Nauczyciel wychowania fizycznego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Ewryl » 2009-10-14, 16:40

Daddy pisze:Ja studiuje Wychowanie Fizyczne w szkole, kierunek przygotowujący mnie typowo do pracy w szkole, będę mógł uczyć po licencjacie czy niezbędna będzie podyplomówka z WF?

Jeśli już to magisterka....
Ale szczerze mówiąc nic takiego nie słyszałam. W tej chwili moja koleżanka ma tylko licencjat i pracuje w szkole podstawowej.
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: ala.forum » 2009-10-14, 18:55

Daddy - co za bzdura, oczywiscie ze mozna uczyc z licencjatem w sp i gim a nawet w szkole sredniej. od ciebie tylko zalezy czy zechcesz zroobic mgr ( a nie podyplomowke!). jesli dyr bedzie mial do wyboru n-la z lic albo z mgr to pewnie wybierze z mgr...

Daddy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-01, 07:16
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Daddy » 2009-10-14, 21:30

Dzięki za odpowiedź. Miałem obawy, że wprowadzono jakiś dziwny przepis ale jednak wszystko jest ok.
Jak dobrze pójdzie to za 7-8 miesięcy będę mógł starać się o pracę w szkole.
Pozdrawiam wszystkich studentów kończących studia i wszystkich nauczycieli w dniu swojego święta.
Michał.

raps88
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-25, 02:45
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Student Turystyki i rekreacji

Postautor: raps88 » 2010-03-25, 02:52

Witam wszystkich. Jako, że to jest mój pierwszy post, chciałbym na wstępie powiedzieć kilka słów o sobie. Jestem na szóstym (ostatnim do licencjata) semestrze studiów Turystyki i rekreacji (ze specjalizacją Rekrecja ruchowa - wiec mam kilka przedmiotów związanych z ruchem, ciałem itp).
Marzę, żeby zostac nauczycielem wychowania fizycznego. Co musze zrobic w tym celu? Jakiś kurs? Szkolenia? Nie wiem za bardzo gdzie szukać informacji.
Bedę naprawde bardzo wdzięczny za otrzymane wskazówki:) CO powinienem dalej robic? No i oczywiscie kiedy bede mógł zacząć robić to co chce?
Serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych jak i przyszlych nauczycieli.

Kenjin
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-08, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Kenjin » 2010-07-08, 20:09

Witam wszystkich nauczycieli i przyszłych nauczycieli! mam pytanie: czy w ogóle można znaleźć pracę jako nauczyciel wf-u?mieszkam w Warszawie i każda szkoła mi mówi że nie ma szans żebym dostał pracę.czy może w jakimś innym mieście jest praca?dziękuję!

nowy gość
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-10, 21:06
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Chce być nauczycielem W-Fu

Postautor: nowy gość » 2010-09-10, 21:19

Witam. Od tego roku zamierzam podjąć studia w http://www.ews.edu.pl/ . I właśnie stąd moje pytania.
Chce uczęszczać na studia niestacjonarne, czy później jak będę się ubiegać o staż czy to ma znaczenie ?
Czy nauczyciel dostaje stałą pensję, chodzi mi o to, że np. w grudniu są święta, lipiec-sierpień wakacje no i jeżeli nauczyciel nie realizuje tych 18 godzin, teraz to chyba 22 już to czy jego pensja jest mniejsza o te dni wolne i czy za wakacje dostaje pełną pensję.
I teraz tak się zastanawiam czy szkoła musi przyjąć mnie na staż, a potem do pracy ? Bo pensja nauczyciela nie jest za duża narazie i czy często praktykowane jest, że np. zatrudniają nauczyciela na 0/5 etatu bądź też 3/4 ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Przy dobrych wiatrach zaczął bym staż za 3 lata, i chyba wypada mieć nadzieję, że będą podwyżki w kolejnych latach.

abe
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-21, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: abe » 2010-09-10, 21:31

Nauczyciel dostaje pensję niezależnie od tego czy są święta, czy wakacje. owszem, może bć ona mniejsza o jakieś 300 zł, bo w czasie wakacji, czy ferii- nie masz nadgodzin, za które ci nie zapłacą (bo ich nie było), ale pensję się dostaje. Ja od 2 lat pracuje w warszawie i jestm zadowolona- z pensji ( nawet z tej bez dodatków). w jej skład wchodzi wynagrodzenie za etat , za nadgodziny, za wychowawstwo klasy, motywacyjny.
Ważne- żeby lubićte pracę, bo nic na siłę.
Jeśli w jednej szkole dadzą ci część etatu, to zawsze można złapać kikla godzin w innej szkole, to nie problem.
Ponadto, jeśli dyrektor ma dla wuefisty cały etat, to po prostu daje ci go i tyle. to że jesteś stażystą, nie powoduje, że jesteś gorzej traktowany. to nie praca u prywaciarza, że stażystę kantuje.

nowy gość
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-10, 21:06
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: nowy gość » 2010-09-10, 22:09

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań :P

Kalkulator obliczył, że jako kontraktowy zarabia się ok.1550 zł netto. Nie za dużo odejmuje ? Rozumiem, że dodatki są uzależnione od gminy tak ? W jednej szkole ma się +500 zeta, a w drugiej można mieć +100. I jeszcze jedno te "wczasy pod gruszą" to wypłacane są każdemu nauczycielowi , np. chodzi mi o to, że ktoś nie wyjeżdża na wakacje to czy dostanie ta kasę ?? I czy wysokość tego bonusu jest też uzależniona od tego ile daje gmina ?
Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: vuem » 2010-09-11, 08:27

Odejmuje tyle ile trzeba na podatek, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Dostaniesz dodatek za przepracowane lata, może motywacyjny, jeśli szkoła jest w miejscowości bodajże do 5 tys, to masz dodatek wiejski (10%).
13-tka, wakacyjne, talony na święta...chłopie żyć nie umierać. Narobić się nie narobisz, a swoje dostaniesz. Czasu będziesz miał tyle, że spokojnie dorobisz sobie jako...hmm, strażnik może albo bramkarz w klubie, może instruktor L-ki.

Jeśli uda Ci się załapać, bo konkurencja spora.

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Student Turystyki i rekreacji

Postautor: inhetos » 2011-02-18, 18:41

raps88 pisze:Witam wszystkich. Jako, że to jest mój pierwszy post, chciałbym na wstępie powiedzieć kilka słów o sobie. Jestem na szóstym (ostatnim do licencjata) semestrze studiów Turystyki i rekreacji (ze specjalizacją Rekrecja ruchowa - wiec mam kilka przedmiotów związanych z ruchem, ciałem itp).
Marzę, żeby zostac nauczycielem wychowania fizycznego. Co musze zrobic w tym celu? Jakiś kurs? Szkolenia? Nie wiem za bardzo gdzie szukać informacji.
Bedę naprawde bardzo wdzięczny za otrzymane wskazówki:) CO powinienem dalej robic? No i oczywiscie kiedy bede mógł zacząć robić to co chce?
Serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych jak i przyszlych nauczycieli.
Po kierunku Turystyka i Rekreacja nie maż uprawnień do nauczania WF . Jedyne wyjście to przyjąć się na studia II stopnia kierunek WF w uczelniach prywatnych , taką możliwość daje idzie Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie lub WSWFIT w Białymstoku , robisz studia II stopnia WF z uzupełnieniem różnic programowych dostajesz tytuł mgr WF z pełnymi uprawnieniami. Państwowe AWF nie stwarzają takiej możliwości..... Druga droga to studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego , następne studia podyplomowe z WF i możesz uczyć WF :wink: Inna sprawa czy po prywatnej uczelni znajdziesz pracę......masz dobre kontakty to znajdziesz :wink: jeśli jesteś trenerem w jakiejś dyscyplinie sportu zwiększa to szansę .....jeśli nie jesteś czynnym sportowcem . Trenerem ....po prywatnej szkole bardzo małe szanse na pracę .....no chyba że masz dobre kontakty ....

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Bernadeta_eu » 2011-10-26, 10:41

Zgadza się,musisz mieć studia z przygotowaniem pedagogicznym,albo zrobić specjalny kurs-podczas toku trwania studiów. Inaczej po samej Turystyce i rekreacji nie masz możliwości uczyć w-f w szkole. Najlepiej byłoby iść na studia podyplomowe.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: mateoo » 2011-10-27, 21:03

ala.forum pisze:Daddy - co za bzdura, oczywiscie ze mozna uczyc z licencjatem w sp i gim a nawet w szkole sredniej.


W średniej szkole z licencjatem mogą uczyć co najwyżej filolodzy języków obcych.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Bernadeta_eu » 2012-02-11, 12:42

Nieprawda. Można uczyć danego przedmiotu mając wykształcenie licencjackie,pod warunkiem że kontynuujesz naukę do wyższego stopnia. Nie ma znaczenia czy jest to gimnazjum czy Sp, szkołą średnia.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: mateoo » 2012-02-21, 16:11

Zgodnie z przepisami jest tak jak powiedziałem.
Sztuka jest pokarmem duszy.

slawek2202
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-09, 11:44
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Kierunek Studiów

Postautor: slawek2202 » 2012-03-09, 11:50

Witam. Jestem po szkole średniej. W tym roku chciałbym spróbować sił na AWF zaocznie , ale mam takie pytanie, gdyby mnie nie przyjęli można iść na jakiś podobny kierunek? Sport to całe moje życie i chciałbym robić to co naprawdę lubię. Pozdrawiam


Wróć do „Wychowanie fizyczne”

cron