zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olenka78
Posty: 14
Rejestracja: 2009-10-22, 13:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: olenka78 » 2010-08-26, 19:38

Witam,

moje dziecko uczęszczało do zerówki nieintegracyjnej a dziś dowiedziałm się ze do klasy 1 zostało zapisane do klasy integracyjnej.

Jako iż nie mam dobrych doświadczen z tego typu klasami chcę zeby dziecko chodziło do klasy nieintegracyjnej.

Czy według prawa mogę nie wyrazić zgody? Chyba nie ma obowiązku podporzadkowania się wizji dyrekcji?

Są jakieś regulacje prawne?

olenka78
Posty: 14
Rejestracja: 2009-10-22, 13:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

dzieki za podstawe

Postautor: olenka78 » 2010-08-27, 06:41

Bardzo dziekuje z przesłanie podstawy prawnej. Przyda mi się dzisiaj gdyż ide z podaniem.

Całą noc nie spałam.... nie wiem jak można na 3 dni robocze przed rozpoczeciem roku stawiac rodziców w takiej sytuacji.

Tym bardziej że ja pracuje z takimi dziecmi i niestety nie mam dobrych doświadczeń: ani fizycznych ani psychicznych.

Może kiedys bedzie mnie stać na taki gest ....

Jeszcze raz dziękuję! Dam znać o rezultatach.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-10-03, 02:54

Temat stary, ale jary.
Czy dziecko pełnosprawne w klasie integracyjnej może zarazić się niepełnosprawnością?
Czy nie powinno być tak, że w klasie integracyjnej uczą się dzieci z niepełnosprawnością li tylko?
Czy osoby bez dobrych doświadczeń fizycznych i psychicznych z dziećmi niepełnosprawnymi nie powinny zmienić zawodu na tłumacza cv w Dublinie?
Może w ogóle trzeba szczepić dzieci w szkołach na inwalidztwo?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: vuem » 2010-10-03, 07:32

Słuszne pytania zadajesz :wink:

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-10-03, 12:11

Doprecyzujmy, o jaką integrację tu chodzi - niepełnosprawność ruchową, intelektualną? Czy dzieci integrowane są w normie intelektualnej?
Moje zdanie: Integracja niepełnosprawności intelektualnej nie jest możliwa bez nauczyciela wspomagającego. Lepsze efekty dają szkoły specjalne, niż utrzymywanie sztuczności w szkołach ogólnodostępnych niegotowych na przyjęcie dzieci upośledzonych.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: haLayla » 2010-10-03, 13:39

matmanamaksa pisze:Temat stary, ale jary.
Czy dziecko pełnosprawne w klasie integracyjnej może zarazić się niepełnosprawnością?


Fizyczną nie.

matmanamaksa pisze:Czy nie powinno być tak, że w klasie integracyjnej uczą się dzieci z niepełnosprawnością li tylko?


Wtedy by się to nie nazywało klasą integracyjną ;)

matmanamaksa pisze:Może w ogóle trzeba szczepić dzieci w szkołach na inwalidztwo?


Przepraszam, ale czy nie jesteś przypadkiem trollem internetowym? Zadajesz pytania, których samo pomyślenie urąga godności nauczyciela. Co to znaczy szczepić na inwalidztwo? Niepełnosprawność ruchowa nie jest zakaźna, chociaż może powstać na podłożu choroby zakaźnej. Można dziecko zaszczepić na polio, meningokoki czy co tam jeszcze nowego odkryją, ale sama niepełnosprawność jest albo wrodzona, albo nabyta na drodze nieszczęśliwego wypadku, bądź następstw choroby, a nie chorobą zaraźliwą samą w sobie.

Jestem trochę zażenowany tym pytaniem.
<3

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: dushka » 2010-10-03, 14:59

A ja te pytania odczytałam jako skrajnie ironiczne ;) Wiesz, akurat w takiej szkole, klasie pracuję i widzę podejście i pytania niektórych rodziców - dosłownie na zasadzie: czy adhd/upośledzenie umysłowe/autyzm/itd. jest zaraźliwe? A mogę temu jakoś zapobiec?

Aż chce się odpowiedzieć: tak, stuknąć się w główkę.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: haLayla » 2010-10-03, 15:23

dushka, to, że rodzice zadają takie pytania, mnie nie dziwi. Nie każdy rodzic musiał skończyć szkołę średnią i zdać maturę, więc mogą padać pytania, które wydają się śmieszne. Ale po osobie, która deklaruje, iż jest nauczycielem nie spodziewałem się takiego pytania.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: vuem » 2010-10-03, 16:33

Bycie w jednej klasie z uczniem/uczniami upośledzonymi nie oznacza przecież, że jestem uczony dla nich przygotowanymi metodami i wg dla nich przygotowanego planu.
A spędzanie czasu razem im pomaga przysposobić się do życia w społeczeństwie..."normalnym", natomiast mnie - ucznia "normalnego" - uczy tolerancji i odpowiedzialności.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: vuem » 2010-10-03, 16:47

To nie mity, obserwuję to na co dzień.

Może Twoje doświadczenia są inne, ale nie uprawnia Cię to do wygłaszania tak autorytatywnych ocen...opierasz je na własnych obserwacjach, czy rzucisz listą pozycji, które powinienem przeczytać?

Ja widzę jak pobyt w szkole kilku takich uczniów działa na jednych i na drugich....jestem przekonany, że spora cześć uczniów, tak jak w szkole, tak i w późniejszym życiu napotykając niepełnosprawnego w taki czy inny sposób zamiast na idiotyczny rechot i wyśmiewanie się z ułomności zdobędzie się na empatię i pomoc raczej.

Zamykaj wszystkich w szkołach specjalnych, powodzenia.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: haLayla » 2010-10-03, 16:48

Niestety muszę się zgodzić z miwuesem. Wiem jak wygląda szkoła integracyjna, że tak powiem od środka. Założenia są jak najbardziej słuszne, ale z wykonaniem jest dużo gorzej. Kiepsko wykwalifikowany na tę okoliczność personel, bachornia wyśmiewająca się i dokuczająca, często sama szkoła nie jest przystosowana, bądź pracuje wg średniowiecznych schematów.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: vuem » 2010-10-03, 16:57

Nie łamiesz mi serca jeśli się ze mną nie zgadzasz, więc spokojnie.

haLayla pisze:Założenia są jak najbardziej słuszne, ale z wykonaniem jest dużo gorzej.


Ale sam udowadniasz, że z założenia to takie rozwiązanie jest korzystne, tyle że ktoś nie umie tego odpowiednio zrobić...krytykujmy więc konkretną szkołę.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: vuem » 2010-10-03, 17:01

miwues pisze:Jak to nie mity? Opisujesz klasyczną sytuację nauczania w klasie łączonej. Zawsze tracą na tym obie grupy.
Tym bardziej, że łączymy nie klasę pierwszą i klasę drugą, lecz klasę pierwszą z szóstą (co najmniej).


Czy w Twojej szkole są uczniowie niepełnosprawni ruchowo lub o jakimś stopniu upośledzenia?

Zapewne nie. Czy sądzisz, że 15 uczniów musi się dostosowywać do potrzeb 1-2 kolegów opóźnionych w rozwoju i klepią literki, czy uczą się dodawać 2+2 w klasie 6-tej?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: haLayla » 2010-10-03, 17:29

vuem pisze:Ale sam udowadniasz, że z założenia to takie rozwiązanie jest korzystne, tyle że ktoś nie umie tego odpowiednio zrobić...krytykujmy więc konkretną szkołę.


Proszę bardzo. Jednakże, pozwolę sobie nie pisać, która to szkoła. Jeżeli jest tutaj nauczyciel z tej placówki, sam się domyśli. Jeśli go tu nie ma - będzie ku przestrodze. Ja zaś nie chcę nikomu robić złej prasy.

1. Architektura budynku. W szkole jest jedna winda, dosyć zresztą wąska. Nie przewidziano tutaj, że niektórzy uczniowie poruszają się o kulach, bądź przy innej podporze. Przy schodach nie ma wygodnych poręczy, schody są wąskie, biegają nimi dzieci sprawne, które przewracając dzieci niesprawne. Do stołówki szkolnej można dostać się tylko schodami. Nie ma windy.

2. Założenia wobec dzieci niepełnosprawnych. Nauczyciele tam pracujący są święcie przekonani, że dzieci niepełnosprawne dzielimy na te, które jeżdżą na wózku i te, które tylko leżą. Nie ma opcji pośrednich. Z tego wynika właśnie brak wygodnych poręczy.

3. Nauczyciele wspomagający zabraniają dzieciom niepełnosprawnym wychodzić na przerwy. To ja pytam, jak ma przebiegać integracja, skoro w większości wypadków ma ona miejsce właśnie na przerwie?

4. Podchodzenie do osób niepełnosprawnych tylko ruchowo, jak do osób niepełnosprawnych umysłowo. Mógłbym rzucić nawet nazwiskami, ale nie chcę, by ktoś potem oskarżał, że gównem rzucam.

To są cztery przykłady, które przypomniały mi się na bieżąco.
<3

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis do klasy integracyjnej bez zgodny rodziców? -PILNE

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-10-03, 17:41

dushka pisze:A ja te pytania odczytałam jako skrajnie ironiczne

I o to chodziło. Nieprzyzwoita była wypowiedź początkująca ten wątek.
haLayla pisze:Przepraszam, ale czy nie jesteś przypadkiem trollem internetowym? Zadajesz pytania, których samo pomyślenie urąga godności nauczyciela.

A kto to jest troll internetowy? Młody jesteś, wiele musisz się nauczyć student.


Wróć do „Rodzice”

cron