Praca z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dorotazzz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-04, 13:12

Praca z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym

Postautor: dorotazzz » 2007-10-29, 13:45

Mam przyznaną 1 godzinę zajęć rewalidacyjnych z dziewczynką z drugiej klasy szkoły podstawowej, która ma mutyzm wybiórczy. Czy może miał ktoś taki przypadek lub pracował z takim dzieckiem. Proszę o podpowiedź, rady, wskazówki. Teoretycznie poczytałam, ale może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Praca z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym

Postautor: nadia » 2007-10-31, 17:54

Jestem nauczycielem w szkole podstawowej i mój wychowanek z klasy piatej cierpi własnie na mutyzm wybiórczy. Chłopiec uczęszcza na terapię indywidualną i na terapię z rodzicami do poradni jednak jak na ten moment nie ma większych efektów. Jest mi przykro kiedy widzę jak stoi sam na przerwie i nie odzywa się do nikogo. W domu rozmawia z rodzicami i z rodzeństwem, z kolegami z klasy również jednak kiedy przestąpi próg szkoły- blokada. Wydaje mi się,że uczeń trochę zbyt późno trafił do poradni. Problem pojawił się juz w 1 klasie, jednak nauczycielka kształcenia zintegrowanego nie podjęła żadnych kroków aby pomóc dziecku. Ja osobiście jako wychowawca mocno wierzę w to że kiedyś usłyszę głos mojego ucznia.Dodam,że jest to uczeń zdolny.Nie ma problemów z nauką.

Isabella
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-02, 20:58
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Praca z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym

Postautor: Isabella » 2008-09-24, 15:47

A ja wam powiem że moja Asia, która miała mutyzm wybiórczy - już normalnie się porozumiewa w szkole z uczniami i nauczycielami. Dziewczynka jest teraz w 1 klasie gimnazjum. U nas w Zespole Terapeutyczno - Rehabilitacyjnym była 2 lata prawie zanim zaczęła mówić. Sukces jak nie wiem, a ile radości jak się ten głosik usłyszy :)Asia powiedziała pierwsze słowa jak ja odchodziłam z pracy bo się przeprowadzałam, to był dla mnie naprawdę piękny prezent i dawka wiary, że można :)


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”

cron