Nauczyciel WDŻRu

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JuliaaaB
Posty: 1
Rejestracja: 2020-11-26, 19:02
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Nauczyciel WDŻRu

Postautor: JuliaaaB » 2020-11-26, 19:05

Witam,
jestem studentką trzeciego roku Polityki Społecznej na UJ. W ramach projektu zaliczeniowego na jeden z przedmiotów, badam problem braku edukacji seksualnej w szkołach. Czy jest tu jakiś nauczyciel, który mógłby mi odpowiedzieć na parę pytań, coś w stylu wywiadu. Wszystko może odbywać się drogą mailową a wywiad będzie anonimowy. Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Julia

Michal.K.002
Posty: 1
Rejestracja: 2020-12-02, 10:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, WOS, Religia
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nauczyciel WDŻRu

Postautor: Michal.K.002 » 2020-12-02, 10:33

Jest taka szansa.
Zapraszam do dyskusji i rozmowy.
Jednak zanim Pani zacznie zadawać pytania trzeba zmienić formę nie wychowanie seksualne lecz wychowanie do życia w rodzinie.
Niestety przez błędne nazewnictwo i starą formę przedmiotu rodzice zamiast zapisywać dzieci, dyrekcja organizować w siatce godzin spycha przedmiot do niszy zatrudniając stare panny opowiadające jak im w życiu nie wyszło i kiedy rozpoczyna się przekwitanie.
Zanim coś dalej proszę poczytać podstawę programową i zobaczyć szeroki zakres prowadzenia zajęć, że można stworzyć własny program zaakceptowany przez dyrekcję - tylko. Jeżeli prowadzi go pani z chrześcijańskiej rodziny z podstawami aby uczyć będzie korzystać z Rubikona. Jeżeli prowadzi gej lub lesbijka z dotacją miejską będzie uczyć po swojemu. Jeden przykry przypadek wypacza przedmiot. Odsyłam do Gdańska gdzie w ramach godzin zapraszano panie z Pontonu aby edukowały dzieci. Efekt. Rodzice nie posyłają dzieci na zajęcia w obawie przed deprawacją.
Pozdrawiam. Może jeszcze się odezwę lub będę mógł w końcu odpowiedzieć na pytania.
Michał


Wróć do „Kącik uczniowski”