Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli przedmiotów informatycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: Peonia » 2014-04-24, 20:56

To może dzisiaj, tak przy okazji, zapytam informatyków, co zrobić z laptopem, w którym stale knoci się klawiatura, tzn. pod danymi klawiszami są inne litery niż wskazuje na to nazwa. Nie wiem, czy to robi dany uczeń i cos tam klika zmieniając przypadkiem ustawienia, czy też jest jakiś błąd klawiatury. Gdy to wyprostowuję, a muszę robić dość często, to i tak mam problem z literką "z" i "y", bo "z" zostaje po "y", a "y" pod "z". Jak się w takiej sytuacji postępuje? :D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: linczerka » 2014-04-24, 21:04

A próbowałaś tak?
Naciskasz jednocześnie ctrl i shift
czasami trzeba kilka razy tak nacisnąć
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: Peonia » 2014-04-24, 21:10

No nie, pokombinuję jutro. :D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: haLayla » 2014-04-24, 22:11

Przestawia ci się klawiatura z klawiatury programisty na klawiaturę maszynistki. Albo tak jak linczerka pisze ctrl+shift, albo ręcznie w ustawieniach klawiatury. Chociaż w windows 8 ten skrót już nie działa i użyć należy znaczka windowsa+spacji :ble:
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: iluka » 2014-04-24, 22:28

I wszystko jasne :sunny:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: haLayla » 2014-04-24, 22:44

Moja mama pisze na klawiaturze maszynistki czyli takiej:

Obrazek :mrgreen:

Uznała, że woli przestawiać w każdym komputerze klawiaturę, niż się uczyć pisania od nowa, chociaż różnice nie są jakieś olbrzymie.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: iluka » 2014-04-24, 22:54

Wiadomo, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.
Pozdrowienia dla mamy :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: Peonia » 2014-04-25, 18:23

Wszystko jasne :D

Jaro_Szlachcic
Posty: 1
Rejestracja: 2015-02-25, 13:23
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: Jaro_Szlachcic » 2015-02-25, 14:33

Proste rozwiązania są najlepsze.

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: kirlan » 2015-05-07, 18:50

tygrysiaczek pisze:
kirlan pisze:Jako informatyk czuję się wywołany do odpowiedzi.

1) To nic dziwnego że nie zna programów użytkowych - czaszkę i tak ma przegrzaną od wiedzy sprzętowej - a wierzcie mi to naprawdę ogrom, że nie wspomnę o programowaniu. .


Jakiej wiedzy sprzętowej? w podstawach programowych jest całe nic o sprzęcie.
Za to są własnie programy uzytkowe z pakietu offica począwszy od 1 klasy podstawówki, kończąc na 1 klasie szkoły sredniej.
Dlatego, sorry, ale jeżeli nauczyciel nie umie podstaw worda czy excela no to nie wiem kto go tam zatrudnił. Przecież podstawy programowe wymagają tylko PODSTAW, nikt nie wymaga znajomości pisania makr w excelu. Nauka programowania w szkole kończy się na podstawowcyh pętlach pisanych w konsoli, o GUI nie ma mowy, więc nie wiem czym Ty jesteś tak przegrzany :D

Reasumując różnica między informatykiem pracującym w szkole a takim w firmach jest taka, że właśnie informatyk w szkole powinien miec PODSTAWY wiedzy z większości dziedzin informatyki. Podstawy programów użytkowych, podstawy programowania w 1-max2 językach, podstawy sieci, podstawy robienia stronek i tyle.
Natomiast informatyk w firmie musi sie specjalizować w jednej konkretnej dziedzinie. Np w programowaniu w jednym języku i wtedy nikt nie wymaga od niego znajomości nawet podstaw worda.

Powiedz to tym co układają podstawy programowe STUDIÓW informatycznych. Tam jest matma, całki, liczby rzekome i inne nieżyciowe bzdury i bardzo mało prawdziwej informatyki, a jak już jest to szczególiki budowy podzespołów, albo ćwiczenia żeby naposać w C++ program wyliczający trajektorię lotu na księżyc , lu b co gorsza n- ty element ciągu "Fanaberiego" czy inne teoretyczne dywagacje w 6 stopniu abstrakcji.

Z kolei na niektórych przedmiotach trzeba rozpracować każdy obwód układu scalonego, i 5783 typy procesorów, pamięci, złącz, .... A pamiętaj że to cały czas idzie naprzód - każdego dnia nowe modele urządzeń wchodzą na rynek.
-----------
Całkowicie zgadzam się że NAUCZYCIEL informatyki powinien sam znać to czego ma uczyć uczniów, problem w tym że zostaje zatrudniony przez dyrektora który często chodzi na rzęsach żeby być większym biurokratą niż te tłuczki w ministerstwie, opiera się na ministerialnych wymogach , żąda od kandydata papierka STUDIÓW INFORMATYCZNYCH - jakby trzeba 3 lata studiować żeby Worda POWIERZCHOWNIE ogarnąć; za to z samego Worda testów nie ma,;;
A i w drugą stronę: możesz sobie być najlepszym szkoleniowcem w całej UE , możesz mieć 10 lat sukcesów w nauczaniu na kursach i indywidualnie ludzi upośledzonych umysłowo , nauczaniu ich worda na poziomie zaawansowanym , możesz dokonywać cudów nauczania komputerowych antytalentów w wieku od lat 5 do 105 a , możesz szkolić nauczycieli informatyki w liceum , a i tak nigdy nie dostaniesz się na nauczyciela choćby w podstawówce. I nie ważne że masz "uprawnienia pedagogiczne" na przedmioty ogólne i zawodowe.
===========
Tak żeby przelać czarę goryczy:
Ostatnia reforma nauczania zawodowego USUNĘŁA CAŁKOWICIE nauczanie pakietu Office ze ścieżki "technik informatyk".
No i dla tego jesteśmy pod względm nauczania informatyki w :ass: a nie w czołówce czy choćby w ogonku Europy.
Baz danych podstawy wbijają do głów uczniom w szkołach , a ze zrobieniem Print Screena i odróżnieniem portalu od wortalu sami ministerialni mają zdaje się problem i uczniowie też. Z tego o co obserwuję informatyczny "geniusz" młodego pokolenia kończy się na "lajkowaniu słitfoci na fejsie" i "obczajaniu przypałowych fotek na instagramie"
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN

warszafskideszcz
Posty: 8
Rejestracja: 2016-09-30, 16:44
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: warszafskideszcz » 2016-09-30, 16:56

Ja ostatnio mialem tak zwany blue screen.. nawet nasz szkolny kolega informatyk nie uratowal mi laptopa imusialem nowy kupic :(

amminggo
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-25, 12:44
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Biologia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Najczęstsze problemy nauczycieli w których pomaga informatyk

Postautor: amminggo » 2016-10-25, 12:46

Miałem to samo, no i kupiłem nowy reklama.


Wróć do „Informatyka”

cron