pytania i odpowiedzi do konkursu szkolnego covid - BRD

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
cybershare
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-16, 11:57
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

pytania i odpowiedzi do konkursu szkolnego covid - BRD

Postautor: cybershare » 2021-11-05, 12:33

Jak w temacie, organizuję taki konkurs w szkole, pytania mają mieć związek z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego i covidem, takie zajęcia profilaktyczne dla młodzieży połączone właśnie z konkursem z nagrodami, młodzież jest niepełnosprawna intelektualnie w stopniu lekkim więc raczej coś łatwego, mam już kilka pytań ale potrzebuję trochę więcej, w google jest niewiele na ten temat, przykładowe pytanie to:

Czy jadąc autem musimy mieć maseczkę? jeżeli tak to dlaczego? coś takiego

Pozdrawiam

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: pytania i odpowiedzi do konkursu szkolnego covid - BRD

Postautor: Michalll_95 » 2021-11-07, 15:15

Nie wiem, czy to dobry pomysł na konkurs. Samo BRD tak, ale pytania związane z covidem? Jakiś czas temu brałem udział w szkoleniu, gdzie omawiane było m. in. zaktualizowane udzielanie pierwszej pomocy i jedyne oraz aż co się zmieniło to modyfikacja pierwszej zasady: zadbaj o własne bezpieczeństwo - w myśl zasady "dobry ratownik to żywy ratownik", tylko zamiast zachowań typu rozejrzenie się na drodze, spokojne podejście do poszkodowanego, aby się nie poślizgnąć itp. powiedziano nam, że każdego poszkodowanego należy obligatoryjnie traktować jako chorego na covid i czekajac na pogotowie ratunkowe, "pomocy udzielać zachowując DYSTANS!!!"", co w praktyce oznacza właściwie brak udzielania pomocy, tylko bierne czekanie. Inne przepisy, które rządzący wymyślali też są mało sensowne, a wręcz szkodliwe, wiec odpytywanie w tym przypadku z tych przepisów w mojej opinii nie ma większego sensu.

Konkurs warto zorganizować z nowych przepisów z zakresu prawa drogowego. Jeżeli ktoś zdał na kartę rowerową już jakis czas temu to może sobie odświeżyć wiedzę np. ze zmian na przejściu dla pieszych, czy nieco odrębnych przepisów, które dotyczą hulajnóg elektrycznych.

Awatar użytkownika
cybershare
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-16, 11:57
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: pytania i odpowiedzi do konkursu szkolnego covid - BRD

Postautor: cybershare » 2021-11-08, 10:38

Ok, co proponujesz w takim razie?

jakiego rodzaju to mogą być pytania? tu link do artykułu na ten temat, tylko 3 i 4 mogą tyczyć się młodzieży, to mało
https://www.autobaza.pl/page/portal/new ... drogowego/


Wróć do „Poszukuję ...”