymi uczniami, z którymi chcę się spotkać i tak nie mogę? I na karcianych robię jakieś wyrównawcze, na które nikt nie chce chodzić, a żeby przygotować młodzież do tych wszystkich konkursów i apeli muszę i tak zostawać dodatkowo...ech. Zmęczona jestem i nic mi się nie chce.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Postautor: mateoo » 2011-03-10, 18:15

Zgadza się, trzeba wojować z dzieciakami (chociaż w moim przypadku właściwie dorosłymi ludźmi), bo im się zawsze spieszy, zawsze jest coś innego, ważniejszego..

Plan na jutro: zbiórka 8.00 i do 11.30 prezentacja szkół. Od 12 do 15 próby na wszelkie inne przedsięwzięcia. Na szczęście w poniedziałek też będę miał już patrona z głowy. Ot i moje karciane na II semestr
Sztuka jest pokarmem duszy.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Postautor: iluka » 2014-09-21, 15:51

Cytryn pisze:I po co mi te głupie karciane, jak plan jest tak ułożony, że z tymi uczniami, z którymi chcę się spotkać i tak nie mogę?
Częściowo też tak mam...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Burakowa
Posty: 180
Rejestracja: 2015-03-20, 07:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Postautor: Burakowa » 2015-04-15, 21:10

Po kilkunastu latach pracy w szkole dochodzę do wniosku, że cała moja praca, zaangażowanie, własna inicjatywa SĄ NIC NIE WARTE. Wszystko się liczy, tylko nie praca z uczniami. Papierki, układziki, głupie ewaluacje, które niczego nie wnoszą ani nie zmieniają (w ogóle to niby jaka to kontrola...? Prawdy i tak się nikt nie dokopuje...). Czuję, że dobrnęłam do jakiejś ściany i nie mam siły na nic więcej. Mam dość akademii, występów, konkursów, wycieczek, projektów, nawet zwykłej lekcji nie mam już sił ciekawie prowadzić. Też tak ktoś ma...?

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Akademie,święta,ptzedstawienia,czyli o oprawach muzycznych..

Postautor: kirlan » 2015-05-07, 19:01

Burakowa pisze:Wszystko się liczy, tylko nie praca z uczniami. Papierki, układziki, głupie ewaluacje, które niczego nie wnoszą ani nie zmieniają (w ogóle to niby jaka to kontrola...? Prawdy i tak się nikt nie dokopuje...).

Ja to zauważyłem na praktykach gdy wyrabiałem sobie uprawnienia pedagogiczne.
Dla tego 1000 razy wolę prowadzić szkolenia; chociaż jak są z UE to trochę papierów też jest, ale RAZ dziennie a nie co każde 45 minut.
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN


Wróć do „Przedmioty artystyczne”