Kwalifikacje do bycia nauczycielem wspomagającym?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sikoreczka75
Posty: 3
Rejestracja: 2019-08-21, 14:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Kwalifikacje do bycia nauczycielem wspomagającym?

Postautor: Sikoreczka75 » 2019-08-21, 14:40

Witam czy po studiach pedagogika specjalna kierunek resocjalizacja i po studiach podyplomowych psychologia dziecka. Mam kwalifikacje do bycia nauczycielem wspomagajacym dla np. Dziecka autystycznego. Bardzo mi zależy na tej pracy pozdr.i dziękuje za odpowiedź

Pecet91
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-14, 13:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kwalifikacje do bycia nauczycielem wspomagającym?

Postautor: Pecet91 » 2019-08-21, 19:13

Odsyłam do jednej strony, który porusza temat kwalifikacji do pracy jako nauczyciel wspomagający:
https://www.nadzor-pedagogiczny.pl/pora ... spoma/9285

W mojej ocenie po rozmowach z dyrektorami odnośnie wymagań najlepiej mieć ukończone Pedagogikę osób niepełnosprawnych, oligofrenopedagogikę jako licencjat/magister lub podyplomówkę z oligofrenopedagogike, uwzględniająca dydaktykę do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo jest wskazane by osoba, która pracuje z osobami ze spektrum autyzmu posiadała kwalifikacje z zakresu studiów podyplomowych: rewalidacje osób ze spektrum autyzmu lub inne pokrewne szkolenie jeśli już pracuje w szkole np. jako logopeda lub przedmiotowiec.
Masz ukończoną pedagogię specjalną ale nie do pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Z tym wiąże się pytanie: czy masz odpowiednie kwalifikacje do pracy w ogóle z innym typem dzieci? Po drugie z tego co widzę nie masz żadnego przeszkolenia dotyczące kontaktu/pracy ze spektrum autyzmu. W obecnej chwili do pracy z autystami/aspergerowiczami, niewidzącymi, niesłyszącymi, niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi potrzebny jest oddzielny papier więc nie widzę kwalifikacji do zatrudnienia.

Pzdr

Sikoreczka75
Posty: 3
Rejestracja: 2019-08-21, 14:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje do bycia nauczycielem wspomagającym?

Postautor: Sikoreczka75 » 2019-08-21, 22:33

Dzięki :)


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”