Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Latika
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-23, 11:03
Kto: rodzic
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

Postautor: Latika » 2009-04-23, 11:27

Witajcie

Poradźcie co możemy jako rodzice zrobić aby przekonać wychowawcę (po wielu rozmowach to się nie udaje) aby dzieci miały możliwość wychodzenia na przerwę na korytarz bo są do tego warunki. Inne klasy wychodzą ale nasza jako jedyna nie. Bo Pani ma własne poglądy - czyli takie - że dzieci przeszkadzają innym klasom w nauce. Co bardzo ciekawe, bo jak wspomniałam inne klasy nie zgłaszają takich pretensji i wychodzą na przerwy na korytarz. A nasze dzieci kiszą się w klasie codziennie co wpływa na zwiększenie "łobuzowania" przez dzieci a u innych na sennośc. Nie wyobrażam sobie nauki w jednej klasie przez wiele godzin bez możliwości wyjścia.
Nauczycielka tłumaczy się jeszcze tym , że ma za dużą odpowiedzialność kiedy wychodzą na korytarz i że nad dzićmi KL. 2 nauczanie początkowe nie panuje.
Tak sie zastanawiam w jakim świecie ja żyję - czy to nie średniowiecze????

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

Postautor: nadia » 2009-04-23, 12:38

A może należałoby pójść z tą sprawą do dyrektora placówki i wyjaśnić to? W szkole w której uczę wszystkie młodsze klasy wychodzą na przerwie na korytarz i żadna z pań uczących nie zabrania im. Faktycznie trochę to dziwne.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

Postautor: Paweł Ł. » 2009-04-23, 17:03

Sprawdź w wewnętrznych przepisach...
Uczeń ma prawo do przerw międzylekcyjnych. Przebywanie w klasie nie służy temu...Idź z tym do Dyrekcji...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

Postautor: Jolly Roger » 2009-04-24, 09:22

Nauczycielka przetrzymująca dzieci w sali narusza przepisy BHP.
Porozmawiać z dyrekcja i ewentualnie postraszyć sanepidem.

Skoro inne klasy wychodzą to chyba nie jest zarządzenie dyrekcji, żeby sprawować opiekę non-stop. Dziwne jest, że nauczycielka nie domaga się przerwy dla siebie??
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Latika
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-23, 11:03
Kto: rodzic
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

Postautor: Latika » 2009-04-24, 11:42

Jolly Roger pisze:Nauczycielka przetrzymująca dzieci w sali narusza przepisy BHP.
Porozmawiać z dyrekcja i ewentualnie postraszyć sanepidem.

Skoro inne klasy wychodzą to chyba nie jest zarządzenie dyrekcji, żeby sprawować opiekę non-stop. Dziwne jest, że nauczycielka nie domaga się przerwy dla siebie??


Dzięki za wszystkie porady:) będę działać bo mi szkoda dzieci...

Pomysł z BHP i sanepidem jest bardzo dobry
Rzeczywiście Macie racje, że to nie może być zarządzenie dyrektora jeśli inne klasy korzystają z korytarza. Nauczycielka tłumaczy, że nie ma w kl. 1-3 nauczyciela dyżurującego i tak rzeczywiście jest, i boi się rodziców bo jeśli dziecko zrobi sobie krzywdę pójdą do kuratora (niestety mamy takich rodziców oszołomów w naszej klasie i z nimi też mnie czeka konfrontacja) ale najpierw wybiorę się do dyrektora.

Latika
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-23, 11:03
Kto: rodzic
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczycielka zabroniła uczniom kl 1-3 wychodzenia na przerwę

Postautor: Latika » 2009-04-24, 12:10

[quote="Jolly Roger"]Nauczycielka przetrzymująca dzieci w sali narusza przepisy BHP.
Porozmawiać z dyrekcja i ewentualnie postraszyć sanepidem.

Sprawdziłam sanepid i przepisy BHP - niestety te instytucje mi nie pomogą bo sala jest wietrzona a warunki do wyjścia dzieci mają, wszystko sprowadza sie do organizacji pracy - także moja droga w tej sprawie to dyrektor a w najgorszym przypadku kuratorium.


Wróć do „Rodzice”