Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

azza
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-02, 17:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: azza » 2011-10-02, 17:44

WItam! Jestem na zastępstwie w klasie drugiej, mam podręczniki dla nauczyciela 4 części ale nie mam sprawdzianów ,na płytce ich nie ma .Bardzo prosze o skany,będę wdzięczna .Anna

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: haLayla » 2011-10-02, 18:49

Obrazek
<3

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: ejwa » 2011-10-02, 19:18

Skontaktuj się z wydawnictwem, na pewno prześlą Ci potrzebne materiały.

Sylwia_M23
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-04, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: Sylwia_M23 » 2011-12-02, 20:25

Jeśli masz podręczniki to musisz mieć sprawdziany - przysyłają do szkoły. Myślę, ze nauczyciel, którego zastępujesz nie zabrał ich ze sobą, bo po co mu one?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: linczerka » 2011-12-02, 20:34

Tu jest mapka, odszukaj się na mapce, wyświetli Ci się przedstawiciel i zadzwoń do niego.
http://www.nowaera.pl/glowna-menu/o-nas.html
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: Peonia » 2012-01-28, 14:26

A co sądzicie o podręcznikach "Nowe juz w szkole"?. Jakie macie opinie i odczucia?

W mojej szkole, na tych podręcznikach ucza w klasach 0-II. W lasie III jest "Razem w szkole". Nauczycielki żałują, że wybrały te podręczniki i powiedziały, że kolejny raz nie dadza się namówić. Ale są dwie nauczycielki, które chwalą te ksiazki. Sama juz nie wiem, co sądzić.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: linczerka » 2012-01-30, 17:40

Peonia, dziś rozmawiałam z koleżankami, które drugi rok idą tym programem ("Nowe już w szkole"). Są zadowolone. Obudowa metodyczna bardzo dobra, nie mają większych zastrzeżeń do programu, podręczników i ćwiczeń. Jakieś małe niezadowolenie jest, ale zawsze coś znajdziemy nie tak. Najczęściej dotyczy to matematyki. U nas mamy niesmak z tą matematyką (niezależnie od programu) i wspomagamy się własnym warsztatem. Generalnie dziewczyny zachwalają. Kilka razy byłam na zastępstwie i powiem, że nieźle mi się pracowało. Są gotowe teksty pisania z pamięci i ze słuchu, gotowe dla każdego dziecka sprawdziany (nie trzeba kserować jak we WSiP-ie). Sporo materiału dodatkowego dla uczniów słabszych i zdolnych.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: dddddd » 2012-01-30, 22:24

Pracuję na Nowe Już w Szkole I,II klasa ok na 5 ,natomiast III porażka chwilami groch z kapustą, są dni przepełnione dzień po dniu a potem pustka, oczywiście wiem co powiecie liczy się inwencja ale w dobie tak dużej konkurencji ja szukam podręcznika, dzięki któremu nie będę godzinami szukała własnych rozwiązań i wielu informacji , bo mamy tez swoje sprawy i życie i nie oszukujmy się, że uśmiecha nam się codziennie generalnie przygotowywać do lekcji. Przewodnik jest napisany przez osoby, które chyba nigdy nie pracowały w szkole ( ja pracuję prawie 20 lat). Obecnie zastanawiam się nad Grą w kolory, ale też nie wiem co powiem po trzech latach.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: linczerka » 2012-01-31, 14:38

U nas "Grę w kolory" robią w I klasie, też są zadowolone, ale nie wiadomo, jak się przedstawia klasa II i III. Jednym słowem, mamy orzech do zgryzienia. Może ktoś się wypowie w temacie "Gra w kolory" klas III? Dziś oglądałam MAC-a dla I klasy. Nie leży mi.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: dddddd » 2012-01-31, 18:40

Grę w kolory możesz przejrzeć wystarczy poprzez stronę juki znaleźć kontakt z przedstawicielem i przedstawi Ci cały pakiet od I-III. Ja już oglądałam wydaje mi się ok, dużo mniej muzyki i treści przyrodniczych niż w Nowej Erze trudniejsza matematyka. Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

ela3519
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-06, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Nowe już w szkole

Postautor: ela3519 » 2013-01-06, 18:00

Drodzy nauczyciele mam do was ogromną prośbę. W internecie (nowaera.pl) przeczytała, że nowe już w szkole książka nauczyciela cz.1 klasa 1 jest to najbardziej inspirująca książka dla nauczyciela. Uczę w klasie 1 i bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Czy wiecie może gdzie można ją kupić lub może udostępnilibyście mi ją.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Do nauczycieli ,którzy pracują z "Nowe już w szkole 2&q

Postautor: linczerka » 2013-01-06, 19:00

ela3519 pisze:nowe już w szkole książka nauczyciela cz.1 klasa 1 jest to najbardziej inspirująca książka dla nauczyciela

:shock: Pracuję na "Nowe już w szkole". Tam nic nie ma wyjątkowego. Inspiruje, jak każda. A co mieli napisać na stronie nowa era, jak to ich wydanie?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Poszukuję ...”