Ominięcie klasy liceum

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

BulaDrozdzowa
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-15, 22:11
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Ominięcie klasy liceum

Postautor: BulaDrozdzowa » 2017-08-15, 22:29

Trochę czasu poświęciłam na szukanie informacji o ominięciu klasy w liceum. Niestety na większości forów ludzie zamiast odpowiedzieć starali się dopytać o przyczyny takiej decyzji lub stanowczo przeskoczenia roku w szkole odradzić. Nie chcę, aby sprawy potoczyły się podobnie w założonym przeze mnie temacie.

Decyzję już podjęłam i nikt, a w szczególności obce osoby z internetu nie odwiodą mnie od niej. Powody są dość prywatne i wolałabym ich tutaj nie poruszać.

We wrześniu idę do pierwszej liceum, a za rok chcę być już w trzeciej. Z tego co się orientuję można napisać test z wiedzy, którą zdobywa się w drugiej klasie i w ten sposób udowodnić, że już się ją posiada.

Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Czy nauczyciel będzie wiedział co zrobić, gdy zgłoszę taki zamiar? Jakie szczegóły warto jeszcze znać?

Jeśli ten wybór okaże się błędem ucierpię jedynie ja więc raz jeszcze proszę, aby nie zadawać sobie trudu zniechęcenia mnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ominięcie klasy liceum

Postautor: Melizabeth » 2017-08-16, 23:17

Takie rzeczy najlepiej będzie wiedział dyrektor szkoły. Osobiście podejrzewam, że nauczyciel przygotowuje coś w rodzaju egzaminu klasyfikacyjnego z przedmiotu. Nigdy nie miałam takiego przypadku i nie spodziewam się, żeby takich przypadków było dużo. Najlepiej zgłoś się do dyrektora swojej przyszłej szkoły i wypytaj. Podejrzewam, że sam(a) będzie musiał sprawdzić, co w takim wypadku się dzieje, bo na pewno nie jest to sprawa, którą zajmuje się na co dzień.

BulaDrozdzowa
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-15, 22:11
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ominięcie klasy liceum

Postautor: BulaDrozdzowa » 2017-08-31, 19:01

Melizabeth pisze:Takie rzeczy najlepiej będzie wiedział dyrektor szkoły. Osobiście podejrzewam, że nauczyciel przygotowuje coś w rodzaju egzaminu klasyfikacyjnego z przedmiotu. Nigdy nie miałam takiego przypadku i nie spodziewam się, żeby takich przypadków było dużo. Najlepiej zgłoś się do dyrektora swojej przyszłej szkoły i wypytaj. Podejrzewam, że sam(a) będzie musiał sprawdzić, co w takim wypadku się dzieje, bo na pewno nie jest to sprawa, którą zajmuje się na co dzień.


Dziękuję bardzo. Spotkałam się z przypadkami ominięcia klasy, ale było to w gimnazjum. Faktycznie, niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie i sama nie poleciłabym tego nikomu bez większej potrzeby.

Swoje zamiary na pewno zgłoszę dyrektorowi lub wychowawcy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego


Wróć do „Kącik uczniowski”