Czym się różni opinia od orzeczenia?

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Tytthy
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-21, 20:18
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Czym się różni opinia od orzeczenia?

Postautor: Tytthy » 2020-04-23, 08:31

Moja córka ma opinie o dostosowaniu wymagań ze względu na obniżony rozwój umysłowy. Badanie testem wisc-r wykazało że rozwój umysłowy mieści się w przedziale inteligencji niższej niż przeciętna. Wynik wyniósł 77 czyli blisko upośledznia ale z tego co mi wytłumaczyła psycholog upośledznie stwierdza się poniżej 70. Córce ta opinia w niczym nie pomaga nadal ma słabe oceny. Stosownaie się do zaleceń nie przynosi efektów. W szkole chodzi na zajęcia wyrownawacze nauczyciele pomagają jej przy trudnych zadaniach przynajmniej z tego co słyszałam na wywiadowce. Teraz gdy jest nauczanie zdalne i muszę ja ją uczyć to widzę że ma bardzo słabą pamięć szybko zapamiętuje ale po 5 minutach już nic nie pamięta. Dlatego pytam się czym różni się orzeczenie od opinni i co daje opinia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Czym się różni opinia od orzeczenia?

Postautor: linczerka » 2020-04-23, 09:44

Orzeczenia raczej nie dostaniesz. Zalecenia w orzeczeniu MUSZĄ być realizowane.
Dla dziecka z orzeczeniem pisze się tzw. IPET (sprawdź w Internecie, co oznacza.
W opinii niekoniecznie trzeba realizować zalecenia, jeśli nie ma warunków, szkoła nie realizuje.
Sprawdź, co jest w zaleceniach.
Wg mnie nie powinno być zajęć dydaktyczno -wyrównawczych tylko korekcyjno -kompensacyjne.
Zajęcia wyrównawcze nie kompensują, nie korygują dysfunkcji.
Trudności będą się utrzymywały.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Rodzice”