Warunki pracy nauczyciela świetlicy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

swietlicowa
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-22, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Warunki pracy nauczyciela świetlicy

Postautor: swietlicowa » 2017-10-11, 22:00

Witajcie!
Mam pytanie: jakie są Wasze warunki pracy na świetlicy szkolnej?
Zaczęłam pracę w małej wiejskiej szkole. Robię aktualnie staż.
Swietlica połączona jest ze stołówką i teraz, czy Wy latacie ze szmatami, mopami w trakcie obiadów na świetlicy? Czy to jest normalne?
Zbieram spod ławek resztki jedzenia, wazy, sztućce i wycieram stoły do tego musze pilnować dzieci by się nie pozabijały w kolejce do okienka, to wszystko w 20 min musze się obrobić a zaznacze, że swietlica nie jest mała. Nadwyżki dzieci na zajęciach to norma, a najlepsze jest to, że mam prowadzić niewiadomo jakie zajęcia dydaktyczne, wasztatowe, a nie mam z czego, brak materiałów do pracy: brak papieru, bibuły, zszywacza, farb nic! a wymagania z d... że tak powiem. Dzieci od 1 klasy do 7, jak tu prowadzić jakiekolwiek zajecia, jezeli sie nie da, Do tego mam 2 hospitacje na zajeciach w ciagu roku plus opiekun stazu raz w miesiacu.... Dzieci chcą odpocząć na swietlicy, pobawić się, cos porysować, porozmawiać, a dyrekcja chce zajec warsztatowych , gdzie wszystkie materialy kupuje ja, jak narazie, ale zaczyna mi sie to nie podobac... Doradzcie cos...

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Warunki pracy nauczyciela świetlicy

Postautor: lenaskaw » 2017-10-12, 06:39

Napisz pismo do dyrektora z prośbą o zakup potrzebnych ci pomocy do pracy na świetlicy. Może kupi,może nie kupi,potargować można. :mrgreen:

swietlicowa
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-22, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Warunki pracy nauczyciela świetlicy

Postautor: swietlicowa » 2017-10-12, 08:28

Listę potrzebnych rzeczy dałam miesiąc temu i do tej pory ani widu ani słychu, do tego otrzymałam komentarz, że nie wiadomo czy budżet na to pozwoli niby żartem... No mój budżet też jest okrojony i nie mam zamiaru być sponsorem, bo nie po to zarabiam.


Wróć do „Świetlica”

cron