Pytania o korepetycje z biologii

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bartek1988o
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-19, 21:00
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Pytania o korepetycje z biologii

Postautor: Bartek1988o » 2022-10-15, 09:34

Witajcie

Pozwólcie, że najpierw w kilku słowach nakreœlę Wam kim jestem. Choć skończyłem studia biologii wraz z modułem nauczycielskim to obecnie nie jestem aktywnym nauczycielem. Pracuję w zgoła innej branży, która nie ma nic wspólnego ze szkołš. Niedawno naszła mnie myœl, aby zaczšć dawać korepetycje z biologii i przyrody. Ponieważ nie mam znajomych po fachu, którym mógłbym zapytać jak to jest z tymi korepetycjami, chciałbym zapytać Was.

Od strony praktycznej:

Najczęœciej umawiacie się z uczniem w swoich domach czy umawiacie się u niego w domu? Sam wolałbym umawiać się u mnie bo w domu mam dostęp do materiałów dydaktycznych typu ksišżki, tablice itp.
Jak odbywa się u Was rozpoznanie, z czym uczeń sobie nie radzi? Pomyœlałem, że dajmy na to rodzic dzwoni i chce umówić się na korepetycje. Czy na pierwsze spotkanie przygotowujecie się już na omawianie okreœlonego tematu czy też nie omawiacie żadnego tematu i proponujecie np. bezpłatne pierwsze spotkanie, gdzie uczeń czy rodzice sami mówiš o jaki zakres wiedzy chodzi, na przykład „No syn nie radzi sobie z genetykš, proszę o wytłumaczenie mu tego i tego”.
Czy jedno spotkanie to jeden temat? W sensie jeden podręcznikowy temat, czy „jedziemy” kilka tematów?
Z czym najczęœciej uczniowie sobie nie radzš? Czy sš tematy, które się powtarzajš?
Jak przygotowujecie ucznia do matury z biologii? Czy korzystacie z karty pytań i robicie z nim np. maturę z 2021 roku zakładajšc, że w 2022 będzie podobna? Czy przygotowanie do matury oznacza współpracę na kilka tygodni?
Ile razy w tygodniu spotykacie się z uczniem?
Czy oprócz biologii dajecie tez korepetycje z przyrody?

Od strony prawnej:

Dajšc korepetycje i otrzymujšc zysk mniejszy niż minimalna krajowa nie musicie zakładać swojej działanoœci. Jest to wówczas działalnoœc nierejestrowana. Z tego co wyczytałem od takiej działalnoœci i tak trzeba odprowadzać podatej. Czy Wy naprawdę liczycie te zyski i odprowadzacie podatek od korepetycji? Zakładam, że pienišdze bierzecie „do ręki” a nie przelewem na konto. Czy ktoœ kiedykolwiek zwracał Wam uwagę na koniecznoœc odprowadzania podatku? Podobno jest tak, że jeœli tego nie zrobicie to jest to zatajenie przychodów, podlega karze.

Od strony rozwoju osobistego:

Nie ukrywam, że w firmie, w której obecnie pracuję zarabiam dobrze. Ostatnio jednak czuję „pustkę” w życiu osobistym. Pomysł na korepetycje przyszedł mi do głowy nie w wyniku chęci zarobienia pieniędzy, ale bardziej rozwijania siebie oraz swojej pasji, jakš jest nauczanie, tłumaczenie, praca z ludŸmi. Dodatkowe pienišdze sš dobre, ale nie dlatego chce się tego podjšć.
Czy korepetycje męczš Was psychicznie?

Pozdrawiam,
Bartek

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pytania o korepetycje z biologii

Postautor: tomeh » 2023-11-12, 14:32

Co do korepetycji to najlepiej pracować i osobno ich udzielać po pracy. A wcale stawki nie są małe jak robi się to na własne konto. Do 2700 jest zwolnienie z prowadzenia firmy jako działalność nierastrowana miesięcznie.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”

cron