Analiza niezawodności metodą Weibull w programie Statistica

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Matt01x
Posty: 2
Rejestracja: 2020-01-18, 19:02
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Analiza niezawodności metodą Weibull w programie Statistica

Postautor: Matt01x » 2020-02-03, 23:08

Witam serdecznie.
Kieruję się z ogromną prośbą. Muszę wykonać analizę niezawodności dwóch lokomotyw przy użyciu metody Weibull, najlepiej w programie Statistica.
Wykonana analiza ma służyć do porównania dwóch lokomotyw EU07/EP07 z lokomotywą EP09.
Statystyka ma się opierać na opracowanej statystyce wystąpienia usterek w momencie danego przebiegu.
Każda usterka została określona dokładnym przebiegiem w momencie wystąpienia. Np. usterka przetwornicy, układu elektrycznego w lokomotywie EU07/EP07 wystąpiła po przejechaniu 453535km.
Dodatkowo opracowałem dla każdego rodzaju podzespołu (elektryczny, pneumatyczny, mechaniczny) procentowy współczynnik odnoszący się do danego urządzenia na poszczególnej lokomotywie.
Mam zainstalowałem próbną wersję programu Statistica 13.1, mój problem, że nie mam pojęcia w jaki sposób mam przeprowadzić tą analizę Weibull. Nie potrafię podstawić prawidłowo danych aby to miało sens.
W swoim zadaniu wzoruję się na opracowaniu zawartym w poniższym artykule>
https://www.czasopismologistyka.pl/arty ... 86-artykul
Poniżej fragmenty mojego opracowania: Całość zawiera od 1 do 59 przypadków usterek dla każdej z obu lokomotyw oraz procentowy współczynnik dla każdego podzespołu (elektryczny, pneumatyczny, mechaniczny) dla każdej z obu lokomotyw.
https://images92.fotosik.pl/313/25be82ae0f57b359.jpg
Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak należy to zrobić aby uzyskać ocenę, analizę niezawodności, porównanie obu lokomotyw z zebranych danych? Nie wiem zupełnie jak to zrobić aby uzyskać te wszystkie wyliczenia oraz wykresy po rozkładzie metodą Weibull.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Wróć do „Kącik uczniowski”

cron