Informatyka podczas zdalnego nauczania

miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli przedmiotów informatycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

CzarnaPantera2021
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-25, 18:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Informatyka podczas zdalnego nauczania

Postautor: CzarnaPantera2021 » 2020-12-25, 18:46

Witam uczę w gimnazjum i liceum obecnie w drugich klasach bede zaczynać programowanie c++ i python. Co byście poradzili najpierw i jaki sposób ułatwić ucznom naukę podczas zdalnego by nie zrazić ich do progreamowania. oczywicie myślałam o wykorzystaniu powiazania języka Python z Minecraft, tyle, ze wiadomo, żw uczniom nie można zlecic kupna gry, tak się zastanawiam czy na wersji testowej da się coś zdziałać. Dodatkowo myślę mocno o c++ jak ten język konsolowy ugryźć by również uczniów zainetesować a nie znudzić czy przerazić. A jak Państwo rozwiązali lub planuja rozwiązać ten problem? Pozdrawiam Marta

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Informatyka podczas zdalnego nauczania

Postautor: tomeh » 2023-11-13, 10:59

Na zdalnej jest to bardzo trudne, z racji że nie mają swoich monitorów i nie ma Pan wglądu w ich monitor. Chyba ze nauka podstaw ale to jak nauka informatyki w zeszycie, dość trudne. A może jakieś są bezpłatne aplikacje do nauki i tam śledzić ich postępy -z czego pewnie po angielsku jeśli takie są.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.

Czeslaw65
Posty: 2
Rejestracja: 2023-12-19, 05:47
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Informatyka podczas zdalnego nauczania

Postautor: Czeslaw65 » 2023-12-19, 05:51

Witam,

Osobiście, aby ułatwić naukę na odległość, można rozważyć użycie interaktywnych platform, takich jak Scratch lub Code.org, które oferują zabawne wprowadzenie do programowania.

Aby pozostać w kontakcie i dzielić się zasobami, dlaczego nie założyć grupy na Twitterze dla swojej klasy? Może to być ciekawy sposób na wymianę pomysłów, dzielenie się projektami uczniów, a nawet bycie na bieżąco z nowościami w dziedzinie programowania i technologii edukacyjnych.
Kliknij tutaj, aby wyświetlić moją witrynę.


Wróć do „Informatyka”

cron