Czy po maturze z rozsz. historii można... [!]

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Phandsomg
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-13, 15:46
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, Informatyka, WOS
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Czy po maturze z rozsz. historii można... [!]

Postautor: Phandsomg » 2018-08-13, 15:49

Witam, jestem jeszcze młody i nieobeznany i muszę wybrać szkołę.
Jedno wiem, nauczycielem chcę być.

Tylko pytanie bo czy zdając rozszerzoną maturę z historii ("humanistycznej") będę mógł później dorobić sobie inne przedmioty "niehumanistyczne" lecz ścisłe.
To znaczy, chcę głównie przestudiować historię, a później dorobić WOS i Informatykę.

Czy będę mógł?

Pozdrawiam! ;)

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy po maturze z rozsz. historii można... [!]

Postautor: Michalll_95 » 2018-08-13, 16:26

O ile się nic nie zmieniło to egzaminy maturalne można zdawać do 5 lat od odbycia pierwszej matury. Jeżeli w tym roku zamierzasz pisać tylko historię to w innych latach możesz pisać egzamin np. z informatyki. Możesz pisać egzamin maturalny z przedmiotu niezależnie od tego, czy miałeś przedmiot w formie rozszerzenia w swojej klasie, czy nie.

Phandsomg pisze:czy zdając rozszerzoną maturę z historii ("humanistycznej") będę mógł później dorobić sobie inne przedmioty "niehumanistyczne" lecz ścisłe


Jeżeli zdasz historię i dostaniesz się na studia, gdzie możliwe będzie zdobycie przygotowania pedagogicznego wymaganego do bycia nauczycielem to po ich skończeniu możesz wybrać studia podyplomowe np. z nauczania informatyki. Nie jest wymagany wtedy dyplom z kierunków ścisłych :wink:

Phandsomg
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-13, 15:46
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, Informatyka, WOS
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Czy po maturze z rozsz. historii można... [!]

Postautor: Phandsomg » 2018-08-13, 21:14

Dziękuję chciałem się upewnić w końcu od tego zależy moja przyszłość. ;)
Dzięki za odpowiedź. ;)

mm2014
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-15, 19:32
Kto: rodzic
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy po maturze z rozsz. historii można... [!]

Postautor: mm2014 » 2018-08-22, 15:12

mój siostrzeniec skończył liceum o profilu humanistycznym a teraz studiuje na studiach policyjnych w Wyższej Szkole Bankowej: reklama W maturalnej klasie stwierdził, że nie chce iść na żadne studia humanistyczne tylko chciałby zajmować się czymś związanym z bezpieczeństwem wewnętrznym. Nie chciał być typowym policjantem z drogówki więc nie zdecydował się na zdawanie do szkoły policyjnej (poza tym tam trzeba zdawać testy psychologiczne) Takie studia dają Ci możliwość pracowania w służbach mundurowych takich jak: Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Ochrony Kolei, Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna czy Wojska Specjalne. Oprócz zajęć typowo teoretycznych jest też nastawienie na praktyczny aspekt zawodu.
Jak widać profil liceum na jaki zdecydujemy się nie przesądza o naszej przyszłości. Wiadomo, że jak jesteśmy w klasie humanistycznej to mamy mniejszą ilość matematyki czy fizyki niż klasa matematyczno-fizyczna ale wszystko jest do nadrobienia. Sprawdź sobie z jakich przedmiotów musisz mieć punkty żeby dostać się na studia i z tych przedmiotów przygotowuj się do matury.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron