Rzekome ściąganie

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Wojtolini14
Posty: 1
Rejestracja: 2022-12-14, 14:51
Kto: uczeń
Lokalizacja: opolskie

Rzekome ściąganie

Postautor: Wojtolini14 » 2022-12-14, 15:21

Cześć!
Dzisiaj przydażyła mi się dziwna sytuacja.
Podczas kartkówki (Byłem na nią przygotowany) nauczycielka stwierdziła że ściągam z telefonu. Telefon miałem w plecaku a w ręce trzymałem chusteczki gdyż mam przewlekłe zapalenie zatok.
Pani kazała mi wstać by upewnić się czy nie schowałem telefonu pod nogę. Pokazałem pani że mam go w plecaku a pani i tak zabrała mi kartkę i wstawiła 1.
Najgorsze jest to że przez to jestem zagrożony.
Czy da się coś z tym zrobic?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rzekome ściąganie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2022-12-24, 21:35

Każdą sytuację, nawet bardzo zagmatwaną i niepewną, można wyjaśnić rozmową. Kartkówka to tylko malutki element nabywania wiedzy. Obecne czasy często wywołują reakcje, które zdają sie nam być nagłymi. Poproś o rozmowę.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

JanWolski3
Posty: 3
Rejestracja: 2021-08-25, 21:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rzekome ściąganie

Postautor: JanWolski3 » 2023-03-13, 21:58

Po pierwsze, warto porozmawiać z nauczycielką i wyjaśnić, że telefon miałeś w plecaku, a w ręce trzymałeś chusteczki. Może to pomoże wyjaśnić całą sytuację i doprowadzić do usunięcia zagrożenia, jakie teraz cię dotyczy.

Jeśli jednak rozmowa z nauczycielką nie przyniesie pozytywnego rezultatu, warto skontaktować się z wychowawcą lub dyrektorem szkoły i opowiedzieć o całej sytuacji. Może to pomóc w uzyskaniu sprawiedliwego traktowania i uniknięciu niezasłużonej kary.

Pamiętaj, że warto walczyć o swoje prawa i nie tracić nadziei! Wszyscy czasem doświadczamy trudnych sytuacji, ale zawsze jest szansa na rozwiązanie problemu. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę powodzenia!

Pozdrawiam ciepło!
ciekawe kolorowanki dla dorosłych
Carpe diem

jacektalin
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-17, 08:53
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Rzekome ściąganie

Postautor: jacektalin » 2023-06-21, 14:25

JanWolski3 pisze:Po pierwsze, warto porozmawiać z nauczycielką i wyjaśnić, że telefon miałeś w plecaku, a w ręce trzymałeś chusteczki. Może to pomoże wyjaśnić całą sytuację i doprowadzić do usunięcia zagrożenia, jakie teraz cię dotyczy.

Jeśli jednak rozmowa z nauczycielką nie przyniesie pozytywnego rezultatu, warto skontaktować się z wychowawcą lub dyrektorem szkoły i opowiedzieć o całej sytuacji. Może to pomóc w uzyskaniu sprawiedliwego traktowania i uniknięciu niezasłużonej kary.

Pamiętaj, że warto walczyć o swoje prawa i nie tracić nadziei! Wszyscy czasem doświadczamy trudnych sytuacji, ale zawsze jest szansa na rozwiązanie problemu. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę powodzenia!

Pozdrawiam ciepło!
jak nosić pasek
Carpe diem


Zgadzam się z kolegą. Pamiętaj, że nadzieja umiera ostatnia!

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rzekome ściąganie

Postautor: tomeh » 2023-10-16, 20:53

Na uczelni co się szanują jak ktoś ściąga (co jest praktycznie standardem za granicą a w Polsce niestety nie) od razu wstawia się niezaliczony i egzamin poprawkowy.

W Polsce jest akceptacja kradzieży czyli ściągania i w kręgach uczniowskich i niestety nawet wykładowczych. To jest chore.

Zgłoś się do dyrektora szkoły i opisz sprawę, nie bójcie się przełożonych nauczyli jeśli jesteście pewni swego i nie kombinujecie. To ona musi ci udowodnić winę a nie ty swoją niewinność. Dawniej ściągi to były kartki, teraz telefony - a więc "Pani" powinna telefony może zbierać do koszyczka przed egzaminami czy kartkówkami.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron