Co powiecie o zmianach przygotowywanych przez ZNP i MEN

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Co powiecie o zmianach przygotowywanych przez ZNP i MEN

Postautor: SiTeK » 2008-10-03, 10:08

Poczytałem sobie artykuł w Rzepce (http://www.rp.pl/artykul/111604,198425_ ... licy_.html)
Stoi tam że jak 6-cio latki przyjdą do podstawówek to dyrektorzy będą mogli wysyłać do świetlicy KAŻDEGO nauczyciela.
Czy nie uważacie że w świetlicach zrobi się zamieszanie, spadnie profesionalizacja zajęć w świetlicy, że zacznie "zanikać" POW?
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Co powiecie o zmianach przygotowywanych przez ZNP i MEN

Postautor: dushka » 2008-10-03, 14:56

Widzę 1 plus - są nauczyciele, którzy nie potrafią zająć uczniów niczym, pomysłów nie mają zbyt wiele - może taki nakaz zmusi ich do uruchomienia szarych komórek. A jestem na nie, ponieważ zrobi się bałagan - godzinę matematyczka, godzinę chemik, kolejną polonista - i.... dzieci to wykorzystają, będą uciekały na przykład. No i tam, gdzie odpowiedzialnych jest wielu - nikt nie odpowiada.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Co powiecie o zmianach przygotowywanych przez ZNP i MEN

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-03, 16:52

Nie chce mi sie wchodzić na Rzepę, ale z tego co się zorientowałem to idea jest taka, żeby nauczyciele prowadzili więcej zajęć pozalekcyjnych. U mnie w szkole na świetlice z racji dowozu i odwozu przychodzi 50 osób od siedmiolatka do szesnastolatka. jak wszystkich zainteresować w jednej małej salce??

A może starsi idą do jednej sali i tam matematyk robi jakiś konkurs sudoku, młodsi idą do drugiej salki i pani z przyrody pokazuje film o pająkach, a w trzeciej salce zostają najmłodsi z panią świetliczanką.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Co powiecie o zmianach przygotowywanych przez ZNP i MEN

Postautor: dushka » 2008-10-03, 17:01

No to miałoby ręce i nogi.

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Pomysły fajowe

Postautor: SiTeK » 2008-10-03, 17:21

jest jeden mały kłopocik.
generalnie nauczyciele, ci którzy wykładają nie chcą się wysilać i jeżeli ktoś przyjdzie (zastępstwo albo kara) to raczej siedzą i czytają gazetę.

Wydaje mi się że tak jak pisze Dushka będzie bałagan, będziemy zbierać ganiające dziatki po korytarzach szkolnych i wszyscy wylądujemy w świetlicy.

Nauczyciele będą mieli tylko jedna godzinę w tygodniu i mowa o jakichś zajęciach konkretnych raczej odpada.

mam nadzieje że dyrektorzy jakoś to wymyślą
Gdyby każdy myślał o sobie

o każdym by ktoś pomyślał

dalila
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-12, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Co powiecie o zmianach przygotowywanych przez ZNP i MEN

Postautor: dalila » 2009-03-12, 17:24

słyszałam głosy że nauczyciele świetlic nie będą już potrzebni od września 2009 zastąpią ich przedmiotowcy w ramach dołożonej im 1 godz (a potem 2 godz). Obawiam się że OP będzie chciał na nas zaoszczędzić i te głosy mogą się sprawdzić. co o tym sądzicie?

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Ciąg dalszy 1(2) godz.

Postautor: SiTeK » 2009-03-13, 08:05

Rzomawiałem z naszym wodzem o tym. mamy trzydziestu kilku nauczycieli, jeżeli każdy przychodziłby do nas, zabierał nam dzicka do rróżnych sal na różne zajęcia. To my zostaniemy bez dziecków i doszlismy z dyr do wniosku że nam kui kozetki albo karimatki i "komar" w pracy.

A tak na marginesie to czy ta dodatkowa godzina obejmie i nas ludzi z podziemia czytaj świetlicy??
Gdyby każdy myślał o sobie

o każdym by ktoś pomyślał


Wróć do „Świetlica”

cron