Technika

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kopacz1981
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-10, 13:24

technika ...wych.komunikacyjne

Postautor: kopacz1981 » 2007-02-10, 13:56

Witam....za 2 tyg bede pracowal w zastepstwie do konca roku szkolnego.....bede prowadzil zajecia z techniki i wych. komunikacyjne ...chcialbym sie dowiedziec....czy ktos posiada owe materialy.....jest to moj poczatek....a wiadomo chcialbym dobrze wypasc przed uczniami....pozdrawiam...moj mail @
Ostatnio zmieniony 2007-10-05, 17:13 przez kopacz1981, łącznie zmieniany 1 raz.

jaca2005
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-27, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Zajęcia techniczne nowa podstawa programowa

Postautor: jaca2005 » 2009-09-13, 16:32

Witam koleżanki i kolegów uczących w tym roku zajęć technicznych według nowego pomysłu naszego ministerstwa. Moje pytanie do Was w jaki sposób poradziliście sobie z tym planem wynikowym , moje koleżanki uczące poza miastem skorzystały z materiałów wydawnictwa operon i na zasadzie kopiuj wklej wykonały pracę . Ja ucze techniki dopiero od tego roku ( dokładka do uzupełnienia etatu) i mam troche wątpliwości bo ten przedmiot ma być w formie zajęć technicznych np: modelarskich czy papieroplastycznych itp - a co z resztą materiału - elektrotechniką czy rysunkiem technicznym. Jeżeli możecie coś mi podpowiedzieć to będę wdzięczny .Pozdrawiam

majka06
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-26, 12:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Technika

Postautor: majka06 » 2009-10-26, 12:50

Witam serdecznie.
Uczę zajęć technicznych w pierwszej klasie gimnazjum. Wybrałam podręcznik z Operonu. Moi uczniowie nie mieli możliwości wyboru modułów, gdyż jest to mała szkoła i nie ma podziału na grupy. A z tego co wiem każdy uczeń powinien zrealizować dwa moduły 30 godzinne wybranych przez siebie zajęć (np. modelarstwo i np. krawiectwo jako drugi moduł). Dlatego też sama nie wiem jak te zajęcia powinny wyglądać, ktoś coś głupiego wymyślił, a do końca nie określił jak to ma być?! No i jeszcze do każdego modułu nauczyciel sam precyzuje wymagania szczegółowe i pisze sobie plan wynikowy, tu raczej nie ma gotowców z wydawnictwa. Operon ma tylko ogólnie dla podręcznika, a do modułów nie.
to jest też mój drugoplanowy przedmiot, w którym ciągle coś mieszają.
Podzielcie się opiniami jak to zorganizowano w Waszej szkole
Pozdrawiam!!!

nauczycielka techniki
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-22, 08:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

program modułów

Postautor: nauczycielka techniki » 2010-04-22, 08:35

jaca2005, Witam, w tym roku też stoję przed takim samym problemem odnośnie techniki. Czy mogłabym liczyć na pomoc, jak rozwiązałeś problem modułów. Czy napisałeś program i wszystko co jest z tym związane. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i pomoc. Do tej pory ucząc techniki korzystałam z Operona ale po nowemu nie bardzo mi to pasuje. Pozdrawiam Lidka

MarcinD
Posty: 7
Rejestracja: 2009-02-08, 21:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: śląskie

Pilnie potrzebny rozkład materiału Technika klasa 4 SP

Postautor: MarcinD » 2010-04-27, 21:42

Witam. Bardzo - bardzo pilnie poszukuję rozkładu materiału dla przedmiotu technika w klasie czwartej w szkole podstawowej dla podręcznika "Technika na co dzień" WSIPu z numerem dopuszczenia DKOS-5002-11/04 . Za wszelką pomoc bardzo dziękuję z góry :).

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technika

Postautor: mateoo » 2010-04-30, 17:32

Takie materiały znajdują się chyba na stronie WSipu ?
Sztuka jest pokarmem duszy.

slk
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-01, 22:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: małopolskie

Plan wynikowy i kryteria oceniania

Postautor: slk » 2010-07-01, 22:49

Zajęcia żywieniowe i zajęcia krawieckie w rozpisce na klase I i II gimnazjum według nowej podstawy programowej. Czy ktoś tak realizuje? Ja realizowałem wg Nowej Ery ale tam jest tylko na I klase 30 h. Będę wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam
technik

ala.1967
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-08, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: wielkopolskie

Technika

Postautor: ala.1967 » 2010-08-08, 17:44

Witam! Proszę o kontakt z osobami, które kończyły studia podyplomowe z techniki w Szkole Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku lub w Koninie.

frugo
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-27, 23:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Technika

Postautor: frugo » 2010-08-28, 11:58

Witam,
czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów prowadził zajęcia fotograficzne, jako zajęcia techniczne? Macie rozkład materiału, plan wynikowy?
Pozdrawiam

Anik_28
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-07, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Technika

Postautor: Anik_28 » 2010-09-07, 20:22

witam
Od tego roku pracuję z Operonem, podzieliłam klasę na dwie grupy (dziewczęta, chłopcy), którzy dokonali wyboru modułów. Dziewczęta, zajęcia fotograficzne i zajęcia kulinarne a chłopcy: zajęcia modelarskie i elektrotechnikę. Zamierzam to realizować po 30 godzin każde zajęcia.
Mysłałam, że uda mi się znaleść jakieś gotowce odnośnie planu wynikowego a widzę że będzie ciężko, niestety.
Trapi mnie jedno pytanie, skoro wybieramy sobie 2 moduły w całym cyklu (tak twierdzi nasz metodyk) nauczania zajęć technicznych w gimnazjum (30godz. x2 lata = 60 godzin) to zbędny jest podręcznik z Operonu i plan który oni zamieścili na stronie?
Powiem tyle sama już się w tym głupię........a nauczam już 7 lat w gimnazjum.

Anik_28
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-07, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Technika

Postautor: Anik_28 » 2010-09-07, 20:34

znalazłam, rozkłady materiałów do poszczególnych modułów: http://www.operon.com.pl/materialy_do_p ... forma_2009, super.
Pozdrawiam

waldorf
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka, Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Program i plan wynikowy...

Postautor: waldorf » 2010-09-11, 13:44

Interesują mnie zajęcia fotograficzne, realizowane w ramach zajęć technicznych, ale problem tyczy się i innych modułów.

Planu wynikowego do poszczególnych modułów na stronach operonu nie znalazłem. Jest rozkład godzin. Ale myślę, że realizując zaj. techn. w modułach (czyli wybierając 2 moduły na klasę na całe gimnazjum) pojawia się jeszcze problem napisania programu nauczania. Ten program nauczania operonu do techniki zakłada realizację wszystkich modułów "po kawałku".

Czyli tragedia:-) - mam zajęcia fotograficzne i ... nie mam programu, nie mam planu wynikowego (wymagań), mam rozkład godzin.

Rozumiem, że programu operonu nie mogę użyć, musi być osobny dla moich modułów.
Czy jestem w błędzie ? Ktoś rozwiązał ten problem ?

Anik_28
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-07, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Technika

Postautor: Anik_28 » 2010-09-13, 15:32

Ma Pan absolutną rację, Operon proponuje tylko rozkłady dla poszczególnych modulów, nie ma planów wynikowych, programu...Zdałam sobie sprawę, że mam poważny problem.
Może ktoś zdobył i mógłby się podzielić takim programem np. własnym z zajęć fotograficznych i modelarstwa? Z góry dziękuję.

waldorf
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka, Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

zajęcia techniczne - fotografia

Postautor: waldorf » 2010-09-13, 22:53

Napisałem maila do Operonu z pytaniem czy planują jakiekolwiek uzupełnienie swojej oferty, jeśli otrzymam jakąś odpowiedź - poinformuję o tym.

Ciekawie zrobiła to Nowa Era - oferując cztery moduły, przygotowali dwa programy nauczania, po jednym dla pary modułów. Może Operon pracuje jeszcze...

Problem w tym, że na pierwszy moduł pasuje mi i grupie ta fotografia. Może ktoś już coś zdziałał?

Anik_28
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-07, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Technika

Postautor: Anik_28 » 2010-09-15, 09:47

Dzwoniłam do Operonu i zostałam poinformowana iż materiały, które są umieszczone na ich stronie jak najbardziej powinny nam wystarczyć :shock:
Zaczęłam przygotowywać swój własny program do zajęć fotograficznych i modelarskich.
Pozdrawiam


Wróć do „Poszukuję ...”