Technika

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mamar
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-23, 14:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technika

Postautor: mamar » 2010-09-19, 14:43

Też jestem zainteresowany programem i planem wynikowym do zajęć fotograficznych; może ktoś zechciałby sie podzielić jeżeli ma takowy?

waldorf
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka, Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

plan wynikowy

Postautor: waldorf » 2010-09-27, 13:09

Czy wypracował już ktoś plan wynikowy do zajęć fotograficznych i chciałby się nim podzielić ?

tomasz49
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-11, 10:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Technika

Postautor: tomasz49 » 2011-01-12, 00:59

Macie problem z modułami. Po co wydzwaniac do wydawnictw. W czym one wam pomogą? Dają tylko propozycje. Jak je zrealizować ? Bez narzedzi i materiałów. Proponuje stronę www.jawi.edu.pl to jedyne sensowne kompleksowe rozwiązanie nauczania techniki. Materiały metodyczne dla nauczyciela, kompletna serwisowana pracownia techniczna oraz materiały dla ucznia w jednej ofercie. Całkowita nowość na rynku edukacyjnym. Skorzystałem i nie mam problemu z modułami. Mam wreszcie pracownię techniczną (serwisowaną - nie muszę prosić dyrektora o wieratrkę, młotki, imadła itp), mam przygotowanego każdego ucznia (wyposażonego w materiały i karty pracy) oraz wymagane dokumenty(plany pracy, wymagania itp.). W końcu ktoś pomyślał. Warto sprawdzić to nie żart.

kamar77
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-12, 11:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka, Technika, Przysposobienie obronne
Lokalizacja: śląskie

Re: Technika

Postautor: kamar77 » 2015-05-12, 11:20

Witam proszę was o pomoc w wyborze dalszej nauki zaj. technicznych . Jak można uczyć na podręcznikach praktycznej nauki przedmiotu . od 3lat uczę z firmą Jawi rewelacja a teraz każą mi wybrać naukę na książce bo szkoła nie dostanie ćwiczeniówek i dodatkowych pomocy a ja mam uczyć np gotowania na kartce robienia kanapek na ilustracji bo rodzic nie może nic zakupić dodatkowo. Ja mam uczyć i nauczyć czy udawac i opisywać smak np. kanapki na obrazku? jak mamy uczyć posługiwania się narzędziami , wykonywania czegoś jak rodzic nie może niczego dodatkowo zakupić jak szyć ?

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Technika

Postautor: ms.elephant » 2015-05-12, 17:53

Rodzic nie może zakupić podręczników, a nie materiałów czy narzędzi do wykonania danej pracy. Rodzic jest zobowiązany kupić / pożyczyć / czy cokolwiek innego ale wyposażyć dziecko w piórnik, przybory plastyczne, techniczne. Oczywiście w ramach rozsądku. Kanapki, sałatki robię z dziećmi w klasach I - III. Co do szycia - jeśli będziesz wymagać kilku metrów nowej tkaniny - może być problem, bo to jednak kosztuje. Jeśli poprosisz o trochę tkaniny by na niej poćwiczyć ściegi - to na pewno większość coś przyniesie.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Technika

Postautor: ms.elephant » 2015-05-12, 17:59

Na potwierdzenie pytanie i odpowiedź ze strony MEN:

Jak należy rozumieć pojęcie „materiały ćwiczeniowe”? Czy mieszczą się tu również materiały np.plastyczne (plastelina,krepina,farby,wycinanki,itp.)?

Nie, tego typu materiały nie mieszczą się w definicji materiałów ćwiczeniowych, określonej w ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz zmianie niektórych innych ustaw. Materiały te, tak jak dotychczas będą kupowane przez rodziców uczniów.

kasiaczek.ling
Posty: 3
Rejestracja: 2021-07-19, 14:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Technika

Postautor: kasiaczek.ling » 2021-12-09, 14:49

Nauczam techniki od kilku miesięcy, skończyłam podyplomowe studia na WSKZ i miałam dużą inspirację z materiałów dydaktycznych. Dobrze to wszystko było przygotowane i miałam możliwość stworzenia zajęć dla dzieciaków w trochę innym wydaniu – moim zdaniem były zadowolone!

austincarlston
Posty: 2
Rejestracja: 2022-08-22, 21:31
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technika

Postautor: austincarlston » 2022-08-22, 21:35

Znajduję materiały na zajęcia techniczne


Wróć do „Poszukuję ...”