Wyposażenie i funkcjonowanie świetlicy szkolnej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nomika
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-24, 18:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyposażenie i funkcjonowanie świetlicy szkolnej

Postautor: nomika » 2015-08-24, 18:47

Troche dziwi mnie fakt, że świetlica szkolna jest w tym samym miejscu co stołówka. Rozumiem że obiad jest wydawany tylko na dłuższych przerwach, ale co na to sanepid? U nas nawet na obiad z dziećmi młodszymi nie chodzimy my (wychowawcy świetlicy) tylko każdy wychowawca ze swoją klasą.
Składki nie możesz pobrać od dzieci, bo szkoła publiczna jest szkołą darmową (tak usłyszałam od naszej sekretarki, gdy też chciałam aby dzieci na początku roku szkolnego przyniosły wyprawkę). Na materiały plastyczne powinny być pieniądze przeznaczone na świetlice (u nas tak jest i z tego kupują nam gry, zabawki i materiały plastyczne).

Daria87
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-08, 13:48
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyposażenie i funkcjonowanie świetlicy szkolnej

Postautor: Daria87 » 2017-06-08, 14:04

Teraz pojawiła się szansa na uzyskanie dofinansowania do wyposażenia w świetlicach szkolnych w ramach rezerwy oświatowej, warto sprawdzić czy uda się coś z budżetu państwowego otrzymać:P. Informację o tym znalazłam na stronie firmy Moje Bambino. Oprócz plastyki mają też wyposażenie całych placówek łącznie ze świetlicami. Poniżej wklejam linki do informacji o dofinansowaniach i do wyposażenia świetlic:

https://www.***.pl/content/45-rezerwa-oswiatowa - info o rezerwie oświatowej
https://www.***.pl/603-swietlica - tutaj możecie poszukać wyposażenia dla swojej sali.

Nastka01
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-16, 08:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyposażenie i funkcjonowanie świetlicy szkolnej

Postautor: Nastka01 » 2017-08-16, 09:01

Ogólnie chęci do pracy są, dzieciaki nas potrzebują ale jak tu pracować, realizować założone cele, zadania jak nie ma na to środków :(

Klusek24
Posty: 1
Rejestracja: 2022-07-23, 12:20
Kto: student
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyposażenie i funkcjonowanie świetlicy szkolnej

Postautor: Klusek24 » 2022-07-23, 12:22

Aby świetlica dobrze funkcjonowała bardzo ważna jest odpowiednia organizacja i utrzymanie porządku. Pomogą w tym kartony do przechowywania rzeczy. To tańsze rozwiązanie niż plastikowe pudła. Reklama


Wróć do „Świetlica”