Indywidualny program i tok nauki - j. angielski LO

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Daria22
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-13, 20:01
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Indywidualny program i tok nauki - j. angielski LO

Postautor: Daria22 » 2018-06-13, 20:29

Witam,
moją sprawę kieruję do nauczycieli języka angielskiego. Poradnia psychologiczna wydała mi pozytywną opinię dotyczącą indywidualnego programu nauki oraz indywidualnego toku nauki z tego przedmiotu. Jako że jest już koniec roku, taki tryb nauczania zacznie mnie w praktyce obowiązywać od przyszłego roku.
Zgodnie ze statutem szkoły jestem zobowiązana do podjęcia nauki języka angielskiego jako przedmiotu rozszerzonego. Do poradni zgłosiłam się, gdyż zajęcia w szkole były po prostu - nudne, za łatwe. Gramatykę na poziomie szkolnym (a także wykraczającym) opanowałam już dawno. Słownictwo mam raczej rozwinięte (chociaż tutaj się przyznam, że duża część jest słownictwem biernym - ale już zaczęłam pracę nad tym). Z pisaniem nie mam problemów. Tak naprawdę - rozmawianie jest moją słabą stroną. Słabą - tzn. maturę zdam na 100% (no, 95% najmniej ;)), jednak nie jest to poziom satysfakcjonujący, dlatego właśnie na tej umiejętności chciałabym się skupić.
Moje pytanie do anglistów: jaki ułożylibyście konspekt pracy dla mnie na cały rok? (Lub część - ogólnie wasze pomysły :)) Możecie poszaleć, gdyż mój nauczyciel jest bardzo otwarty na propozycje (przykładowo na "zwyczajnych" lekcjach często analizujemy piosenki).

Daria22
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-13, 20:01
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Re: Indywidualny program i tok nauki - j. angielski LO

Postautor: Daria22 » 2018-06-13, 20:53

Przepraszam za post pod postem, ale nigdzie nie widzę funkcji edytu. Proszę Was, drodzy nauczyciele, o wszelkiego rodzaju ciekawe, innowacyjne, odmienne od zwykło-szkolnego-trybu-nauczania zadania. Przykładowo, w mojej poprzedniej szkole obowiązywał nas "przegląd wiadomości" - co lekcje mieliśmy być przygotowani na zreferowanie jednego wydarzenia (politycznego, naukowego itd.), które wydarzyło się w minionym tygodniu.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Indywidualny program i tok nauki - j. angielski LO

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-06-14, 08:42

Ja poprosiłbym o możliwość dokonywania przekładów dokumentów urzędowych na język angielski, nauczyciel, gdyby zechciał, dokonałby ewentualnej korekty. Chodzi oczywiście o dokumenty najprostsze, przykładowo: nadanie numeru NIP, nadanie numeru PESEL, nadanie numeru VAT-UE, etc.
Każdy tydzień - jedna strona.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Indywidualny program i tok nauki - j. angielski LO

Postautor: oramge » 2018-06-14, 18:35

Gratuluję zdolności do nauki języka obcego. Proponuję, abyś sama spróbowała w wakacje, gdy będzie trochę więcej wolnego czasu,pomyśleć nad tym czego chciałabyś się uczyć oraz w jaki sposób. Podziwiam odwagę :) Życzę sukcesów. Na pewno jesteś uczniem?


Wróć do „Kącik uczniowski”