fatalne książki Nowej Ery

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bazylia73
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-09, 06:07
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

fatalne książki Nowej Ery

Postautor: Bazylia73 » 2012-10-09, 22:53

jako matka 10 latka zostałam przymuszona do zakupu nowych książek do kl. 4 zgodnych z nową podstawą programową. Zastanawiam się czym kierują się nauczyciele wybierając konkretne pozycje... Mamy ksiązki z kilku wydawnictw, najbardziej jednak rozczarowana jestem pozycjami z NowejEry. Angielski World Explorer to po prostu nieporozumienie - ksiązki są fatalne, w żaden sposób nie pomagają w nauce a wręcz ogłupiają. Nie ma powtórek ani przykładowych testów. Polecenia są niezrozumiałe nawet w języku polskim. Porażka

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: fatalne książki Nowej Ery

Postautor: iluka » 2012-10-10, 18:29

Bazylia73 pisze:rozczarowana jestem pozycjami z NowejEry.
Oj, nie Ty pierwsza, ale są tacy co ją chwalą sobie...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

bartek56
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-02, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Przyroda
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: fatalne książki Nowej Ery

Postautor: bartek56 » 2013-02-02, 10:57

Ja na przykład bardzo lubię książki Nowej ery. Mój chrześniak chodzi do klasy 4 i widziłem jego książki i napisze co o nich sądzę. Język polski ma "Teraz Polski" bardzo ciekawa i przejrzysta książka. Historie ma też Nowej Ery i tutaj się nie dziwie, "Wczoraj i dziś" jest to najlepszy podręcznik do historii. W ogóle historia nowej ery do każdego poziomu edukacyjnego jest udana. Przyrodę też ma tego wydawnictwa i uczniowie bardzo lubią ten podręcznik wszystko idzie z niego wyczytać w łatwy sposób. Więc chciałbym wiedzieć co Bazylii się podoba w tych podręcznikach. Gdybym matematykę miał wybierać nie wybrałbym matematyki Nowej ery bo jest masakryczna.
Pozdrawiam

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: fatalne książki Nowej Ery

Postautor: lenaskaw » 2013-02-02, 13:55

Jestem nauczycielem i przeglądam wiele podręczników i faktycznie jedne są lepsze inne nie nadają się zupełnie do realiów polskiej szkoły.To co zawiera i "reprezentuje" sobą podręcznik to w ogromnej mierze zamysł autorów danych pozycji. Trzeba dobrze się zastanowić który wybrać. :)

pręga
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-01, 13:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: fatalne książki Nowej Ery

Postautor: pręga » 2013-02-22, 22:40

bartek56 pisze:Ja na przykład bardzo lubię książki Nowej ery. Mój chrześniak chodzi do klasy 4 i widziłem jego książki i napisze co o nich sądzę. Język polski ma "Teraz Polski" bardzo ciekawa i przejrzysta książka. Historie ma też Nowej Ery i tutaj się nie dziwie, "Wczoraj i dziś" jest to najlepszy podręcznik do historii. W ogóle historia nowej ery do każdego poziomu edukacyjnego jest udana. Przyrodę też ma tego wydawnictwa i uczniowie bardzo lubią ten podręcznik wszystko idzie z niego wyczytać w łatwy sposób. Więc chciałbym wiedzieć co Bazylii się podoba w tych podręcznikach. Gdybym matematykę miał wybierać nie wybrałbym matematyki Nowej ery bo jest masakryczna.
Pozdrawiam

Ja kiedyś uczyłem się z tych książek a aktualnie sam zgodnie z nimi nauczam. Uważam że są jak najbardziej przystępne dla dzieciaków i warto z nich korzystać.
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 22:46 przez pręga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: fatalne książki Nowej Ery

Postautor: vuem » 2013-02-22, 22:50

W której klasie uczyłeś się z podręczników Nowej Ery?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: fatalne książki Nowej Ery

Postautor: linczerka » 2013-02-22, 22:53

:mrgreen:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Rodzice”

cron