zajęcia rewalidacyjne w czasie podstawy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jokon80
Posty: 55
Rejestracja: 2008-02-20, 09:39

zajęcia rewalidacyjne w czasie podstawy

Postautor: jokon80 » 2017-09-03, 16:23

Drogie Koleżanki. Od września będę prowadzić zajęcia rewalidacyjne dla dwójki uczniów z oddziału przedszkolnego - po 2 godziny. Czy mogę ich zabierać w trakcie zajęć w przedszkolu, czy muszę czekać aż je skończą? I czy lepiej 4x0,5 godziny, czy taki maluch mi wytrzyma 60 minut.
Ada

annitka75
Posty: 9
Rejestracja: 2015-08-18, 20:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: zajęcia rewalidacyjne w czasie podstawy

Postautor: annitka75 » 2017-09-10, 20:20

w naszym przedszkolu Panie prowadzące zajęcia rewalidacyjne zabierały dzieci po zakończeniu zajęć dydaktycznych, ale nie wiem jak w innych placówkach. 60 minut to długo dla małego dziecka, ale zawsze w trakcie zajęć można robić przerwy, co jest wręcz wskazane, bo cała godzina może okazać się męcząca dla dziecka i tym samym dla prowadzącego. Najlepiej po pierwszych zajęciach ustalić czas trwania spotkań, bo każde dziecko jest inne i pracuje w różnym tempie oraz czas koncentracji jest różny.

majowa
Posty: 89
Rejestracja: 2014-04-26, 14:43
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zajęcia rewalidacyjne w czasie podstawy

Postautor: majowa » 2017-10-11, 17:51

Zajęcia rewalidacyjne nie mogą odbywać się kosztem obowiązujących zajęć. Dziecko w wieku przedszkolnym potrafi koncentrować się ok 10-15 min, należy o tym pamiętać planując pracę. Ważne jest aby w pracy stosować polisensoryczne poznawanie i różnicować aktywność. :)


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”