Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: linczerka » 2014-06-30, 18:55

Jacek1l pisze:notatka tylko na postawie "nieprawdziwego skarżenia".

??? Czemu nie jest prawdziwe?
Pewne zachowania nie mogą być tolerowane w szkole. Są odpowiednie zapisy w Statucie szkoły.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Jacek1l
Posty: 9
Rejestracja: 2014-06-30, 11:42
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: Jacek1l » 2014-06-30, 19:09

Dzieci często skarżą na siebie w dodatku nieprawdę, wg. syna, napuszcza jeden drugiego, żeby poskarżyć na trzeciego coś wymyślonego.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: iluka » 2014-06-30, 19:13

Jacek1l pisze:Dzieci często skarżą na siebie w dodatku nieprawdę
Zawsze tak było.
linczerka pisze:Jacek1l napisał/a:
notatka tylko na postawie "nieprawdziwego skarżenia".
Skąd wiesz?
Poszedłeś do nauczycielki wyjaśnić sprawę??
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Jacek1l
Posty: 9
Rejestracja: 2014-06-30, 11:42
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: Jacek1l » 2014-06-30, 19:26

A czy to nie nauczyciel winien sam wyjaśnić dlaczego daje 5 po czym smaruje notatkę, jak widać dziwnie ta strona wygląda.
Rozmawiałem nawet z pedagogiem szkolnym, gdzie również poruszyłem sprawę tej notatki. Pani pedagog powiedziała: "może w pierwszej częśni był grzeczny, a w drugiej już nie" - nic na to nawet już nie odpowiedziałem.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: malgala » 2014-06-30, 19:33

Jacek1l pisze:Rozmawiałem nawet z pedagogiem szkolnym, gdzie również poruszyłem sprawę tej notatki. Pani pedagog powiedziała: "może w pierwszej częśni był grzeczny, a w drugiej już nie" - nic na to nawet już nie odpowiedziałem.

Szkoda, że przede wszystkim nie zapytałeś nauczyciela.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: linczerka » 2014-06-30, 19:58

Syn sugeruje, wg syna...
A syn klepie dziewczęta po pupie, zachowuje się na akademii co najmniej niestosownie.
I widać, że nie jest ważne, jak zachowuje się dzieciak, ale forma uwag i szukanie akurat nie tego, co jest istotą problemu.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Jacek1l
Posty: 9
Rejestracja: 2014-06-30, 11:42
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: Jacek1l » 2014-06-30, 20:20

Nie twierdzę, że syn jest aniołem. To chłopak, ruchliwy, żywy, energiczny, uparty, impulsywny

Ale:
czerwiec 2013r
Obrazek
czerwiec 2014r
Obrazek
Problem nierównego traktowania - nie zaliczany do istoty problemu
Próba wyjaśnienia przez pedagog - nie zaliczany do istoty problemu

Może to nie jest problem tylko z dzieciakiem.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: malgala » 2014-06-30, 21:16

Jacek1l pisze:Problem nierównego traktowania

Znasz z relacji syna, a dzieci w tym wieku potrafią już tak naświetlić problem, aby się wybielić.

Jacek1l pisze:Próba wyjaśnienia przez pedagog

A dlaczego przez pedagog?
Dostałeś informację o zachowaniu syna na apelu.
Dopatrzyłeś się w niej sprzeczności.
Czemu nie wyjaśniłeś tego z nauczycielem?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: iluka » 2014-07-01, 15:35

Jacek1l pisze:"może w pierwszej częśni był grzeczny, a w drugiej już nie"
Nie jest to takie nieprawdopodobne...

Myślę i mówię to bardziej jako matka niż nauczycielka, że konieczny jest stały kontakt z wychowawcą, wspólne określenie norm zachowania syna, jasne określenie granic i konsekwentne wspólne egzekwowanie. Syn musi dostać wyraźny sygnał od rodziców, że na pewne zachowania nie ma aprobaty.
Na pewno będzie to z korzyścią dla dziecka. Im wcześniej, tym lepiej.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Jacek1l
Posty: 9
Rejestracja: 2014-06-30, 11:42
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: Jacek1l » 2014-07-01, 17:18

Napiszę w skrócie jak ja to widzę i co jest.
W klasie jest jeden chłopiec, posiada chyba największy autorytet i dominację w klasie, niestety jest uważany za największego rozrabiakę. Proszę wierzyć, tak mówią rodzice w rozmowach, widziałem jego zachowanie na próbach przed komunijnych.
Wg. mnie wychowawca nie daje sobie rady z sytuacją gdzie jeden uczeń potrafi negatywnie wpływać na część uczniów (niestety na mojego dzieciaka też).

iluka chciała zobaczyć oba świadectwa i widać różnicę

Do malgala u pedagog byłem w związku z inną sytuacją, syn uczestniczył w bójce, ale jej nie spowodował i to jest wiadome nawet nauczycielom, jednak z racji uczestnictwa zostałem wezwany na rozmowę.
informację o zachowaniu syna na apelu dostałem w formie przedstawionej notatki
Dopatrzyłeś się w niej sprzeczności. - tak, bo albo był grzeczny, albo nie.
Czemu nie wyjaśniłeś tego z nauczycielem? - rozmawiała żona, niestety nauczyciel uważa, że jak ktoś naskarżył to tak musiało być i koniec.

Jak już pisałem syn nie jest aniołkiem, ale jak widać coś się pogarsza, mimo, iż w domu jest dobrze.
Dziecku przedstawiamy wyraźne granice i zasady, jest system kar i nagród - niestety w szkole nie jesteśmy w stanie wpłynąć na syna.

Wiem, że nauczyciele to hermetyczna grupa, ale............
linczerka napisała "Nauczycielka dokładnie wskazała obszar, nad którym trzeba popracować." - może to nad sobą powinna głównie popracować, aby potrafić "urabiać ciasto" i utrzymać w takim stanie jak należy.
Może nie jest to tylko wina dziecka/dzieci - drugoklasistów. Czy i jak rodzic ma wpływać na dziecko przebywające w szkole, jak nawet nauczyciel twierdzi, że klasa zdolna, ale niegrzeczna"

Co ja jako rodzic mogę zrobić, jak działać?

Pozdrawiam serdecznie
Jacek1l

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: Peonia » 2014-07-02, 08:23

Powiem tak - jedno niegrzeczne i dominujące dziecko może wpłynąć negatywnie na zachowanie całej grupy. Miałam taka samą sytuację w tym roku. Męczyłam się do marca. A w marcu mamuśka przepisała dziecko do równoległej klasy, bo miała już dość rozmów ze mną i uwag ode mnie oraz innych nauczycieli. Przepisała pod hasłem "dla dobra dziecka". Dla "dobra dziecka" powinna się nim konkretnie zająć, ale nie miała na to chęci i czasu, bo rodzinny biznes wymagał czasu. Kryła wybryki syna przed mężem, a ten nie świadom niczego obsypywał synka prezentami, bardzo kosztownymi. Dziecko robiło, co mu się rzewnie podoba, było (jest nadal) agresywne, mało zainteresowane nauką, buntownicze, pyskate, aroganckie. Czym przyciągało kolegów? Drogimi gadżetami. Mogli się pobawić podczas przerw. ale żeby się pobawić, to koledzy musieli "trzymać sztamę" z delikwentem. Jaki miało wpływ na klasę? Ogromny! Dzieci też robiły się agresywne, bo na zaczepki słowne i czynne musiały jakoś reagować. Na dodatek rodzice dzieci pokrzywdzonych przyjęli taktykę "broń się, oddaj". Miałam masakrę.

Teraz dziecka nie ma. Klasa normalnieje, ale całkiem wspaniale to jeszcze nie jest. Wreszcie wyzbyłam się agresji czynnej w klasie, ale była to moja ciężka praca nad dziećmi i w szczególności nad rodzicami. Liczyłam dni do końca roku szkolnego, bo powiem szczerze takiej trudnej klasy i tak trudnych rodziców, to ja nigdy nie miałam, a pracuję baaaardzo dłuuuugo.

Wniosek dla ciebie? Trzeba rozmawiać dużo z synem i pokazywać dobre wzorce postaw, nagradzać za dobre postawy i zachowania w szkole, wskazywać walory takich postaw.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prośba o ocenę oceny drugoklasisty

Postautor: iluka » 2014-07-09, 09:33

Jacek1l pisze:Co ja jako rodzic mogę zrobić, jak działać?
Napisałam w poście 24.
Jacek1l pisze:iluka chciała zobaczyć oba świadectwa i widać różnicę
Tak - pojawił się dla syna nowy autorytet - rówieśniczy, dominujący nad rodzicielskim i nauczycielskim. Zwykle tak się dzieje w wieku nastu lat. Można się wspólnie zastanowić, dlaczego tak się dzieje już w klasie drugiej...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Rodzice”