Nauczyciel wychowania fizycznego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Darek935
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-20, 15:12
Lokalizacja: mazowieckie

Nauczyciel WF

Postautor: Darek935 » 2012-05-20, 15:22

Witam wszystkich. mam kilka pytań odnośnie pracy jako nauczyciel WF do rzeczy , chciałbym dostać się na AWF i po ukończeniu studiów zaocznych rozpocząć pracę jako nauczyciel WF. Czy muszę ukończyć jakieś jeszcze dodatkowe studia czy mogę od razu po AWF zacząć pracę ? następnie czy jest wymogi podjęcia pracy w Liceum , gimnazjum , szkole podstawowej jeśli tak to jakie ? Tak jak się patrzy po gimnazjach to nauczyciele są stosunkowo młodzi. i jak wygląda mniej wiecej wynagrodzenie początkowego nauczyciela WF. bardzo proszę o pomoc .

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: mateoo » 2012-05-20, 21:24

Od 2012 roku wchodzą nowe programy studiów, wedle których licencjackie studia przygotowują do pracy w szkole podstawowej, do gimnazjum i liceum trzeba ukończyć także magisterskie.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel WF

Postautor: Yoka » 2012-05-21, 10:00

Darek935 pisze:Witam wszystkich. mam kilka pytań odnośnie pracy jako nauczyciel WF do rzeczy , chciałbym dostać się na AWF i po ukończeniu studiów zaocznych rozpocząć pracę jako nauczyciel WF. Czy muszę ukończyć jakieś jeszcze dodatkowe studia czy mogę od razu po AWF zacząć pracę ? następnie czy jest wymogi podjęcia pracy w Liceum , gimnazjum , szkole podstawowej jeśli tak to jakie ? Tak jak się patrzy po gimnazjach to nauczyciele są stosunkowo młodzi. i jak wygląda mniej wiecej wynagrodzenie początkowego nauczyciela WF. bardzo proszę o pomoc .


aby uczyć musisz albo ukończyć specjalizację nauczycielską na AWF (sprawdź czy w systemie zaocznym to oferują) labo potem ukończyć kurs dający Ci to przygotowanie (za własne pieniądze).

Nie wiem, czy w gimnazjach są stosunkowo młodzi, bo muszą być po studiach więc mają w granicach 24-25 lat najmniej, gdy zaczynają pracę, a w gimnazjach największe są rotacje w zatrudnieniu więc stąd Twoje złudne wrażenie, że tu młodzi a ci pracujący w LO starzy:)

Darek935
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-20, 15:12
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Darek935 » 2012-05-21, 14:46

A po tym kursie można podjąć pracę w gimnazjum lo i podstawówce czy tylko którejś z tych ? jaki jest koszt takiego kursu ?

RobRacz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-13, 23:47
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Witam

Postautor: RobRacz » 2013-02-14, 00:04

Kochani skończyłem studia licencjackie z WF'u ale to bylo 12 lat temu i przez ten czas nie pracowalem w tym zawodzie. Czy muszę ''odświeżać'' uprawnienia żeby starać się o pracę w szkole ?
Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: malgala » 2013-02-14, 09:17

RobRacz pisze:Czy muszę ''odświeżać'' uprawnienia żeby starać się o pracę w szkole ?

Nie musisz.

Makaay
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-18, 00:04
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Makaay » 2013-02-18, 00:13

Witam,
skończyłem studia informatyczne inżynierskie, specjalizacja Systemy i sieci komputerowe.

Mam pytanie jaka jest najkrótsza droga do zostania nauczycielem WF ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Mazi1989
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-20, 18:10
Kto: student
Lokalizacja: wielkopolskie

Nuczyciel WF

Postautor: Mazi1989 » 2014-07-20, 18:14

Witam, chciałbym zostac nauczycielem wychowania fizycznego. Obecnie mam licencjat z Zarządzania Sportem i Rekreacją i MGR z Turystki i Rekreacji. Pracuję w UG, zajmuję sie sportem.

Jak najszybciej pozyskac kwalifikacje na nauczyciela wychowania fizycznego? Musialbym zrobic przygotowanie pedagogiczne + podyplomwke?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Peonia » 2014-07-20, 19:15

:( Nie masz w ogóle kwalifikacji do zajęć wf. Trzeba zrobić chociaż licencjat lub podyplomówkę.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: sharkinator » 2015-06-20, 11:25

Rozważam podyplomówkę z WF. Czy to prawda, że nie trzeba być do końca sprawnym :twisted: ? W grach zespołowych jestem przynajmniej dobry, pływanie jakoś ogarniam, ale gimnastyka :oops: Słyszałem, że podyplomówki z wf to pic na wodę, jak się zapłaci to i inwalida je skończy.

Oczywiście wiem, że wuefista powinien być wysportowany, ale nie brakuje przecież także tych mniej wysportowanych. Chodzi tylko o to, że jak liczba godzin z mojego przedmiotu spadnie do 16 godzin, to żebym miał czym dopełnić etat. Rozważam też WOS, ale wf daje dużo więcej godzin.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: ann » 2015-06-20, 12:05

sharkinator pisze:Słyszałem, że podyplomówki z wf to pic na wodę, jak się zapłaci to i inwalida je skończy

Wszystko zależy od uczelni ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-07-17, 09:03

Witam,

Od września podejmuje pracę w charakterze zastępstwa, na cały etat. Rozmawiałem ze znajomymi wf istami że muszę napisać plan rozwojowy.
Komu ten plan mam dać i czy będę z tego rozliczany. Dyrektorka też wspominała, że dzięki temu zastępstwie awansuje na wyższy stopień nauczycielski.
Awans następuje samoczynnie czy mam jakiś egzamin z tego.


Kolejne moje pytanie dotyczy prowadzenia zajęć.
Mam trzymać się stryk te narzuconego programu nauczania czy mogę realizować tzw autorski. Jeśli narzucony to gdzie te programy mogę znaleźć.


Przepraszam niektórym moje pytania mogą się wydawać głupie , zbędne i błahe ale proszę o pomoc

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: ann » 2015-07-17, 16:16

kaza2 pisze:Witam,

Od września podejmuje pracę w charakterze zastępstwa, na cały etat. Rozmawiałem ze znajomymi wf istami że muszę napisać plan rozwojowy.
Komu ten plan mam dać i czy będę z tego rozliczany. Dyrektorka też wspominała, że dzięki temu zastępstwie awansuje na wyższy stopień nauczycielski.
Awans następuje samoczynnie czy mam jakiś egzamin z tego.

To Twoja pierwsza praca?
Jeśli tak - jesteś n-lem stażystą i z automatu zaczynasz staż na n-la kontraktowego. Na początek przygotowujesz plan rozwoju zawodowego, który możesz skonsultować ze swoim opiekunem i (jeśli mnie pamięć nie myli) do 30 IX oddajesz dyrekcji.
Staż trwa do końca maja, po czym piszesz i oddajesz sprawozdanie z realizacji planu rozwoju. Twój opiekun przygotowuje projekt oceny. Na koniec krótka i miła rozmowa w szkole, po której otrzymujesz stopień n-la kontraktowego :)
kaza2 pisze:Kolejne moje pytanie dotyczy prowadzenia zajęć.
Mam trzymać się stryk te narzuconego programu nauczania czy mogę realizować tzw autorski. Jeśli narzucony to gdzie te programy mogę znaleźć.

Program jest pewnie wybrany - więc musisz dowiedzieć się w szkole, w której będzie pracować
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-07-17, 20:38

Tak to jest pierwsza praca

kaza2
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-28, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: kaza2 » 2015-08-24, 20:36

Jestem po spotkaniu z Panią dyrektor i kilkoma nowymi przyjętymi ze mną nauczycielami. Powiem szczerze troche mnie to przytłoczyło karta nauczciela etc dokumenty do uzupełnienia. Pytanie z innej beczki ponieważ zwolniłem sie z dotychczasowej pracy żeby pójsć do szkoły. Do sedna jak wygląda wynagrodzenie za prace bo na internecie przewija się że pieniądze spływają z góry za przepracowany miesiąc , i ta opcja by mnie ucieszyła bo trochę popłynąłem.

KOlejne pytanie dotyczy podstawy programowej bo dowiedziałem sie że bede uczył podstawówke i gimnazjum. Czy dla każdej z klas mam przeczytaći zaznajomić się z podstawą programową ?


Wróć do „Wychowanie fizyczne”