do lekcji wychowawczej w klasie 4 SP poszukuję...

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

do lekcji wychowawczej w klasie 4 SP poszukuję...

Postautor: izmo » 2007-10-01, 16:14

jakiejś ciekawej zabawy, ankiety, reubsu, słowem czegokolwiek, która pokazałaby dzieciom, jak są odbierane przez innych kolegów. Temat lekcji: Jakim/ą jestem kolegą/koleżanką? Może być nawet jakiś ciekawy konspekcik.
Malgala - jesteś wychowawczynią z wieloletnim doświadczeniem, może masz coś w zanadrzu???
Prośbę oczywiście kieruję do wszystkich belfrów...
Z góry wielkie dzięki............
OGROMNE :devil:

[ Dodano: 1 Październik 2007, 17:50 ]
AHA. całe Publikacje Nauczycieli już sprawdziłam i coś mam, jeszcze grzebnę w Profesorze i Interklasie, ale i tak proszę o pomoc....
pa

[ Dodano: 1 Październik 2007, 17:51 ]
o kurczak, ten post nie miał być w problemach wychowawczych, tylko w planie pracy, ale na dobrą sprawę, to jest MÓJ PROBLEM WYCHOWAWCZY.....ups
No, to super.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: do lekcji wychowawczej w klasie 4 SP poszukuję...

Postautor: malgala » 2007-10-01, 21:56

Żadnego scenariusza na ten temat pod ręką nie mam a moje dzieciaczki są już teraz w klasie VI i troszkę inaczej się z nimi pracuje niż w IV.
Podobne tematy godzin wychowawczych realizowałam w IV na różne sposoby (bo tych czwartych już sporo zaliczyłam). Zawsze kończyły się wspólnym ustaleniem cech dobrego kolegi i wywieszeniem ich na klasowej gazetce.
Można na przykład zaproponować dzieciom wyprawę na bezludną wyspę. Raz tak zrobiłam. Weszłam do klasy i powiedziałam, że dziś muszą zaplanować swój wyjazd na bezludną wyspę. Przebywać tam będą rok, mogą zabrać tylko niewielki bagaż i jedną osobę z klasy. Oczywiście wybór tej osoby musieli uzasadnić. Tak wyłoniła się sylwetka dobrego kolegi, czyli zbiór najczęściej powtarzających się cech współtowarzyszaypobytu na bezludnej wyspie dodatkowo wspólnie uzupełniony. W domu przygotowali na karteczkach wypisane w punktach własne cechy jako kolegi i porównali je z tymi wspólnie ustalonymi. Oczywiście wynik tego porównania nie musiał być ujawniony publicznie, ale dzieci i tak nie mogły wytrzymać gdy miały na swych kartkach cechę wypisaną na specjalnej planszy.
Jak mi się jeszcze coś przypomni z inaczej przeprowadzonej tego typu lekcji lub jakiś pomysł wpadnie do głowy, to napiszę. Dziś jeszcze trochę ciężko i się myśli po ostatnich szaleństwach weselnych.

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: do lekcji wychowawczej w klasie 4 SP poszukuję...

Postautor: izmo » 2007-10-03, 21:28

Malgalo, dziękuję serdecznie za pomoc...
Pozdrówka.
No, to super.


Wróć do „Poszukuję ...”