Kurs programowania

miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli przedmiotów informatycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

katarzynastrojek007
Posty: 27
Rejestracja: 2018-08-03, 13:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kurs programowania

Postautor: katarzynastrojek007 » 2019-08-23, 13:54

Witam,
Jakie pomoce poleciliby Państwo do nauki programowania (dla nauczycieli i dzieci) ?

janusz80
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-27, 14:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka, Technika, ...
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kurs programowania

Postautor: janusz80 » 2019-08-27, 14:27

Witaj Katarztyno.
Od zeszłego roku prowadzę zajęcia w swojej placówce z programowania.
Na moich zajęciach korzystam przede wszystkim z pomocy jednego robota.
Nazywa się on Photon. reklama Jestem bardzo z niego zadowolony. Również w internecie znajdziesz wiele pozytywnych opinii na jego temat.
Oprócz tego firma Moje Bambino ma szeroką gamę pomocy do programowania i kodowania, w związku z tym na pewno coś znajdziesz co zaciekawi dzieciaki.
Ja oprócz Photona, korzystam z BeCreo oraz ScottieGo. Oba działają na zupełnie innej zasadzie, niż sam robot. Jednak każda forma jest przyjazna i ciekawa dla uczestników. Dzięki różnorodności mogę dzielić dzieciaki na grupy i każdy zajmuje się tym w czym się czuje dobrze.
Gdybyś miała pytania, śmiało możesz do mnie napisać. Mam trochę scenariuszy, którymi chętnie się podzielę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

zanetaszymowska
Posty: 4
Rejestracja: 2020-10-19, 15:26
Kto: uczeń
Przedmiot: Język hiszpański, Łacina
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kurs programowania

Postautor: zanetaszymowska » 2020-10-19, 15:34

moim zdaniem warto robić tego typu kursy ale jak masz szansę na robotę w tej kategorii, bo znam ludzi co porobili kursy, zapłacili za nie masę kasy a robią co innego teraz

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kurs programowania

Postautor: tomeh » 2023-11-13, 11:02

Prywatne kursy dla dzieci, to jak korepetycje nie wymaga to niczego specjalnego. Ale można zrobić sobie coś takiego jako kurs. Chyba że będziesz to robił w szkole wtedy dydaktyka nie wystarcza i musi być pedagogika o ile chodzi o dzieci poniżej 18 lat.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.

mouhamed.falcon
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-22, 22:50
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kurs programowania

Postautor: mouhamed.falcon » 2023-12-22, 23:01

Dla mnie nie ma znaczenia, czy dana osoba ma odpowiednie wykształcenie, czy nie, o ile jest ekspertem w tym, czego uczy. Ale nie wszyscy tak uważają. Odwiedź moją ulubioną stronę https://vulkanbets.pl/, spodoba ci się.


Wróć do „Informatyka”