obowiązki opiekuna pracowni

miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli przedmiotów informatycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

piotr kaczmarzyk
Posty: 1
Rejestracja: 2024-04-23, 15:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

obowiązki opiekuna pracowni

Postautor: piotr kaczmarzyk » 2024-04-23, 15:27

Witam
Pracuję w technikum ucząc przedmiotów zawodowych w zawodzie technik programista.

Przygotowuję pracownię do egzaminów zawodowych i matury z informatyki i są to czynności, które w ogóle nie dotyczą innych nauczycieli, a które zabierają dużo czasu. Mam w pracowni sprzęt, który nie spełnia wymagań żadnego programu nauczania i czynności, które powinny zajmować 3h zajmują 15h. (dla przykładu muszę patroszyć jedne komputery by wzmacniać inne).

Poszukiwałem w internecie podstawy prawnej do zmuszającej mnie do wykonywania tych czynności i takowej nie znalazłem.
Zatem szykuję się do poinformowania dyrekcji, że albo kupią mi sensowny sprzęt do pracowni, albo niech sami sobie przygotowują komputery.
Nie chciałbym się jednak ośmieszyć gdyby takowa podstawa prawna istniała stąd moje pytanie:

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów okazał się lepszym ode mnie badaczem tematu i podzieli się wiedzą na temat tego czy istnieje przepis prawa nakazujący mi przygotowywanie komputerów na egzaminy (Przygotowanie dysku, instalacja systemu i wymaganego oprogramowania, tworzenie kont, konfiguracja wirtualnej maszyny i serwera linuks, konfiguracja kart sieciowych etc.)?

Mógłbym przecież nawet nie umieć tego zrobić, zatrudniony jestem jako nauczyciel i otrzymuję wynagrodzenie takie jak każdy, który tego nie potrafi zrobić.

Wróć do „Informatyka”

cron