Nauczyciel wychowania fizycznego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: ann » 2015-08-24, 20:39

kaza2 pisze:J Pytanie z innej beczki ponieważ zwolniłem sie z dotychczasowej pracy żeby pójsć do szkoły. Do sedna jak wygląda wynagrodzenie za prace bo na internecie przewija się że pieniądze spływają z góry za przepracowany miesiąc

Tak, pieniążki są z góry :)
kaza2 pisze:KOlejne pytanie dotyczy podstawy programowej bo dowiedziałem sie że bede uczył podstawówke i gimnazjum. Czy dla każdej z klas mam przeczytaći zaznajomić się z podstawą programową ?

Podstawa programowa jest jedna dla każdego etapu - czyli masz jedną dla kl. IV-VI i jedną dla gimnazjum. Do tego powinno się znać podstawę etapu poprzedniego (dochodzi Ci więc podstawa programowa kl. I-III) i następnego (szkoła policealna)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-08-26, 16:45

Spotkałem sie ze swoją opiekunką wreszcie :P
Potrzebuje ... jeśli kotoś ma albo wie gdzie to ściagnąć. Poradniki Pani kierczak zarówno dla podstawówki jak i dla gimnazjum.

pqp
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-29, 08:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: pqp » 2015-08-26, 16:57

Tobie chodzi zapewne o programy Urszuli Kierczak
Urszula Kierczak Koncepcja edukacji fizycznej. Zdrowie-Sport-Rekreacja. nie dostaniesz tych poradników w necie...

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-08-26, 19:12

Hmmm NIe wiem:p WYbaczcie jak czasem zadam głupie pytania. Pani mi powiedziała żebym poczytał jakieś plany Pani kierczak do podstawówki.
DO gimnazjum kierczak + jakiś Pan....

agavik
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-31, 15:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: wielkopolskie

Zajęcia korekcyjne

Postautor: agavik » 2015-08-31, 15:48

Witam, w tym roku mam prowadzić zajęcia korekcyjne bez kompensacyjnych w klasach 1-3 i z tum wiąże się moje pytanie . Czy mam zrobić plan wynikowy tych zajęć ?? a może ktoś z was już taki robił bo nie wiem jak się zabrać :/ proszę o pomoc :(

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: linczerka » 2015-08-31, 16:11

Chyba jakieś nieporozumienie
Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dotyczą uczniów z zaburzonymi różnymi funkcjami (np. percepcja słuchowa, wzrokowa, grafomotoryka, słuch fonematyczny).
Gimnastyka korekcyjna dotyczy uczniów z wadami postawy. I tu nie ma kompensacyjnych.
Bo czym można kompensować np. skoliozę?
Tu masz przykład planu wynikowego
http://www.sp1piast.pl/wf/plankorektywy.htm
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-09-01, 19:24

Drodzy doświadczeni nauczycielowie w-f mam pytanie. Normalnie zaczynacie prowadzić zajecia od jutra czy wf na macie do poniedziałku.

Awatar użytkownika
hplady
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-10, 16:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie, Kraków

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: hplady » 2015-09-11, 14:08

u mnie kto chciał to grał w piłkę ale ogólnie zaczęliśmy od poniedziałku. Czas rozruszać kręgosłupy i kości chociaż już mam 7 osób na zwolnieniu z zajęć. U was też jest ich coraz więcej?

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-09-13, 19:23

u mnie o dziwo narazie nikt. Mam dylemat jakie tematy wpisywać do dziennika , aby sie nie powtarzały.

BKOMON
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-25, 22:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: BKOMON » 2016-04-25, 23:08

MAM PYTANIE dotyczące skracania lekcji WF.
Dyrektorka w mojej szkole nakazuje nam nauczycielom WF kończyć lekcje o 5 minut wcześniej ponieważ nauczyciel musi zdążyć na dyżur podczas przerwy. Ja chciałbym realizować lekcje solidnie i w całości. Często lekcja 45 nie wystarcza na dobrą lekcję. Jeśli uczniowie przychodzą po przerwie, przebierają się 5 minut, organizuję lekcję ze sprawdzeniem obecności około 3 minuty i mam skończyć jeszcze 5 minut przed końcem lekcji żeby zdążyć na dyżur to przy 4 lekcjach tygodniowo ucieka 1 godzina. Czy mogę odmówić dyrekcji skracania lekcji? Czy ktoś ma podobne problemy czy kończycie lekcję czekacie na dzieci aż się ubiorą i dopiero idziecie na dyżur? proszę o informacje

ewelina.tanska
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-11, 16:46
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: ewelina.tanska » 2016-07-11, 16:48

witam, a co jesli chodzi o mnie... ukonczylam licencjat z bezpieczenstwa narodowego, a teraz chcialabym rozpoczac pedagogike z specjalizacja kultura fizyczna i zdrowotna i mam pytaniie czy to juz wystarczy, by zostac nauczycielem wf-u? prosze o odpowiedz

ewelina.tanska
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-11, 16:46
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: ewelina.tanska » 2016-07-11, 16:50

oczywiscie chodzilo mi o podjecie nauki na studiach magisterskich z kultury fizycznej

m.m.m.m
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-03, 17:49
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Student nauczycielem przedmiotów zawodowych

Postautor: m.m.m.m » 2019-10-03, 18:01

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy będąc studentem drugiego roku licencjatu na kierunku turystyka i rekreacja mógłbym uczyć przedmiotów zawodowych w technikach? W kwietniu zrobiłem sobie Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli Praktycznej Nauki Zawodu, ukończyłem technikum hotelarskie i zdobyłem kwalifikacje w zawodzie

Annaa12
Posty: 5
Rejestracja: 2021-12-28, 14:52
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Annaa12 » 2021-12-30, 12:34

Shadow ja kończyłam biologię w spec. nauczycielskiej, a ostatecznie skończylo na tym, że uczę też wf-u i wdż :D. Można zdobyć kwalifikacje do nauczania przedmiotów na różnych podyplomówkach. Ja kończyłam akurat na wskz, bo brakowało mi godzin do etatu :)

Malwabiala
Posty: 9
Rejestracja: 2021-12-28, 15:11
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Malwabiala » 2021-12-30, 13:13

Jak już masz wykształcenie wyższe i przygotowanie pedagogiczne, to możesz zrobić podyplomowo nauczanie wf. Ja tak zrobiłam, skonczyłam na reklama własnie nauczanie wf. Na prawde bardzo fajne studia, które dają kwalifikacje,


Wróć do „Wychowanie fizyczne”