jak udokumentować w bibliotece książki dofinansowane przez ministerstwo

kącik nauczycieli bibliotekarzy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zaq123
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-20, 23:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

jak udokumentować w bibliotece książki dofinansowane przez ministerstwo

Postautor: zaq123 » 2015-08-21, 13:54

Jak postąpić z podręcznikami i zeszytami ćwiczeń, które są dofinansowane. Wiadomo, podręczniki są na trzy lata, więc wprowadzamy je do księgi inwentarzowej, a co z zeszytami ćwiczeń? Też wprowadzać do księgi i oznaczać numerem, a po roku ubytkować? Są jakieś wytyczne na ten temat? Jak robicie w swoich bibliotekach?

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: jak udokumentować w bibliotece książki dofinansowane przez ministerstwo

Postautor: sławka » 2015-10-11, 21:30

Zapraszam na forum ,,Biblioteki w Szkole" .Znajdziesz tam rozwiązania dla niejednego problemu. http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=1&t=13900

jacektalin
Posty: 12
Rejestracja: 2019-03-17, 08:53
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: jak udokumentować w bibliotece książki dofinansowane przez ministerstwo

Postautor: jacektalin » 2023-06-22, 08:04

sławka pisze:Zapraszam na forum ,,Biblioteki w Szkole" .Znajdziesz tam rozwiązania dla niejednego problemu. http://www.forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=1&t=13900


Potwierdzam, sam korzystałem.

minutmen
Posty: 9
Rejestracja: 2023-03-17, 13:59

Re: jak udokumentować w bibliotece książki dofinansowane przez ministerstwo

Postautor: minutmen » 2023-07-07, 12:33

Aby poprawnie udokumentować książki dofinansowane przez ministerstwo w bibliotece, zwykle należy przestrzegać pewnych procedur i zachować odpowiednie dokumenty. Oto kilka kroków, które można podjąć:

Potwierdzenie dotacji: Otrzymując dofinansowanie od ministerstwa, należy upewnić się, że posiadasz oficjalne potwierdzenie dotacji lub umowę, która zawiera informacje dotyczące przekazanych środków, zobowiązań i wszelkich innych szczegółów dotyczących finansowania.

Rejestracja książek: Zidentyfikuj książki, które zostały zakupione lub sfinansowane za pomocą dotacji ministerstwa. Należy utworzyć spis tych książek, zawierający ich tytuły, autorów, numery ISBN (jeśli dostępne) i inne istotne informacje, które ułatwią identyfikację.

Oznaczenie książek: Oznacz książki otrzymane z dotacji ministerstwa w taki sposób, aby było możliwe ich łatwe zidentyfikowanie. Możesz na przykład umieścić specjalną etykietę lub oznaczenie na okładce książki, informującą o jej statusie jako książki dofinansowanej przez ministerstwo.

Dokumentacja finansowa: Wprowadź odpowiednią dokumentację finansową, w tym faktury lub potwierdzenia zakupu książek, które zostały sfinansowane z dotacji ministerstwa. Te dokumenty powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu i dostępne dla celów audytu lub kontroli.

Raportowanie: Zgodnie z wymogami ministerstwa, należy przygotować regularne raporty dotyczące wykorzystania dotacji. Raporty te powinny zawierać informacje o zakupionych książkach, ich kosztach, terminach zakupu itp. Raportowanie może być również wymagane w formie elektronicznej lub papierowej.

Warto pamiętać, że procedury i wymagania mogą się różnić w zależności od kraju i ministerstwa, które udzieliło dotacji. Dlatego zawsze warto skonsultować się z odpowiednimi organami lub urzędnikami ministerstwa, aby uzyskać szczegółowe wytyczne dotyczące udokumentowania książek dofinansowanych przez ministerstwo w Twojej konkretnie sytuacji.


_____________________________
https://pbgconsulting.pl/uslugi


Wróć do „Biblioteka”

cron