Egzamin poprawkowy (komisyjny?) na lepszą ocenę

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

45Rodzic45
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-28, 10:16
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Egzamin poprawkowy (komisyjny?) na lepszą ocenę

Postautor: 45Rodzic45 » 2020-05-28, 10:25

Witam,

Może ktoś się orientuje. Gdy chodziłem do szkoły śreniej jakieś 25 lattemu ;) jeżeli ktośnie zgadzał sięz oceną na koniec roku pisał tzw. "egzamin komisyjny", gdzie mógłpoprawić ocenę na świadectwie.
Zasadniczo taki egzamin pisali (prawie) wszyscy kórzy otrzymali ocenę 1 na koniec roku. Ale również tacy, którzy nie zgadzali się z "pozytywną" oceną na koniec roku. Ja np. miałem ocenę 3 z fizyki, złożyłem podanie, że chcę pisać egzamin komisyjny na ocenę 4 i taki egzamin komisyjny pisałem.
Jak to jest dziś - czy też można pisać egzamin jeżeli dziecko w podstawówce (kl8) nie zgadza się z oceną pozytywną (np. 3,4) i chce napisać na lepszą - co mówi prawo - czy jest taka możliwość?

Pozdrawiam,
Rodzic

Ecik9
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-21, 22:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin poprawkowy (komisyjny?) na lepszą ocenę

Postautor: Ecik9 » 2020-05-28, 15:32

Tak, można się odwołać od oceny i napisać tzw. egzamin sprawdzający - zasady i terminy w WSO, który jest częścią statutu szkoły. W mojej szkole musi się to odbyć przed posiedzeniem Rady Klasyfikacyjnej - bo na niej uczeń musi już być sklasyfikowany (z "nową" oceną) - dlatego trzeba się wcześniej przyjrzeć tym terminom. Pozdrawiam.

Magda2012
Posty: 1
Rejestracja: 2020-07-28, 10:21
Kto: rodzic
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin poprawkowy (komisyjny?) na lepszą ocenę

Postautor: Magda2012 » 2020-07-28, 10:27

Jak najbardziej nadal istnieje taka możliwość. Uczeń, który nie zgadza się z oceną ma prawo napisać egzamin z danego przedmiotu z materiału obejmującego bieżący rok szkolny. Egzamin ten odbywa się przed komisją.

umom
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-28, 16:41
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin poprawkowy (komisyjny?) na lepszą ocenę

Postautor: umom » 2020-10-28, 16:48

taka możliwosć istnieje, chodz bardzo jest to trudne


Wróć do „Rodzice”

cron