Kwalifikacje do świetlicy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

cola77
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-23, 21:05
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Kwalifikacje do świetlicy

Postautor: cola77 » 2013-02-23, 21:44

Witam serdecznie. Potrzebuję małej porady: skończyłam wydział prawa i administracji na kierunku administracja, ponadto w ubiegłym roku skończyłam również studia podyplomowe z kwalifikacji pedagogicznych. w tym roku wybieram się na podyplomówkę z logopedii. Czy mogę w tej chwili zostać zatrudniona jako nauczyciel - wychowawca świetlicy w SP? Bardzo lubię pracę z dziećmi, zresztą od ładnych paru lat pracuję w szkole, tyle tylko że jako pracownik niepedagogiczny. Jeździłam również jako wychowawca kolonijny z dziećmi na kolonie i zimowiska. Teraz poświęcam swój wolny czas mojemu własnemu małemu słoneczku, ale bardzo chciałabym pracować z dziećmi jako nauczyciel, bo jak do tej pory właśnie to zajęcie dawało mi najwięcej satysfakcji i radości.
Proszę pomóżcie. Z góry wielkie dzięki

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwalifikacje do świetlicy

Postautor: malgala » 2013-02-23, 22:15

cola77, gdybyś uczyła, to kwalifikacje do pracy w świetlicy szkolnej posiadałabyś automatycznie.
Moim zdaniem obecnie ich nie masz.
Może zdecyduj się na podyplomówkę jakąś łączoną, na przykład pedagogika opiekuńczo wychowawcza z logopedią.

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

kwalifikacje wychowawcy w świetlicy szkolnej

Postautor: xsunrise » 2015-03-05, 09:22

Witam wszystkich serdecznie :)
Nie chciałabym niepotrzebnie zakładać nowego wątku, więc odgrzeję ten temat ;) Ukończyłam studia magisterskie - edukacja wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika. Zastanawiam się czy miałabym wystarczające kwalifikacje żeby zostać wychowawcą w świetlicy szkolnej (szkoła podstawowa specjalna)... czy obecnie takie stanowisko może zajmować tylko osoba, która ukończyła oligofrenopedagogikę i pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą?
Będę bardzo wdzięczna za informację:)

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

kwalifikacje wychowawcy w świetlicy szkolnej

Postautor: xsunrise » 2015-03-08, 12:33

Czy ktoś coś wie na ten temat? ;)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Kwalifikacje do świetlicy

Postautor: linczerka » 2015-03-08, 12:58

Sprawdź sobie § 24 Rozporządzenia w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
Robię porządki z przeglądarkami i nie wszystko mi się wyświetla.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

kwalifikacje wychowawcy w świetlicy szkolnej

Postautor: xsunrise » 2015-03-08, 14:18

Dziękuję, sprawdzałam, ale nadal nie jest to dla mnie jasne, dlatego proszę o informacje osoby, które tak pracują albo wiedzą jak to wygląda i lepiej się orientują w tych kwestiach.

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

kwalifikacje wychowawcy w świetlicy szkolnej

Postautor: xsunrise » 2015-03-08, 14:23

24. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-wychowawcy w
świetlicach szkolnych i nauczyciela-wychowawcy w internatach posiada osoba, która:
1) ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej
prowadzonym zajęciom oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) ukończyła studia wyższe na dowolnym kierunku (specjalności) i studia
podyplomowe z zakresu prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie lub
3) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły, w której prowadzone są świetlica szkolna lub internat określone w § 2–4, § 6, § 11 i § 14–22.

czy to oznacza, że w przypadku o którym mówiłam - praca w świetlicy szkolnej (szkoła specjalna) wystarczy edukacja wczesnoszkolna lub przedszkolna i oligofrenopedagogika, czy muszę mieć ukończoną pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą?

Hermiona007
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-07, 20:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do śiwetlicy

Postautor: Hermiona007 » 2015-03-08, 15:05

Teraz nie trzeba mieć op-wych, chyba, że akurat dyrektor ma na to ochotę. W praktyce do świetlicy może wrzucić np. nauczyciela historii na uzupełnienie etatu. Jeśli to świetlica w SP to jak najbardziej możesz :)

xsunrise
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-16, 10:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwalifikacje do świetlicy

Postautor: xsunrise » 2015-03-08, 15:52

Dziękuję :) Pozdrawiam :)

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje do śiwetlicy

Postautor: carmen1 » 2015-07-02, 12:51

Moi drodzy a ja z kolei chciałabym się dowiedzieć czy mogę pracować w świetlicy gdyż dyrekcja (SP) szuka kogoś do świetlicy z dodatkowymi kwalifikacjami, a mam skończony licencjat z fil.hiszpańskiej+przygotowanie pedagogiczne, pracowałam tylko kila m-cy w szkole gdyż zmieniłam pracę na inną a chciałabym wrócić do szkoły i tu moje pytanie czy mogłabym się starać o tę pracę? Obecnie także realizuje studia mgr ale nie z pedagogiki.

Hermiona007
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-07, 20:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do śiwetlicy

Postautor: Hermiona007 » 2015-07-03, 05:33

Możesz, ale może jest zapotrzebowanie na kogoś po pedagogice z związku z potrzebami szkoły i dlatego szukają kogoś innego.

Santea
Posty: 2
Rejestracja: 2016-01-17, 18:55
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwalifikacje do śiwetlicy

Postautor: Santea » 2016-01-17, 19:02

Mam pytanie do osób doświadczonych gdyż przejrzalam możliwie wszystko co jest w interneci a odpowiedz mam do konca niesprecyzowaną. W ustawie jest, ze zeby byc wychowawca swietlicy nalezy miec studia wyzsze pedagogiczne oraz przygotowanie pedagogiczne. Mam skonczony licencjat z pracy socjalnej, obecnie jestem na magisterce z pedagogiki w zakresie opieki i terapii pedagogicznej i chce jeszcze zrobic podyplomowo przygotowanie pedagogiczne. Czy po tym bede miala uprawnienia by byc pedagogiem szkolnym albo wychowawca swietlicy? :?:

karolminek
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-21, 12:03
Przedmiot: Biologia, Język angielski, Język włoski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwalifikacje do śiwetlicy

Postautor: karolminek » 2016-06-21, 12:08

Ja właśnie chce w miejscowości swojej zorganizować taką mobilną świetlicę. Marzeniem jest takie społeczne przedszkole, gdzie rodzice będą za zmianę opiekować się dzieciakami :)

karolminek
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-21, 12:03
Przedmiot: Biologia, Język angielski, Język włoski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwalifikacje do śiwetlicy

Postautor: karolminek » 2016-06-27, 07:05

karolminek pisze:Ja właśnie chce w miejscowości swojej zorganizować taką mobilną świetlicę. Marzeniem jest takie społeczne przedszkole, gdzie rodzice będą za zmianę opiekować się dzieciakami :)


Oczywiście do tego muszę jakieś przeszkolenie bhp przejść.

bialyk
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-31, 12:24
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwalifikacje do świetlicy

Postautor: bialyk » 2018-01-31, 12:32

Myślę, że szkolenie bhp może być tylko takim dodatkiem, ważniejsze jest odpowiednie wykształcenie.


Wróć do „Świetlica”